Rok szkolny 2019/2020

21 października 2019

    KONKURS PLASTYCZNY „JESIENNY ARTYSTA”- LAUREACI. 

W minionym tygodniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jesienny artysta”, skierowanego do uczniów  klas 1-3 i oddziału przedszkolnego. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i gratulujemy laureatom. 

I miejsce
Michał (oddział przedszkolny)
II miejsce 
Alicja (kl. 1a)
III  miejsce
Emilia (kl. 3b)
WYRÓŻNIENIA:
Maja (kl. 1a)
Jan (kl. 3a)
Jakub (kl. 2a)
Lidia (kl. 3b)

18 października 2019

                      FILHARMONIA POMYSŁÓW cz.2

Po raz drugi odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralno-muzyczne przygotowane przez FILHARMONIĘ POMYSŁÓW. W czasie występu aktorzy zaśpiewali znane uczniom wiersze.

 

11 października 2019

                     SZACHY W SZKOLE

W klasach 1-3 w ramach edukacji matematycznej uczniowie poznają podstawowe zasady gry w szachy. W klasach drugich realizowane są innowacje pedagogiczne „Mistrzowie szachownicy” (w ramach projektu „Edukacja przez szachy w szkole”) oraz „Szach-mat”. 

 

11 października 2019

           OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
„CZYTAM Z KLASĄ. LEKTURKI SPOD CHMURKI”

1 października klasy 1-3 rozpoczęły realizację zadań związanych z projektem „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. W klasach pojawiły się kąciki czytelnicze z logo projektu oraz ulepione z plasteliny Czytusie. Uczniowie przystąpili do realizacji pierwszego modułu projektu.

10 października 2019

            KLASY DRUGIE W ROGALOWYM MUZEUM POZNANIA


10 października uczniowie z klas drugich odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania, które mieści się w renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki. Dzięki Rogalowemu Mistrzowi poznali legendę o powstaniu Rogali, a Wuja Binia przypomniał im elementy gwary poznańskiej. Uczniowie mogli też brać udział w pokazie wypieku rogali przy użyciu tradycyjnych narzędzi. Wszystkich, którzy poznali recepturę i składniki używane do produkcji Rogali Świętomarcińskich otrzymali certyfikaty czeladnicze oraz wzięli udział w degustacji rogali. 

          

9 października 2019

                        SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

W szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem. 9 października dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji.

 

4 i 8 października 2019

        ZDROWE ŚNIADANIE- KANAPKI

4.10 i 8.10 uczniowie klas drugich w ramach realizacji tematu dotyczącego zdrowego odżywiania i śniadań przygotowywali pyszne kanapki. 

3 października 2019

                                    WIZYTA UCZNIÓW Z KLASY 3A
                  W KOMENDZIE MIEJSKIEJ PSP W POZNANIU

Uczniowie z klasy 3a  wzięli udział w zajęciach organizowanych w interaktywnej sali „Ognik”, która mieści się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W czasie zajęć specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze straży pożarnej przekazali dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Poza tym uczniowie zapoznali się z pracą strażaka oraz oglądali sprzęt jaki strażacy wykorzystują w swoich działaniach. 

 

30 września 2019

                                         DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 1b

Obchody Dnia Chłopaka w klasie I b stały się doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji zespołu klasowego. Chłopcy otrzymali od koleżanek własnoręcznie przygotowane książeczki oraz breloczki. Wręczenie upominków poprzedzone było odśpiewaniem przez dziewczynki 100 lat. Następnie Chłopcy mieli do wykonania 3 zadania z którymi poradzili sobie doskonale, a w nagrodę otrzymali dyplom oraz krawat SUPER CHŁOPAK 2019. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

26-27 września 2019

                                          EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 

26 i 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami języka angielskiego utrwalali informacje na temat wybranych państw (klasy 1- Niemcy, klasy 2- Hiszpania, klasy 3- Wielka Brytania). Dzieci  z tej okazji przygotowywały flagi danego państwa, ubrały się w stroje w kolorach flagi oraz śpiewały poznane piosenki w języku angielskim. 

23-24 września 2019

                                          SPRZĄTANIE ŚWIATA

23 i 24 września przyłączyliśmy się do akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”. Sprzątaliśmy teren wokół szkoły i szkolnego boiska. Przy okazji w czasie lekcji utrwalaliśmy wiadomości dotyczące zasad segregowania odpadów. 

 

20 września 2019

                                           FILHARMONIA POMYSŁÓW

20 września odbyło się w naszej szkole przedstawienie teatralno-muzyczne pt. „Zakamarki Sensostworków” przygotowane przez FILHARMONIĘ POMYSŁÓW. W czasie występu aktorzy przedstawili uczniom klas 1-3 oraz dzieciom z oddziału przedszkolnego informacje  o ukulele i helikonie.  

 

16 września 2019

                                      DZIEŃ KROPKI

16 września uczniowie z klas 1-3 obchodzili DZIEŃ KROPKI. Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w krajach na całym świecie. To dzień talentu, kreatywności i wiary we własne możliwości. Uczniowie przypomnieli sobie historię Vashti – bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa. 

 

2 września 2019

     UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020