GODZINY PRACY ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

6.30 -17.00  6.30 -17.00  6.30 -17.00  6.30 – 17.00  6.30 -17.00

Świetlica szkolna  przy Szkole Podstawowej nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu pełni znaczącą rolę w realizacji zadań opiekuńczo – wychowawczych naszej szkoły. Jest to ważna forma pomocy dziecku i rodzinie.
Nasza świetlica szkolna, jako wewnątrzszkolna instytucja opieki i wychowania, wspomaga i uzupełnia pracę szkoły we wszystkich jej zakresach:

• w zakresie opieki
  • w zakresie wychowania
  • w zakresie dydaktyki
  • w zakresie oddziaływań profilaktyczno – terapeutycznych.

NAUCZYCIELE – WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

Paweł Fischer, Mariola Głuszczak, Lidia Gucwa, Grażyna Kubacka, Anita Kucharska

——————————————————————————————————–

WYJŚCIE DO TEATRU ANIMACJI

Dnia 12 stycznia w piątek uczniowie uczęszczający do swietlicy szkolnej odwiedzili Teatr Animacji.Oglądali spektakl pt.” Pan Tobiasz i ksiażki”.
Po przedstawieniu odwiedzili kulisy Teatru oraz mieli okazję porozmawiać z aktorami występującymi w tym przedstawianiu.

ZABAWY W KĄCIKU SENSORYCZNYM

W sobotę 21 października odbył się rajd integracyjny. Uczestniczyli w nim uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele. Jedną spośród licznych zabaw i atrakcji była sprzedaż waty cukrowej, którą zajmowała się wychowawczyni kl. III a p. Sylwia Budzyńska. Za środki uzyskane z jej sprzedaży zakupiono akcesoria i zabawki do terapii integracji sensorycznej. Posłużyły one do zorganizowania przez p. Sylwię Budzyńską miejsca w świetlicy, w którym znajdują się:

– pojemnik z materiałami sypkimi tj. wymieszaną z grochem fasolą, soją ryżem,

– łopatki, szczypce i łyżki, którymi dzieci nadwrażliwe dotykowo przesypują fasolę i wyszukują schowane, drobne przedmioty,

– pojemnik z piaskiem kinetycznym,

– piankolina,

– gra usprawniająca palce rąk oraz inne.

Kącik cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie bawią się nie tylko grami, zabawkami, ale również używają ich do zabawy  w sklep, restaurację itp. Okazało się zatem, że kącik spełnia z powodzeniem swoją rolę równocześnie pobudzając dzieci do realizowania nowych pomysłów i zabaw.

MIAŁ BYĆ BAŁWAN, WYSZEDŁ PIES

PAŁAC Z KLOCKÓW

WSZYSCY RYSUJĄ KOLEŻANKĘ

GOŚĆ W ŚWIETLICY

W czwartek 14 grudnia świetlicę szkolną odwiedził KYLO REN.Pozdrawiamy wszystkich fanów  STAR WARS.

DZIEŃ MISIA W ŚWIETLICY

27 listopada w świetlicy obchodziliśmy Dzień Misia,  każdy przyniósł swoją przytulankę były konkursy i słodkie niespodzianki.

Więcej zdjęć

SPEKTAKL „KŁAMSTWA KOZY”

20 listopada świetlice odwiedził Teatr Pinokio ze spektaklem”Kłamstwa Kozy”.Po przedstawieniu aktorzy odpowiadali na pytania dzieci.

Więcej zdjęć

CODZIENNE ŻYCIE ŚWIETLICY

Budowanie miasteczka dla zabawkowych samochodów na szkolnym boisku.

Piramidy z kart na świetlicowym dywanie.

Uczniowie ze świetlicy postanowili wybudować swój własny Stadion Narodowy z kart.

Rada Rodziców zwraca się do rodziców dzieci uczęszczających do świetlicy z prośbą o dokonywanie wpłat na zakup materiałów plastycznych niezbędnych do prac plastycznych wykonywanych przez dzieci.

Wpłata na konto świetlicy jest dobrowolna. Sugerowana kwota to 10 zł na miesiąc.

Numer konta dla wpłat na świetlicę:

PKO BP S.A.

Nazwa i adres odbiorcy: Rada Rodziców przy Sp. 60, ul. Boranta 2, Poznań

Tytuł: imię, nazwisko, klasa dziecka, z dopiskiem „świetlica”