ESA

Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza, realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy Polskim  Alarmem Antysmogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego korzyść.

Nasza Szkoła ,biorąc udział w projekcie, została wyposażona  w czujniki , które umożliwiają uczniom nie tylko obserwacje, ale także wykonywanie własnych badań i obserwacji czystości powietrza oraz zmian , dokonujących się pod ich wpływem.

W środę  13 marca, podczas konsultacji szkolnych , Rodzice naszych uczniów mieli okazję zapoznać się z materiałami na temat smogu: filmami oraz materiałami pomocniczymi.

Uczniowie klas I -VIII na godzinach wychowawczych wypełnili karty pracy związane z problemem smogu. Wychowawcy klas przesłali Rodzicom za pośrednictwem idziennika link do filmiku na temat smogu. Kulminacją marcowych działań były obchody Pierwszego Dnia Wiosny, których motywem przewodnim było czyste powietrze. 21 marca odbył się happening, mający zwrócić uwagę lokalnej społeczności na problem zanieczyszczenia powietrza. Uczniowie oraz nauczyciele wyposażeni we własnoręcznie wykonane plakaty i transparenty ruszyli w teren uświadamiając okolicznym mieszkańcom znaczenie czystego powietrza oraz jak ogromny wpływ na jakość powietrza mają codzienne działania człowieka.

Ulotka do pobrania

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.