“Niech każdy z Twych uczniów znajdzie jakąś dziedzinę,
w której będzie mógł choć na chwilę uzyskać przewagę i powodzenie”

Celestyn Freinet

Szkoła Podstawowa nr 60 położona jest z dala od zgiełku miejskiego, otoczona terenem zielonym. Jesteśmy jedną z najstarszych placówek w Poznaniu.
Nowa elewacja, kolorowo wymalowane sale ozdobione pracami dzieci oraz nowoczesne wyposażenie – tablice interaktywne oraz komputer w każdej sali uatrakcyjniają prowadzenie zajęć oraz stwarzają przyjazną atmosferę.
Zapewniamy opiekę pielęgniarki trzy razy w tygodniu. Przy szkole jest nowoczesne boisko sportowe
i bogata infrastruktura zielona. Chcemy, by nasza placówka była dla dzieci ich drugim domem.
W naszej szkole otaczamy uczniów życzliwą opieką.
Troszcząc się o uczniów szkoła realizuje program przeciwdziałania przestępczości w internecie
i własne programy: „Bezpieczna Szkoła” i „Bezpieczna Przerwa”, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa.Tworzymy ciepła atmosferę sprzyjającą osiąganiu sukcesów, budowaniu poczucia
własnej wartości. Pomagamy naszym podopiecznym wkraczać w fascynujący świat wiedzy.
Wspólnie z rodzicami podejmujemy działania zmierzające do indywidualizacji rozwoju każdego dziecka.
Wszystkim uczniom zapewniamy wysoki poziom nauczania, naukę języka angielskiego, zajęcia
w nowoczesnych klasach i pracowni komputerowej, uczestnictwo w różnych kołach zainteresowań.
Uczniowie mogą liczyć na pomoc pedagoga i psychologa.
Zapewniamy szeroki program imprez sportowo-rekreacyjnych, a także obiady w stołówce
i opiekę w świetlicy szkolnej, sześciolatkom opiekę i bogaty program zajęć w świetlicy „Świetliki”. Nasza biblioteka dysponuje szeroką ofertą książek popularnonaukowych i literatury pięknej. Uczniowie mają dostęp w bibliotece do komputerów, internetu i drukarki.

Dojazd:
autobus MPK nr 67 Śródka – Radojewo