DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

9 kwietnia zgodnie z tradycją, jak co roku obchodzimy Dzień Patrona Szkoły.

To ważny i radosny dzień dla naszej społeczności szkolnej. Tym razem uroczyste obchody zmieniły swoją formę i odbywały się online. Wszyscy uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak ważną i interesującą postacią był Wojciech Bogusławski.

Na wstępie, aby uczcić pamięć Wojciecha Bogusławskiego jako ojca teatru uczniowie odśpiewali hymn szkoły. Na lekcjach mieli możliwość zapoznania się z życiem i twórczością Wojciecha Bogusławskiego.

Prezentacja o Wojciechu Bogusławskim.

Wykonywali zadania, zagadki związane z teatrem.

Prezentacja z zdaniami dotyczącymi teatru.

Nauczyciele zachęcali najmłodszych uczniów do pochwalenia się swoim talentem muzycznym, tanecznym, recytatorskim itp. Już wkrótce poznamy efekty tych działań.

Uczniowie mieli również możliwość wykonania prezentacji multimedialnej związanej z tematyką ludową.

Został też przeprowadzony konkurs na plakat oraz konkurs na najlepszy „Portret Patrona”.

Aby sprawdzić swoją wiedzę i móc rozwiązać zagadki, śmiałkowie mogli odwiedzić tajemniczy
escape room.

Escape room.

Uczniowie bogatsi w wiedzę o swoim patronie zakończyli dzień nauki – nauki tradycji, patriotyzmu
i wiedzy o teatrze.
Życzymy wszystkim wielu refleksji oraz dziękujemy za zaangażowanie i udział w obchodach.

„Milsze jest człowiekowi jedno drzewo, które sam zasadził,
niż cały ogród przez innych zasadzony.“ (Wojciech Bogusławski)