Dzień Sportu

Za nami Dzień Dziecka, który podobnie jak co roku połączony został z obchodami Dnia Sportu.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce zmieniliśmy formułę obchodów.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy młodszą (klasy 4 -6 ) oraz starszą (klasy 7-8).

Uczestnicy wykonywali proste zadania ruchowe i nie tylko podczas wspólnego spaceru
z wychowawcą . Mieli między innymi utworzyć żywy łańcuch złożony z uczniów klasy bez kontaktu, np. przy pomocy patyków itp.  W tym samym czasie uczniowie z drugiej grupy mieli okazję rywalizować ze sobą podczas rozgrywek sportowych. Graliśmy w takie gry jak palant, dwa ognie i rzucanka siatkarska. Każdy miał okazję spróbować swoich sił w rozgrywkach sportowych oraz wykonać zadania – grupy młodsza i starsza zamieniły się rolami zgodnie z przyjętym planem.

W tym dniu liczyła się dobra zabawa i odnawianie więzi społeczności szkolnej – na dalszy plan schodzą osiągnięte wyniki sportowe.

Tego dnia nawet pogoda nie zepsuła nam dobrej zabawy.

Zadania zostały wykonane śpiewająco, w przypadku niektórych klas nawet dosłownie ????