Rok szkolny 2020/2021 klasy I-III

grudzień 2020

MIKOŁAJKI ONLINE

Klasa 3a nie poddała się i mimo przeciwności spędziła razem mikołajkowy dzień online. Dzieci obdarowały się uśmiechem
i przebrały z tej okazji na czerwono. 

listopad 2020

PROJEKT EKOLOGICZNY  Z FAJNIAKAMI w 3b
cz. 4 „Ekozakątek, eksperymenty z powietrzem” .

Ostatnia część ekoprojektu skupiała się na kwestiach związanych
z segregowaniem śmieci oraz analizowaniem jak długo rozkładają się śmieci w środowisku. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że śmiecenie to poważny problem. 
Na zajęciach online dzieci sprawdzały, czy powietrze istnieje- próbowały nadmuchać balon w butelce. Okazało się, iż jest to trudne, właśnie dlatego, że w butelce znajduje się powietrze! Uczniowie sprawdzali też działanie samodzielnie robionych fajniakowych „dmuchajek”. Okazało się, że choć powietrza nie widać to można je wprawić w ruch. Na koniec dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania pt. „Ekozakątek” i narysowały z czym kojarzy im się powietrze. 

listopad 2020
PROJEKT EKOLOGICZNY  Z FAJNIAKAMI w 3b
cz. 3 „Oszczędzaj kropelkę eksperymenty z wodą” .

Tym razem głównym tematem zajęć była woda. Najpierw uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Oszczędzaj kropelkę” i wymieniali się  pomysłami: jak można oszczędzać wodę. Dzieci oglądały również kilka eksperymentów, które pozwoliły im poznać i zrozumieć właściwości wody. Jeden z eksperymentów- „Magiczny woreczek” udało się przeprowadzić w czasie lekcji online. Chętni uczniowie w domu wykonali eksperyment „Woda w słoiku” i przedstawił wnioski z obserwacji. Na koniec uczniowie uczniowie rysowali to, z czym kojarzy im się woda.   

listopad 2020
PROJEKT EKOLOGICZNY  Z FAJNIAKAMI w 3b
cz. 2 „Zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa- ogień” .

Tematem drugich zajęć był ogień. Uczniowie oglądali i omawiali eksperymenty związane z ogniem, a także wysłuchali fragmentu książki o przygodach Fajniaków. Niestety pogoda (brak słońca) i konieczność zdalnego nauczania popsuły plany związane z wykonaniem eksperymentu na szkolnym boisku. Przebieg eksperymentu dzieci oglądały podczas zajęć online, ale postarają się go wykonać pod opieką nauczyciela, kiedy wrócą do szkoły. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne i narysowali to, co kojarzy im się z ogniem. 

listopad 2020
WYSTĘP Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie z klas młodszych z okazji Narodowego Święta Niepodległości wspólnie przygotowali występ upamiętniający ten szczególny dzień. 

listopad 2020
OBCHODY DNIA NEPODLEGŁOŚCI W KLASIE 2a

listopad 2020
OBCHODY DNIA NEPODLEGŁOŚCI W KLASIE 2b

listopad 2020
KSIĄŻKA KUCHARSKA 

Uczniowie z klasy 3b przy okazji omawiania tematów związanych z jesiennymi pracami na polach i w ogrodach, rozmawiali  na temat sposobów konserwowania żywności. Dzieci uczyły się również jak prawidłowo napisać przepis. Zdobytą wiedzę wykorzystały do napisania przepisów ulubionych dań. Każdy uczeń zaprojektował okładkę swojej książki kucharskiej, w której znalazły się wszystkie klasowe przepisy na pyszne dania. 

listopad 2020
ZABAWY Z MATEMATYKĄ W KLASIE 2B

Działania na macie do kodowania z przekroczeniem progu dziesiątkowego oraz przy pomocy aplikacji MATH DUEL rachunku pamięciowego ze zdrową rywalizacją.

