Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Rok szkolny 2021/2022

Październik miesiącem zwierząt!

W październiku dzieci aktywnie biorą udział w akcji zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska. Poznają życie różnych zwierząt oraz wykonują ciekawe prace techniczne.

Aktywna świetlica!

W naszej świetlicy nie ma nudy! Każdy znajdzie coś dla ciała oraz duszy. Można grać w gry stolikowe jak i ruchowe. Najważniejszy jest jednak czas jaki można spędzić z przyjaciółmi!

Wyniki konkursu – ,,Jesienny artysta”

I miejsce:
– Liberek Kalina kl. Ib
– Najdkowska Zofia kl. IIIa
– Turek Alicja kl. IIIb
II miejsce:
– Kaszubiak Karolina kl. II
– Nabiałek Olga i Ptaszyńska Alicja kl. IIIa
– Ryszkowska Zuzanna kl. Ia
III miejsce:
– Bartosik Lilianna kl. Ia
– Pieczyńska Oliwia kl. II
– Szulc Nina kl. IIIa
– Telatycka Beata kl. IIIb
Wyróżnienia:
– Jakubowska Gabriela kl. Ib 
– Michalak Marta kl. Ib
– Nowacki Filip kl. Ib
– Wronowicz Aleksandra kl. Ib

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zespół świetlicy szkolnej

Dzień Chłopaka!

30.09.w świetlicy obchodzony był Dzień Chłopaka! Każdy mógł sprawdzić się w wielu ciekawych zadaniach oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Konkurs – Jesienny Artysta!

Dziękujemy wszystkim za udział w pierwszym w tym roku świetlicowym konkursie, pt.: ,,Jesienny artysta! Prace jakie otrzymałyśmy są wspaniałe i bardzo kreatywne. W kolejnym tygodniu postaramy się wybrać zwycięzców konkursu.

Miasteczko.

W minionym tygodniu dzieci bardzo kreatywnie wykorzystały przyniesione kartony i wykonały ciekawy plan miasta wraz z budowlami i ruchem drogowym. Czasem wystarczą kartony by pobudzić dziecięcą wyobraźnię i chęć do wspólnego tworzenia.

Wspólna nauka.

Na świetlicy uczniowie z klas I-III oprócz wspaniałej zabawy mają również czas i możliwość do nauki, zdobywania wiedzy oraz odrabiania lekcji.

Jesień!

W tym tygodniu tematem przewodnim zajęć w świetlicy była Jesień. Dzieci miały okazję poznać różne dary jesieni, wykonać ciekawe prace plastyczne, techniczne, poznać wiersze i utwory muzyczne. Odbyły się również zajęcia profilaktyczne na temat różnych gatunków grzybów i ich zbierania.

Projekt!

Świetlica realizuje projekt ,,Przysłowia mądrością narodów!

Innowacja pedagogiczna.

Szanowni Państwo dzieci w tym tygodniu aktywnie brały udział w zajęciach dotyczących realizacji Innowacji pedagogicznej ,,Masz wybór! – profilaktyka uzależnień. Wspólnie rozmawialiśmy na temat zagrożeń, dzieci wymieniały się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Następnie uczniowie w grupach wykonali plakaty profilaktyczne. Uświadamiając społeczność lokalną uczniowie w parach na wieczkach od słoików wymyślali hasła profilaktyczne, które umieścili na swoich posesjach.

Międzynarodowy Dzień Kropki! 

15.09.2021 najmłodsi wspólnie świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki!Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne oraz techniczne. To był wspaniały i niezapomniany dzień! 

Bądź bezpieczny na drodze!

Podczas zajęć świetlicowych dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego, opowiadały o własnych doświadczeniach, śpiewały piosenki oraz wykonały pracę techniczną – sygnalizacja świetlna. 

Nakręć się!

Najmłodsi nie zapominają o innych i dumnie biorą udział w akcji zbierania nakrętek dla potrzebujących dzieci. Akcja trwa cały rok! Zachęcamy wszystkich starszych i młodszych do przynoszenia nakrętek do świetlicy. 

Zdrowe posiłki! 

Świetlica to również miejsce, gdzie dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowej i zbilansowanej diety. Wspólnie spożywają posiłki w miłej atmosferze. 

Integracja!

Świetlica to wspaniałe miejsce na nawiązywanie nowych przyjaźni. Dzieci z klas pierwszych coś już o tym wiedzą i wspólnie spędzają czas na zabawie. 

GALERIA ŚWIETLICOWYCH PRAC

Skip to content