Sukcesy uczniów

IGRZYSKA  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ W CZWÓRBOJU  LA

 

             15 czerwca na boisku przy ul. Gdańskiej  odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Reprezentacja szkoły składała się z 6 dziewcząt. W skład konkurencji wchodził : bieg 60 m, skok w dal ze strefy lub skok wzwyż (cały zespół), rzut piłką palantową, bieg na 600 m. Nasza drużyna uplasowała się na 9 miejscu na 29 szkół startujących. Skład naszej drużyny to : Olga Korczyńska, która zdobyła III miejsce w biegu na 600m i dostała się do finału wojewódzkiego, Zuzanna Wojtylak, Jagoda Wiśniewska, Oliwia Samek, Julia Zawlik i Katarzyna Kubaczyk.

Więcej zdjęć

 

 

Czwarte miejsce Olgi Korczyńskiej w finale wojewódzkim w biegu na 600 m!!!

24.05.2018r. w Lesznie odbył się finał wojewódzki w czwórboju lekkoatletycznym Szkół Podstawowych. Wśród zawodników i zawodniczek, którzy zakwalifikowali się do mistrzostw województwa z zawodów rejonowych znalazła się uczennica naszej szkoły Olga Korczyńska. Olga, pomimo, że do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się z biegu na 600 m, to zgodnie z regulaminem startowała we wszystkich konkurencjach czwórboju lekkoatletycznego (biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu na 600m). Prawie we wszystkich z tych konkurencji pobiła swoje rekordy życiowe i ostatecznie zajęła VI miejsce w całym czwórboju (na ponad 100 zawodniczek z całego województwa!!!). Największe emocje towarzyszyły biegowi na dystansie 600 m. Olga w swojej serii biegowej prowadziła od startu do mety osiągając bardzo dobry czas 1:50.2, co było wynikiem dającym szanse na medal po tym biegu. Niestety kolejny bieg okazał się nieco szybszy i Olga ostatecznie zajęła 4 miejsce, przegrywając brązowy medal o 0,6 sekundy!

Oldze serdecznie gratulujemy tak wysokiej lokaty i życzymy dalszych sukcesów.

 

IX Międzyświetlicowy Maraton Układania Puzzli

Klara i Olaf Koczorowscy oraz Adam Wiatr z naszej szkoły wzięli udział w IX Międzyświetlicowym Maratonie Układania Puzzli w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Zajęli piąte miejsce.

ŚWIETLICOWY KONKURS UKŁADANIA PUZZLI

Zakończył się Świetlicowy Konkurs Układania Puzzli, w którym wzięło udział 14 uczestników. Na zdjęciu laureaci pięciu pierwszych miejsc z dyplomami: Adam Wiatr, Olaf Koczorowski, Klara Koczorowska, Oliwia Zalewska oraz Natalia Tułacz po wręczeniu nagród przez wicedyrektor Sabinę Grzybczyńską oraz organizatora Pawła Fischera.

 

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

 

Dnia 11 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 48 w Poznaniu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów z klas I – III. Tematem prezentowanych utworów była twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej. Naszą  szkołę reprezentował Łukasz Karpiński

z klasy 3 a, który zdobył III miejsce oraz Aleksandra Kępka z klasy 3 b.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową – poezję Małgorzaty Strzałkowskiej. Finałem całej imprezy było pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie gratulujemy! 🙂

Więcej zdjęć

 

Trzecie miejsce w konkursie Horyzonty Matematyki!

9 marca br. ośmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział  w konkursie Horyzonty Matematyki.

Uczeń klasy 7c Jan Pulkowski zajął trzecie miejsce.

Gratulujemy!

 

Mamy przyjemność przekazać wyniki, jakie uzyskali uczniowie „sześćdziesiątki” w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY

Wyniki bardzo dobre:
1) Basiak Bartłomiej klasa 2 d w kategorii Żaczek
2) Wojtecki Sebastian klasa 3 e w kategorii Maluch I

Wyróżnienia w kategorii Żaczek:
• Żołna Jerzy klasa 2d
• Weitzel Jan klasa 2a
• Wiatr Adam klasa 2a
• Henszke Jacek klasa 2e
• Gałuszka Mirabela klasa 2c
• Kulągowski Filip klasa 2c
• Mrowiński Aleksander klasa 2d

Wyróżnieni w kategorii Maluch :
• Machnicki Tomasz klasa 3e
• Szczepka Szymon klasa 3c
• Wieczorek Miłosz klasa 3c
• Biegański Adrian klasa 3e

