Rok szkolny 2019/2020 klasy IV-VIII

W czasie koncertu „Poznańskie Betlejem”, w arenie, który odbył się 29.12.19 r. nasi uczniowie pomagali w organizacji tego wydarzenia.
Brali także udział 06 stycznia 2020 r., w Orszaku Trzech Króli, który już po raz 10, przeszedł ulicami Poznania.

IMG_20191229_155428_resized_20200119_093306147

W grudniu uczniowie klas 7 i 8   mieli okazję wziąć udział w szkolnym z języka niemieckiego na najpiękniejszy kalendarz adwentowy: ,, Der schönste Adventskalender”

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, dowolną techniką i w wybranym przez siebie formacie, kalendarza adwentowego. W okienkach kalendarza musiały znajdować się słowa lub zwroty w języku niemieckim związane ze świętami Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie wspięli się na wyżyny kreatywności i wykonali przepiękne kalendarze, które zdobią nasz szkolny korytarz. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za  zaangażowanie i  ogromny wkład pracy.

IGRZYSKA  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ  MIASTA  POZNANIA
W PIŁCE  RĘCZNEJ  DZIEWCZĄT

5 grudnia 2019 uczennice naszej szkoły rozegrały turniej piłki ręcznej w ramach Igrzysk  Młodzieży Szkolnej w grupie C. Naszymi przeciwniczkami były zawodniczki z SP 6 , SP 29 i Salezjanie. Po zaciętej rywalizacji zdobyliśmy drugie miejsce w grupie. Skład naszej reprezentacji: Basia Nowicka , Weronika Mantyk , Marta Jaździkowska , Olga Korczyńska , Lena Bartoszewska , Martyna Piotrowska , Konstacja Geppert , Amelia Walichnowska , Oliwia Owczarczak.

20191205_095705

Uczniowie naszej szkoły wice mistrzami Poznania w drużynowym tenisie stołowym !!!

Dnia 25 listopada odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców. Uczniowie naszej szkoły Marek Wójcik, Szymon Bręk i Antek Iwina po zaciętym pojedynku z SP 14 ostatecznie uplasowali się na II miejscu. Chłopakom  serdecznie gratulujemy.

20191125_082905

Uczniowie naszej szkoły wice mistrzami Poznania w drużynowym badmintonie !!!
Dnia 22 listopada odbył się finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie Chłopców. Uczniowie naszej szkoły Marek Wójcik i Antek Iwina po zaciętym pojedynku z SP 82 ostatecznie uplasowali się na II miejscu. Markowi
i Antkowi serdecznie gratulujemy.

20191122_095033

                  ROZGRYWKI GIER PLANSZOWYCH 21.11.2019 r.
Dnia 21.11.2019 r. uczniowie klas 8 wzięli udział w Rozgrywkach Gier Planszowych „Zawodowa łamigłówka” w Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu. Podczas rozgrywek poruszali się między stanowiskami z grami planszowymi, które rozwijały umiejętność pracy w grupie, umiejętności logiczne i analityczne. Oprócz przyjemności płynącej z samego grania, uczniowie mieli możliwość dokonania refleksji odnośnie swojego stylu podejmowania decyzji, reagowania w nowych sytuacjach, odnoszenia sukcesów czy porażek.

WP_20191121_006

ARENA ZAWODÓW 15.11.2019 r.

Dnia 15.11.2019 r. uczniowie klas 8 uczestniczyli w tegorocznej edycji Areny Zawodów. Zwiedzili tematyczne wyspy zawodowe, na których zaprezentowano ponad 60 kierunków kształcenia. Projekt miał na celu promocję świadomego wyboru szkolnictwa zawodowego jako dalszej ścieżki edukacji po szkole podstawowej.

POZNAŃSKIE  IGRZYSKA  MŁODZIEŻY  SZKOLNEJ

                                 SZACHY  DRUŻYNOWE

9 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Łączności na ul. Przełajowej rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Poznania Szkół  Podstawowych w Szachach na rok szkolny 2019/2020.

Mistrzostwa rozegrane zostały zgodnie z Regulaminami rozgrywek. Turniej o Mistrzostwo Szkół Podstawowych rozegrany został systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund każdy. Drużyny startowały w składach cztero-osobowych : 3 chłopców i 1 dziewczynka.

Naszą szkołę reprezentowali :   Piotr Kaczor , Stanisław Iwina i Adam Wiatr

20191109_095343

LEKCJA RÓWNOŚCI

W ramach programu „Lekcja równości” realizowanego w naszej szkole oraz akcji edukacyjnej Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy, Tygodnia Konstytucyjnego, SSR Małgorzata Grzegorczyk-Pomin, przeprowadziła
w klasach 7 i 8 zajęcia nt. wolności słowa oraz znaczenia i zagrożeniach związanych z tzw. mową nienawiści. W czasie spotkań z uczniami zwrócono uwagę na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji RP i pokazywanie
w przystępny sposób, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego obywatela.

IMG_5866

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU

31 października 2019 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach sportowych w ramach poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w unihokeju chłopców. Rozegraliśmy dwa mecze z SP14 i SP 56 niestety obydwa  przegrane.

Skład naszej drużyny: Sebastian Warchoł , Szymon Robak , Kajetan Smyk , Michał Kaczmarczyk , Jakub Kwiecień , Jakub Walczak, Jakub Wylegała , Kacper Szaraniec , Aleksander Kosicki.