listopad 2020
PROJEKT EKOLOGICZNY  Z FAJNIAKAMI w 3b
cz. 1 „Kochajcie zieleń- eksperymenty z ziemią” 
Klasa 3b po raz trzeci przyłączyła się do akcji przygotowanej przez sieć sklepów Biedronka. Tym razem poznajemy przygody Fajniaków, którzy pomagają nam zrozumieć tajemnice przyrody. Będziemy realizować zadania związane z czterema żywiołami. W części pierwszej realizowaliśmy tematy związane z ziemią: wykonywaliśmy i oglądaliśmy eksperymenty, czytaliśmy opowiadanie „Kochajcie zieleń” i omawialiśmy jego treść, dzieci w domu będą się starały wykonać eksperyment pod tajemniczą nazwą: „Ukorzenione jajko”. 

Prace plastyczne:

 Eksperyment WULKAN:

listopad 2020
POWTÓRKA Z LEKTURY Z OZOBOTEM

Uczniowie z klasy 2b z pomocą OZOBOTA sprawdzali znajomość lektury „Brzydkie kaczątko”. 

listopad 2020
KONKURS FOTOGRAFICZNY „MÓJ PUPIL”

W październiku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Mój pupil”. Konkurs skierowany był do dzieci z grupy „O” oraz uczniów klas 1-3. Przedmiotem fotografii byli nasi ulubieńcy. Były to zdjęcia psów, kotów i innych zwierząt domowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wspólną zabawę. Dzięki wam mogliśmy poznać ulubieńców waszych rodzin. Jak stwierdziła komisja konkursowa wybór najlepszych zdjęć był bardzo trudny. Po burzliwych naradach jury wyłoniło trójkę zwycięzców:

I miejsce zajęła Hanna Klimczak kl. 2 a

II miejsce zajął Krzysztof Jernas kl.1 

III miejsce zajął Jakub Burkieciak kl. 3 a.

Pozostałe prace uczestników otrzymały wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

październik 2020
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY „LEON” 
22 i 23 października uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Leon. Celem ogólnopolskiego testu zintegrowanych sprawności było sprawdzenie umiejętności polonistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. 

październik 2020
KLASA 2b W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM „EMOCJA”
W ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym- „Emocja” klasa 2 b zrealizowała moduł I – Kreatywność. Na początku realizacji projektu w naszej klasie zostały powieszone na gazetce plakaty informujące o udziale w projekcie Emocja. Urządziliśmy kącik emocji, gdzie słoik złości i radości ma za zadanie pomóc w radzeniu sobie z naszymi emocjami, a słoik spokoju zrelaksować nas. W Dniu Kropki uczniowie obejrzeli film o Vashti, oraz podjęli rozmowę na temat własnych mocnych stron. Rozmawialiśmy o talentach i o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy, a nasza wyobraźnie nie zna granic. Dzieci zaprojektowały własną kropkę, która za pomocą aplikacji Quiver „ożyła” oraz wykonały swoje portrety. Bawiliśmy się przy piosence „Biedroneczki są w kropeczki”. Ćwiczyliśmy również uważność, rozkodowaliśmy kartę pacy, której hasłem był skrót: PJM – polski język migowy. Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Głuchych rozmawialiśmy na temat niepełnosprawności i empatii. Razem z „Migu Mig” – dzieci nauczyły się jak zamigać: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam. Na termometrze uczuć uczniowie zaznaczyli stan swoich emocji przed i po przeprowadzonych zajęciach. W ramach projektu dzieci wykazały duże zainteresowanie tematem oraz dużą dozą kreatywności.

październik 2020
JESIEŃ W KLASIE 3B
Uczniowie z klasy 3b w czasie zajęć obserwują i omawiają zmiany zachodzące jesienią w przyrodzie, a także poznają wiersze o tematyce jesienniej. Wiersz „Jesień u fryzjera” zainspirował dzieci do zaprojektowania z liści fryzur dla jesieni. Uczniowie poznali też sposoby konserwowania żywności.

październik 2020
KLASA 3A W PROJEKCIE
FUNDACJI UNIWERSYTET DZIECI
Uczniowie klasy 3A odkrywają tajemnice programowania! Podczas lekcji klasa poznaje podstawy programowania – od kodowania analogowego, poprzez wykorzystanie komputera i programu Scratch. Dzięki temu uczniowie będą trenować logiczne myślenie, precyzyjne prezentowanie myśli i dobrą organizację pracy. Nauczą się również pracować zespołowo i działać metodą projektową.