Wyróżnieni w kategorii Maluch II:
• Gos Michał klasa 4a
• Kubaczyk Katarzyna klasa 4c
• Szulerowicz Emilia klasa 4d
• Robak Szymon klasa 4d

Wyróżnieni w kategorii Beniamin:
• Kosicki Aleksander klasa 5a
• Iwina Antoni klasa 5a
• Suszka Paweł klasa 6d
• Pulkowski Jan klasa 6d
• Ławicka Zuzanna klasa 6a
• Baranowska Olimpia klasa 6d
• Witkowska Bogna klasa 6a


W środę 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 84 w Poznaniu odbył się finał XVII Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Gżegżółka.” W finale wzięło udział 99 uczestników klas I-III ze szkół miasta Poznania.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali:

Lena Stawicka kl. 1b

Aleksander Mrowińśki kl. 2d

Mateusz Jodłowski kl. 3e.

Mateusz Jodłowski został laureatem, zajmując w konkursie II miejsce.

Gratulujemy!


16 kwietnia uczniowie klasy III e: Jessica Czerwińska, Tomasz Machnicki i Sebastian Wojtecki reprezentowali naszą szkołę w finale Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Wiem, co czytam”, który odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Miło nam poinformować, że Tomasz Machnicki zajął I miejsce, a Jessica Czerwińska otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!

 


Uczniowie sześćdziesiątki finalistami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego przystąpiło:
• Przyrodniczego – 31 uczniów
• Matematycznego – 35 uczniów
• Języka polskiego – 27 uczniów
• Języka angielskiego – 23 uczniów

Do etapu wojewódzkiego awansowało troje uczniów:
• Wiktor Talarek klasa 6 C ( Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy)
• Selma Olejniczak klasa 6 C (Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy)
• Sandra Pilarska klasa 6 D (Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego)

Miło nam poinformować, że zostali oni finalistami!


Wielka wygrana!

Nasza uczennica Hanna Stawicka z klasy 6B zajęła 4 miejsce w XVII Konkursie dla Uczniów Szkół Podstawowych „Złota Żabka”. Jest to wielki sukces i niebywałe osiągnięcie. Po raz pierwszy przedstawiciel naszej szkoły zajął tak wysoką lokatę (najwyższą wśród uczniów ze szkół miasta Poznania). Konkurs przeprowadzony był równolegle w dziedzinie języka polskiego i literatury oraz w dziedzinie matematyki. Adresowany był do uczniów klas piątych i szóstych w szkołach województwa wielkopolskiego. W konkursie wzięło udział 5928 uczestników, tym bardziej jesteśmy dumni z Hani i serdecznie gratulujemy naszej laureatce oraz Jej rodzicom.

Tak trzymać Haniu!


X Międzyszkolny Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii

25 stycznia 2017 r. trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs zorganizowało Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu. Dyktando trwało około pół godziny i było bardzo trudne. Na wyniki uczestnicy rywalizacji mogli czekać w przytulnej kawiarence. Niektórzy wzięli udział w warsztatach plastycznych – malowali wiosenne motyle. Inni zwiedzali szkołę i oglądali prezentację o charytatywnej działalności wolontariuszy. Podczas ogłaszania wyników wszystkim mocniej biło serce. Nasza uczennica Hanna Stawicka zajęła 2 miejsce – została Wicemistrzem Ortografii. Gratulujemy!


Podsumowanie X Warsztatów Historycznych „Wiem coś więcej o Poznaniu”

Uczniowie klas szóstych, członkowie Szkolnego Koła Historycznego, od początku roku szkolnego uczestniczyli w X Warsztatach Edukacyjnych „Wiem coś więcej o Poznaniu”, zorganizowanych pod auspicjami Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego. W ramach zajęć warsztatowych uczniowie m. in. zwiedzili Zamek w Gołuchowie i Kórniku oraz Muzeum Archidiecezjalne. Zwieńczeniem Warsztatów był konkurs na najciekawszą pracę – wspomnienie przeżytych przygód w czasie wycieczek i wykorzystanie zdobytej wiedzy. W konkursie wzięło udział 65 uczniów z różnych szkół, a ze Szkoły Podstawowej nr 60 było ich jedenastu. Jesteśmy bardzo dumni, że nasi uczniowie zajęli osiem pierwszych miejsc, dwie uczennice – drugie, a jedna – trzecie miejsce.
26 listopada w Sali Białej Urzędu Miasta odbyło się podsumowanie Jubileuszowych X Warsztatów Edukacyjnych, połączone z obchodami 80-lecia Konkursów Historycznych dla Dzieci i Młodzieży, jakie Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania w tym roku obchodzi.

