8 maja – Dzień Bibliotek, Bibliotekarzy i … Czytelników.

Od 1985 roku obchodzony jest Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Jest to okazja do spotkań, rozmów o pracy bibliotek, i o tym, po co się do nich przychodzi.

To święto postanowiliśmy uczcić także u nas.

Do szkolnej biblioteki zawitały osoby najważniejsze: Czytelnicy. Byli to kolejno: uczniowie klasy drugiej, klasy trzeciej i grupa przedszkolna. Wszyscy obejrzeli przygotowaną wystawkę książek z różnych dziedzin.

Przypomnieliśmy sobie czytelnicze początki:

„Miło znać literki, a potem je składać

W sylaby, wyrazy, potem w całe zdania.

A zdania się ułożą w historie ciekawe,

Żeby je przeczytać, poznajcie alfabet!”

(Elementarz)

Tak, książki otwierają się dla tych, którzy odkryli już magię ukrytą w literach …

Nasi goście dobrze o tym wiedzą; potrafili ciekawie mówić o tym, po co  przychodzi się do biblioteki, o swoich ulubionych książkach i o pożytkach płynących z czytania.

W programie znalazła się też głośna lektura wybranych tekstów. Uczniowie bardzo chętnie włączali się do wspólnego czytania. Okazało się, że największą radość sprawiają wesołe wiersze o zwierzętach, a do ulubionych utworów należą także baśnie i popularne serie wydawnicze adresowane do młodych czytelników.

Był też czas na twórcze zadania: pracę plastyczną/językową „Moja książka” czy biblioteczną kolorowankę.

Rozmawialiśmy też o  ogłoszonych konkursach: na stworzenie własnej książki oraz na najlepszego czytelnika roku szkolnego 2020/2021.

Na zakończenie spotkania goście otrzymali zakładki do książek i wybrali książki, które chcą wypożyczyć.

A w bibliotece zostały prace, które trafią na wystawkę.

„Życie pisze niezwykle piękne historie, a książka jest jak ogród ożywający dzięki naszej wyobraźni”.

Dziękujemy za spotkanie Uczniom i Wychowawcom.

Biblioteka i Bibliotekarz

WIZYTA W BIBLIOTECE: