Dzień Papieski 13.10.2019 r.

XIX Dzień Papieski , który przypada w niedzielę 13 października 2019 roku, obchodzony będzie pod hasłem ”Wstańcie, chodźmy!” – słowa Jezusa, zapisane w Ewangelii św. Marka. Jest to także tytuł książki św. Jana Pawła II z 2004 r. Wyjątkowość tegorocznego Dnia Papieskiego polega na tym, że będzie obchodzony w roku, w którym Kościół powszechny i Kościół w Polsce zbliża się do 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Tegoroczne obchody wpisują się również w 40. rocznicę I pielgrzymki papieża-Polaka do Ojczyzny.
Dzień Papieski organizowany jest od 2000 r. przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Organizację, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin, z małych miejscowości, w realizacji ich edukacyjnych aspiracji od szkoły średniej do ukończenia studiów.
Uczniowie naszej szkoły, prócz poznawania papieskich pielgrzymek i nauczania, które przedstawiali m.in. w formie lapbooków, otrzymali w piątek 11.10, dzięki członkom Szkolnego Koła Caritas, jak zawsze, pyszne kremówki, tak bardzo lubiane przez Papieża.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.