październik 2020
JESIEŃ W KLASIE 2A

październik 2020

PODSUMOWANIE: WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK

Bardzo cieszymy się z powrotu do szkoły! Od początku roku szkolnego w klasach 1-3 bardzo dużo się dzieje. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu:  KLIK

październik 2020
„LAPBOOKOWA NAUKA” W KLASIE 1
(INNOWACJA PEDAGOGICZNA)
Tworzenie lapbooków to atrakcyjna metoda dydaktyczna i wspaniała zabawa. Przekonują się o tym dzieci z klasy 1, które w ramach innowacji pedagogicznej tworzą ciekawe, kolorowe lapbooki. 

październik 2020
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU
DLA KLAS I-III „DRZEWO TALENTÓW” 

I miejsce: Lena Dąbska kl. II B
                      Hanna Klimczak kl. II A

II miejsce: Nina Szulc kl. II A
                       Maja Waśkowicz kl. II B

III miejsce: Maksymilian Brzozowski kl. II A
                         Klara Kocińska kl. III A

Wyróżnienie: Karolina Kaszubiak kl. I
                              Maja Grzybowska kl. II A

Laureatom gratulujemy !!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

październik 2020
MAGICZNE KOLOROWANKI W 3B
W czasie lekcji mamy możliwość korzystania z tabletów. Dzięki temu zajęcia plastyczne potrafią być magiczne 🙂  Możemy np. wykonywać kolorowanki z wykorzystaniem aplikacji Quiver. To świetna zabawa. 

wrzesień-październik 2020
KODOWANIE I PROGRAMOWANIE
Uczniowie z klas 1-3 systematycznie wykonują zadania z elementami kodowania i programowania. Zdobywając i utrwalając wiedzę korzystają z maty do kodowania oraz tabletów. 

 

październik 2020
UPRAWA OWSA W KLASIE 1
Dzieci z klasy 1 w ramach edukacji przyrodniczej zasiały owies. Zadanie sprawiło dzieciom dużo radości, a oczekiwanie na efekty wymagało cierpliwości 🙂 

wrzesień 2020
JESIEŃ W KLASIE 2B
Jesienne prace plastyczne i piosenki pojawiły się w naszych klasach. Dzieci z klasy 2b wykonały piękne naszyjniki z jarzębiny.

wrzesień 2020
OŚ SYMETRII
Dzieci z klasy 2b w kreatywny i twórczy sposób uczuły się i utrwalały wiedzę na temat osi symetrii. Wykonywały prace plastyczne i kodowały na dywanie symetryczne wzory.  

28 września- 10 października 2020
WYZWANIE „CAŁA POLSKA PROGRAMUJE”
Klasy 1-3 podjęły wyzwanie i od 28 września do 9 października
będą aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu
„Cała Polska Programuje”. 
Podczas trwania wydarzenia nauczyciele wraz ze swoimi uczniami realizować będą przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania. 

IMG_20200930_135408

25 września 2020
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Uczniowie klas 1-3 przyłączyli się do obchodów Europejskiego Dnia Języków. Każda klasa na otrzymanym kartonie tworzyła przedstawicieli wylosowanych wcześniej narodowości. Tematyka związana z Europejskim Dniem Języków pojawiała się w czasie realizacji różnych edukacji. 


17-30 września 2020
AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Po raz kolejny klasy 1-3 włączyły się w akcję „Sprzątanie świata”. Uczniowie z zaangażowaniem porządkowali teren wokół szkoły i boisk.

120792145_372659490579032_796245988224934663_n

15 września 2020
DZIEŃ KROPKI

 Dzień kropki to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Po raz kolejny uczniowie z klas 1-3 przypominali sobie historię Vashti. Vashti to bohaterka książeczki pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Dziewczynka dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. 
W tym dniu dzieci wykonywały min. prace plastyczne, a ich głównym elementem była kropka. Rozmawiały też na temat swoich talentów.