Rok szkolny 2020/2021 klasa „0”

„Czyste powietrze wokół nas – program przedszkolnej edukacji antynikotynowej”

Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie uczestniczyły w programie dotyczącym edukacji antynikotynowej. Zapoznały się z różnymi źródłami dymów szkodliwych dla środowiska i zdrowia. Tworzyły plakaty, znaczki zakazujące palenia papierosów, tabliczki „NIE PAL PRZY MNIE”, kolorowały Dinusia, a także śpiewały o nim piosenkę.

20210104_092931

Literowy zawrót głowy!

Dzieci z oddziału przedszkolnego bawiąc się gazetami szukały nowych wyrazów, utrwalając przy tym umiejętność czytania oraz pisania wykonując karty pracy.

 

Matematyka z plusem!

W II tygodniu ferii dzieci poprzez zabawę utrwalały działania matematyczne w zakresie 10 oraz wykonywały ciekawe karty pracy.

Bezpieczne zabawy na śniegu.

Dzieci z oddziału przedszkolnego poprzez wspólne wykonywanie plakatów utrwalały zasady i reguły bezpiecznych zabaw na śniegu.

 

 II tydzień ferii zimowych

Ferie wcale nie muszą być nudne – o tym przekonały się po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego. Czas w zerówce mija bardzo szybko, kreatywnie i twórczo.  

Urodzinki, urodzinki!

W pierwszym tygodniu ferii dzieci świętowały urodziny koleżanki z grupy oraz aktywnie wykonywały matematyczne karty pracy.

 

I tydzień ferii zimowych!

Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie brały udział w zajęciach opiekuńczych w I tygodniu ferii. Realizowały zadania dotyczące akcji – Mamo, tato wolę wodę!, jak również aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu.

Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie brały udział w zajęciach plastyczno -technicznych rozwijając swoją kreatywność i twórczość!

 

136973778_1057631928086409_645763882151827606_n

Świąteczny czas

 22.12. 2020 dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w wigilii klasowej. Śpiewały kolędy, piosenki świąteczne oraz wykonywały własnego pomysłu szopki betlejemskie. 

Gliniane ozdoby świąteczne!

18.12.2020 dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach Innowacji Pedagogicznej – ,,Być artystą” miały okazję zapoznać się z zawodem garncarza. Dzieci poznały nowy materiał do zajęć plastycznych jakim jest glina. Z dużym zaangażowaniem i kreatywnością zabrały się do pracy twórczej – ozdoby świąteczne.

W oczekiwaniu na święta!

Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie biorą udział w przygotowaniach do zbliżających się świąt. Nie tylko poznają tradycje i obyczaje, ale również wykonują ciekawe prace techniczne.

Literkowe zabawianki 01.12.2020 r.

Nauka czytania to nie tylko rozszyfrowywanie znaczków zygzaczków w książce, ale wspaniała zabawa z literkami. Poprzez układanie wyrazów z literek do obrazków uczyliśmy się czytać. Utrwaliliśmy także naszą wiedzę o samogłoskach i spółgłoskach.

20201201_105453

Andrzejki 30.11.2020 r.

Kim będę, gdy dorosnę? Co mnie czeka w przyszłości? Kto pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się? Jak będzie miała na imię moja wielka miłość? Na te pytania otrzymaliśmy odpowiedzi podczas wróżb andrzejkowych.

20201130_094059

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT
– PODSUMOWANIE

POSTACIE Z DYŃ

13.11 dzieci z oddziału przedszkolnego złamały stereotyp strasznych Dyń wykonywanych często na Halloween! Pobudzając swoją kreatywność, twórczość i pomysłowość w ramach Innowacji Pedagogicznej, dzieci wykonały wesołe postaci z dyń. Poznały również sposób sadzenia, uprawy dyni oraz zawód jakim jest ogrodnik.