 


Reprezentowali SP 60 w Międzyszkolnych Warsztatach Matematycznych

18 listopada 2016r. sześcioro uczniów klas szóstych uczestniczyło w Międzyszkolnych Warsztatach Matematycznych organizowanych przez Gimnazjum nr 12 pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W trakcie warsztatów uczniowie wysłuchali krótkich prezentacji przygotowanych przez uczniów gimnazjum. A następnie rozegrany został mecz matematyczny z wykorzystaniem treści przedstawionych w trakcie prezentacji. Wszyscy jednogłośnie podsumowali, że warto było brać udział.


Szkolne eliminacje
do „Konkursu Pięknego Czytania”

3.11.2016 r. w naszej szkole SP 60 im. Wojciecha Bogusławskiego odbyły się eliminacje do „Konkursu Pięknego Czytania”. Organizuje go Szkoła Podstawowa nr 71 w Poznaniu pod hasłem „Henryk Sienkiewicz, to nie tylko „W pustyni i w puszczy”. W zmaganiach wzięło udział 13 uczniów z klas 4-6. Rywalizacja była zacięta. Pojawiły się fragmenty „Quo Vadis”, „Krzyżaków” i „Potopu”. Dalszy etap jest wielką niewiadomą. Trzymamy kciuki!

 

Mamy laureata!

18 listopada 2016 roku pięcioro uczniów z naszej szkoły – Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu – gościło w Szkole Podstawowej nr 71 i wzięło udział w międzyszkolnym etapie Konkursu Pięknego Czytania „H. Sienkiewicz nie tylko w pustyni i w puszczy…!”
Reprezentanci sześciu szkół podstawowych pięknie czytali fragmenty „Potopu”, „Quo Vadis”, „ Pana Wołodyjowskiego” i inne utwory naszego Noblisty.
Tym bardziej jesteśmy dumni z Ani Putyra z klasy 6a, która uplasowała się na III miejscu. Brawurowo odczytała urywek „Potopu”, czym podbiła serca jurorów i publiczności. Gratulujemy!

 


Sukces naszej uczennicy!

26 października 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego otrzymała informację od Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, że uczennica klasy 6a Zuzanna Ławicka została laureatką konkursu plastycznego „Widokówki z leśnej wędrówki”, przeprowadzanego w ramach zajęć edukacyjnych w „Leśnej Szkole” w Centrum Edukacji Ekologicznej WPN w roku szkolnym 2015/2016.
Zuzanna jest jedną z 43 laureatów wyłonionych spośród 1083 uczniów, którzy przystąpili do konkursu.
Zuzannie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   


Z wielką radością informuję, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego Wiktoria Tuczyńska, Janek Bartol oraz Hanna Stawicka zostali laureatami konkursu „MÓJ POZNAŃ – MIASTO WIDZIANE OCZAMI DZIECKA” i tym samym członkami pierwszej Dziecięcej Rady Miasta. Jest to niezwykle prestiżowe wydarzenie, w którym po raz pierwszy dzieci będą miały okazję stać się Radnymi i obradować wraz z urzędnikami Miasta Poznania. Z tej okazji uczniowie zaproszeni zostali 1 czerwca 2016r. na pełen atrakcji piknik dla dzieci, który odbędzie się na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania oraz na pierwszą sesję Dziecięcej Rady Miasta, a także zwiedzanie urzędu pod przewodnictwem wykwalifikowanego przewodnika PTTK.
Gratulacje dla uczniów, rodziców oraz podziękowania dla Pani Marioli Dudzik za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie.

Młodzi radni są wśród nas

1 czerwca dzieci przejęły władzę w Poznaniu. I wtedy troje uczniów Szkoły Podstawowej nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego spotkało się na Placu Kolegiackim z Prezydentem Miasta Poznania – p. Jackiem Jaśkowiakiem i z przewodniczącym Rady Miasta Poznania p. Grzegorzem Ganowiczem. Uczniowie Ci zostali laureatami miejskiego konkursu plastyczno-literackiego „Mój Poznań – miasto widziane oczami dziecka”. Dzięki temu zasiedli w dwudziestoosobowej pierwszej Dziecięcej Radzie Miasta wspólnie z dorosłymi. Dzieci mogły wypowiedzieć się na temat Poznania, zwrócić uwagę na to, co powinno się zmienić, czego w naszym mieście jest za mało, podzielić się swoimi pomysłami na piękniejszy Poznań. Na przykład nasz uczeń z klasy szóstej poruszył sprawę spalin i podał propozycję, aby mieszkańcy przesiedli się na rowery bądź do samochodów elektrycznych. Uczniowie również zwiedzili Urząd Miasta, a potem bawili się na pikniku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.


