Poznań uzależniony od profilaktyki

Niemal 3 tysiące uczniów z 43 szkół z całego Poznania wzięło udział
w miejskim projekcie „Poznań uzależniony od profilaktyki”.
Jego podsumowaniem była uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody uczestnikom konkursu „Poznań Footloose. Wrzuć luz”.

Projekt powstał, by zniechęcić młodzież do sięgania po narkotyki i alkohol
oraz wskazać alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu – na przykład taniec. Wzięli w nim udział młodzi poznaniacy w wieku 13-19 lat. Przedsięwzięcie składało się z wielu etapów: uczniowie wzięli udział w spektaklu teatralnym, uczestniczyli w lekcjach terapeutyczno-profilaktycznych, spotkali się z policjantami i strażnikami miejskimi. Mieli też okazję nauczyć się tańca.

Zwieńczeniem projektu był konkurs „Poznań Footloose. Wrzuć luz” zorganizowany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz Miasto Poznań.
Jego uczestnicy przygotowali prace konkursowe w 3 kategoriach: plakatu profilaktycznego, fotografii i wideoklipu. W czwartek, podczas uroczystej gali, jaka odbyła się Auli Artis Collegium Da Vinci, zwycięzcom nagrody wręczyli: Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta, oraz Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Nagrodę główną za zdjęcie profilaktyczne otrzymali uczniowie
klasy 8c SP nr 60 im. W. Bogusławskiego w Poznaniu.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.