11 Listopada w klasie „0”

10.11.2020 dzieci z oddziału przedszkolnego poznały Symbole Narodowe, odśpiewały hymn państwowy oraz zapoznały się z fragmentem historii Polski – Świętem 11 Listopada. Wspólnie wykonały ciekawe prace techniczne.

Zbieramy karmę dla zwierząt ze schroniska

Dzieci z oddziału przedszkolnego od 04.10 do 31.10 aktywnie brały udział w akcji zbierania karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. W tym roku pomoc otrzymało ,,Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie – URBIS”! W małych ciałach, wielkie serca!

Dzień Postaci z Bajek 06.11.2020 r.

06.11.2020 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Postaci z Bajek. Dzieci opisywały postaci, za które się przebrały, brały udział w konkursach: ,,Z jakiej postaci z bajki to cień”, ,,Z jakiej bajki pochodzi dany utwór muzyczny”, ,,Jaka to bajka”- zagadki. Wykonywały karty pracy oraz tańczyły w rytm piosenek z dowolnych bajek dla dzieci.

Dzień Pyry 23.10.20202 r.

23.10.2020 w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Pyry, połączony z realizacją Innowacji Pedagogicznej ,,Być artystą”. Dzieci poznały historię przybycia do Europy ziemniaka. Poznały zawód jaki wykonuje rolnik oraz etapy uprawy ziemniaka. Nauczyły się piosenki o ziemniaku oraz wykonały pracę techniczną ,,Cudak ziemniaczany”. Na koniec dnia dzieci brały udział w podchodach, szukając ukrytych ziemniaków na boisku szkolnym.

09.10 w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy urodziny naszego kolegi Ismaela. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki oraz bawiliśmy się w zabawy urodzinowe!

Dzień Zwierząt 02.10.2020

Dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Zwierząt! Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia pupili dzieci przyniesionych z domu, wykonywaliśmy prace plastyczne i techniczne oraz śpiewaliśmy piosenki tematyczne. Dzieci zapoznały się z zawodem weterynarza oraz z pracą jaką wykonuje. 

Dzień Chłopaka 30.09.2020

Chłopcy mieli dziś swoje święto, dlatego wszystkie dziewczynki życzyły im dużo uśmiechu, radości i wspaniałych przyjaciół. Śpiewały „Sto lat” oraz obdarowały chłopców upominkami. Rodzicom dziękujemy za wspaniałe prezenty i słodkości dla wszystkich dzieci.

IMG_20200930_102227889_MP

Dzień Farmaceuty 25.09.2020        

Dziś przedszkolaki zapoznały się z pracą farmaceuty. Dowiedziały się, że zawód ten jest potrzebny oraz bardzo odpowiedzialny – podanie niewłaściwego leku może zagrażać życiu człowieka. Dzieci poznały leki występujące w różnych postaciach (syropy, tabletki, maści, krople), które przyjmować można tylko zgodnie z zaleceniami lekarza i pod opieką osoby dorosłej. Poznaliśmy również zastosowanie rumianku, lawendy, mięty i aloesu.

IMG_20200925_123322124_BURST000_COVER_TOP

25.09.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie świętowały urodziny koleżanki
z grupy, wszystko w atmosferze śpiewów i tańców! 

Europejski Dzień Języków
25.09.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego przyłączyły się do szkolnego Dnia Języków Obcych, tworząc plakat jednego z przedstawicieli krajów europejskich – BELGIA!  

Być Artystą!
23.09.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego, w ramach innowacji pedagogicznej, wcieliły się w rolę małych artystów tworząc z masy solnej oraz z darów jesieni ciekawe prace techniczne! 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2020 r.
20.09.dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście świętowały Dzień Przedszkolaka! Dzieci aktywnie spędziły czas na zabawie, śpiewie i tańcu! 

Dzień Kropki 15.09.2020 r.
Dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Kropki. Wykonywały prace plastyczno – techniczne i bacznie wypatrywały kropek wokół siebie.