Zwycięzca jest wśród nas

Wojewódzki Konkurs Recytatorski to z pewnością wyzwanie dla wielu utalentowanych artystycznie uczniów. Impreza tym bardziej prestiżowa, iż jurorom przewodzi znany aktor teatralny, Dariusz Jagodziński. Jako społeczność szkolna Szkoły Podstawowej nr 60 w Poznaniu jesteśmy dumni, że w finale tego konkursu znalazł się nasz uczeń, Miłosz Plikus. 11 kwietnia 2014 roku wszystkim na moment zamarło serce. I stało się! Miłosz z prezentowanym przez siebie wierszem pt. „Kawoszka” pokonał naprawdę świetnie przygotowanych finalistów. Jesteśmy dumni z wizerunku artystycznego Miłosza, jego doskonałej dykcji, kreatywności i skromności. Wiele zawdzięczamy mamie Miłosza – Pani Edycie Plikus, która cały czas pracowała z synem, czuwała nad jego postępami i trzymała rękę na pulsie. Serdeczne gratulacje dla mamy i syna. Dziękujemy!


Wypadli najlepiej na Naramowicach

5 kwietnia 2016r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 60 im Wojciecha Bogusławskiego przystąpili do sprawdzianu, który kończył ten etap edukacji. Składał się z dwóch części, obie w formie pisemnej. Część pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, a część druga – zadania z języka angielskiego.
W czerwcu poznaliśmy już jego wyniki. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Z części pierwszej sprawdzianu tj. z języka polskiego i matematyki nasi Szóstoklasiści uzyskali 71,87% tzn. wynik wysoki (stanin 7. w 9-cio stopniowej skali), a z części drugiej tj. z języka angielskiego 83,11% – wynik bardzo wysoki (stanin 8.). Są to wyniki wyższe od średnich w kraju , które wynosiły odpowiednio 63% i 71%, okręgu (60,45% i 69,88%), województwie (60,80% i 69,96%) oraz w Poznaniu (66,85 i 78,81).
Możemy się też pochwalić, że osiągnęliśmy najwyższe wyniki wśród szkół naramowickich.
Naszym, już absolwentom, należą się podziękowania i gratulacje. Tak trzymać!


Wysokie i bardzo wysokie wyniki Szóstoklasistów na sprawdzianie

1 kwietnia 2015r. uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 60 przystąpili do sprawdzianu, który kończył ten etap edukacji. Był on inny od poprzednich. Składał się z dwóch części, obie w formie pisemnej. Część pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, a część druga – zadania z języka angielskiego.
W połowie czerwca poznaliśmy już jego wyniki. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Z części pierwszej sprawdzianu tj. z języka polskiego i matematyki nasi Szóstoklasiści uzyskali 73,76% tzn. wynik wysoki (stanin 7. w 9-cio stopniowej skali), a z części drugiej tj. z języka angielskiego 87,14% – wynik bardzo wysoki (stanin 8.). Są to wyniki wyższe od średnich w kraju , które wynosiły odpowiednio 67% i 78%, okręgu (64,94% i 76,71%), województwie (65,02% i 76,71%) oraz w Poznaniu (71,83 i 84,98).
Możemy się też pochwalić, że osiągnęliśmy najwyższe wyniki wśród szkół naramowickich.
Naszym, już absolwentom, należą się podziękowania i gratulacje. Tak trzymać!


Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej
Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Rozstrzygnięty!

4 marca 2014r. odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ”FOX” pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego
w Krakowie oraz honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Naszą szkołę reprezentowało w konkursie 38 uczniów w dwóch kategoriach. Miło nam powiadomić, że nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze. Uczennica klasy IVd- Natalia Żuromska uzyskała wynik bardzo dobry w kategorii Kittens, a uczniowie klasy V b- Barbara Rojek i Błażej Bronisz uzyskali wynik dobry w kategorii Bunnies.
Wyniki pozostałych uczniów też zasługują na docenienie i pochwałę.
Wszystkim uczniom i ich rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej edycji konkursu!