Rok szkolny 2019/2020 klasy IV-VIII

LEKCJA HISTORII W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

W sobotę 19 października 2019 grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Elżbiety Janedy i Pana Łukasza Pszczółkowskiego odwiedziła Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Dzieci wzięły udział w lekcji historii poświęconej kulturze Majów i Azteków. W czasie warsztatów wykonały maski azteckie. Następnie zapoznały się z ekspozycją muzeum, m.in. oryginalnymi papirusami egipskimi…

 

XXI OGÓLNOPOLSKI  BIEG  CHROBREGO

27 września 2019r.  55 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXI Ogólnopolskim Biegu Chrobrego . Zawody odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kategorii wiekowej 2009 – 2010 na dystansie 500m , w kategorii wiekowej 2007 – 2008 na dystansie 1000m i w kategorii wiekowej 2006 – 2005 na dystansie 1500m. Na podium staneła Basia Robak zdobywając złoty medal w kategorii 2009 – 2010. Gratulujemy !

RAJD ROWEROWY

W niedzielę 29 września 2019 r. klasa 6b wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Brzozowską-Serwacińską i rodzicami uczestniczyła w rajdzie rowerowym. Jego celem była plaża miejska przy Kontenerach Art. Tutaj wszyscy wszyscy integrowali się przy wspólnym grilowaniu. Pogoda dopisała, a wszyscy wrócili do domu w dobrych nastrojach.

 

FESTYN PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 36

W sobotę 28.09., w licznym składzie członkowie Szkolnego Koła Caritas, reprezentowali naszą Szkołę podczas festynu zorganizowanego przez Radę Naramowic, który odbył się przy SP36.

IMG_20190928_104216_resized_20191001_104228074

LEKCJA HISTORII W BRAMIE POZNANIA

W sobotę 28 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Elżbiety Janedy i Pana Łukasza Pawłowskiego wybrali się do muzeum Brama Poznania. W interesujący sposób, przy pomocy nowoczesnych narzędzi multimedialnych utrwalali wiedzę z zakresu historii Polski.

NOC NAUKOWCÓW 2019

W piątek 27 września 18-osobowa grupa uczniów klas 6 i 7 SP 60 pod opieką nauczycieli wzięła udział w kolejnej edycji Nocy Naukowców. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, ale z ogromnymi pokładami pogody ducha wyruszyliśmy na Kampus Morasko. W pierwszej kolejności udaliśmy się na Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, gdzie m.in. w ramach zajęć  „Podróż w czasie to nie fikcja” zwiedziliśmy Muzeum Ziemi oraz obejrzeliśmy film VR „Impakt Morasko” . Ponadto wzięliśmy udział w warsztatach „Ogród ziołowy – czy wiesz co jesz?”. Następnie na Wydziale Fizyki wyruszyliśmy na „Spacer po przystankach fizycznych”, który okazał się pasjonującą grą z nagrodami. Tegoroczną Noc Naukowców zakończyliśmy na Wydziale Biologii, gdzie m.in. na pokazie „Glony – naturalne źródło młodości” dowiedzieliśmy się jak w praktyce wykorzystywane są glony (np. w produktach kosmetycznych  – kremy, czy spożywczych – ciastka).

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 i 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, podczas których uczniowie zmagali się z przeróżnymi zadaniami, wykazując się przy tym ogromną wiedzą i kreatywnością.  W tym roku pod lupę wzięliśmy 7 krajów europejskich: Włochy, Hiszpanię, Szwecję, Niemcy, Wielką Brytanię, Czechy oraz Francję. Uczniowie m.in. dekorowali swoje sale w konwencji przydzielonych  krajów, zdobywali informacje na ich temat (ukryte pod kodami QR), śpiewali kanon ,,Panie Janie” w 7 językach i nagrywali swoje wykonanie, tworzyli girlandy w kolorach flag oraz częstowali podczas przerw smakołykami typowymi dla danego kraju. Zwieńczeniem tych obchodów był quiz z wiedzy o w/w krajach w formie Kahoot, w którym wzięli przedstawiciele klas 4-8. Te 2 dni były kolorowe, wesołe i przybliżyły nam kulturę, język i kuchnię Europy 🙂