20191031_114808

DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY CHŁOPCÓW

24 października 2019 r. wzięliśmy udział w I etapie zawodów tenisa stołowego. Naszymi grupowymi rywalami, stawianymi w roli faworytów, byli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 50. Najpierw chłopcy grali gry pojedyncze, a następnie debla. Po tej fazie turnieju 2:1 prowadziła SP50. Szymon wygrywając kolejną grę pojedynczą wyrównał wynik na 2:2. O awansie którejś ze szkół zadecydować miała ostatnia gra. Marek spisał się znakomicie i swojego rywala pokonał 3:0, tym samym dając zwycięstwo naszej szkole. Zajmując I miejsce w grupie  awansowaliśmy do kolejnego etapu rozgrywek. Naszą szkołę reprezentowali Marek Wójcik 8a, Szymon Bręk 8b oraz Antek Iwia 8a).

8 listopada odbył się kolejny etap (II) zawodów w drużynowym tenisie stołowym. Tym razem nasi chłopcy rozegrali dwa spotkania z SP29 oraz SP Salezjan. Oba mecze wygrali 3:0 i zapewnili sobie miejsce w ścisłym finale, gdzie będą walczyć o medale Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Chłopcom gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!!!

20191024_105541

II WOJNA ŚWIATOWA ROZPOCZĘŁA SIĘ W POLSCE. KAMPANIA WRZEŚNIOWA 1939 ROKU.

Dnia 19 listopada 2019 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie historycznym „II wojna światowa rozpoczęła się w Polsce. Kampania wrześniowa 1939 roku”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 28 w Poznaniu oraz Kierskie Stowarzyszenie im. ks. prof. Edwarda Nawrota. W niniejszym konkursie udział wzięło 164 uczniów z 46 szkół. Atutem konkursu była świetna organizacja oraz obiecujące wyniki naszych podopiecznych.

LEKCJA HISTORII W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

W sobotę 19 października 2019 grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Elżbiety Janedy i Pana Łukasza Pszczółkowskiego odwiedziła Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Dzieci wzięły udział w lekcji historii poświęconej kulturze Majów i Azteków. W czasie warsztatów wykonały maski azteckie. Następnie zapoznały się z ekspozycją muzeum, m.in. oryginalnymi papirusami egipskimi…

 

XXI OGÓLNOPOLSKI  BIEG  CHROBREGO

27 września 2019r.  55 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXI Ogólnopolskim Biegu Chrobrego . Zawody odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kategorii wiekowej 2009 – 2010 na dystansie 500m , w kategorii wiekowej 2007 – 2008 na dystansie 1000m i w kategorii wiekowej 2006 – 2005 na dystansie 1500m. Na podium stanęła Basia Robak zdobywając złoty medal w kategorii 2009 – 2010. Gratulujemy !

20190927_105558

RAJD ROWEROWY

W niedzielę 29 września 2019 r. klasa 6b wraz z wychowawcą Panią Agnieszką Brzozowską-Serwacińską i rodzicami uczestniczyła w rajdzie rowerowym. Jego celem była plaża miejska przy Kontenerach Art. Tutaj wszyscy wszyscy integrowali się przy wspólnym grilowaniu. Pogoda dopisała, a wszyscy wrócili do domu w dobrych nastrojach.

 

FESTYN PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 36

W sobotę 28.09., w licznym składzie członkowie Szkolnego Koła Caritas, reprezentowali naszą Szkołę podczas festynu zorganizowanego przez Radę Naramowic, który odbył się przy SP36.

IMG_20190928_104216_resized_20191001_104228074

LEKCJA HISTORII W BRAMIE POZNANIA

W sobotę 28 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Elżbiety Janedy i Pana Łukasza Pawłowskiego wybrali się do muzeum Brama Poznania. W interesujący sposób, przy pomocy nowoczesnych narzędzi multimedialnych utrwalali wiedzę z zakresu historii Polski.

NOC NAUKOWCÓW 2019

W piątek 27 września 18-osobowa grupa uczniów klas 6 i 7 SP 60 pod opieką nauczycieli wzięła udział w kolejnej edycji Nocy Naukowców. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, ale z ogromnymi pokładami pogody ducha wyruszyliśmy na Kampus Morasko. W pierwszej kolejności udaliśmy się na Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych, gdzie m.in. w ramach zajęć  „Podróż w czasie to nie fikcja” zwiedziliśmy Muzeum Ziemi oraz obejrzeliśmy film VR „Impakt Morasko” . Ponadto wzięliśmy udział w warsztatach „Ogród ziołowy – czy wiesz co jesz?”. Następnie na Wydziale Fizyki wyruszyliśmy na „Spacer po przystankach fizycznych”, który okazał się pasjonującą grą z nagrodami. Tegoroczną Noc Naukowców zakończyliśmy na Wydziale Biologii, gdzie m.in. na pokazie „Glony – naturalne źródło młodości” dowiedzieliśmy się jak w praktyce wykorzystywane są glony (np. w produktach kosmetycznych  – kremy, czy spożywczych – ciastka).

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

26 i 27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, podczas których uczniowie zmagali się z przeróżnymi zadaniami, wykazując się przy tym ogromną wiedzą i kreatywnością.  W tym roku pod lupę wzięliśmy 7 krajów europejskich: Włochy, Hiszpanię, Szwecję, Niemcy, Wielką Brytanię, Czechy oraz Francję. Uczniowie m.in. dekorowali swoje sale w konwencji przydzielonych  krajów, zdobywali informacje na ich temat (ukryte pod kodami QR), śpiewali kanon ,,Panie Janie” w 7 językach i nagrywali swoje wykonanie, tworzyli girlandy w kolorach flag oraz częstowali podczas przerw smakołykami typowymi dla danego kraju. Zwieńczeniem tych obchodów był quiz z wiedzy o w/w krajach w formie Kahoot, w którym wzięli przedstawiciele klas 4-8. Te 2 dni były kolorowe, wesołe i przybliżyły nam kulturę, język i kuchnię Europy 🙂