Wydarzenia

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU
27 marca dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Teatru.

DZIEŃ DINOZAURA
26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Dzieci z oddziału przedszkolnego z radością uczciły święto tych prehistorycznych stworzeń.

WSPÓLNA ZABAWA, ZWYCZAJNA SPRAWA

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach „wspólna zabawa, zwyczajna sprawa” przeprowadzonych w Stowarzyszeniu „Potrafię Więcej”. Celem zajęć było oswojenie dzieci z niepełnosprawnością oraz uwrażliwienie na los słabszych rówieśników.
Przedszkolaki wzięły udział w zabawach manualnych, podczas których mogły przekonać się z jakimi trudnościami mierzą się na co dzień ich niepełnosprawni koledzy.

DZIEŃ ZEBRY
Zebra obchodzi swoje święto 31.01. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego poznały wiele ciekawostek o tych zwierzętach, wykonały maski, pokonały czarno-biały tor przeszkód oraz wspólnie ułożyły puzzle. Podczas zajęć towarzyszyła nam piosenka „Pani Zebra”.

SERCE ZA ODWAGĘ
Oddział przedszkolny po raz drugi dołączył do ogólnopolskiej akcji przedświątecznej SERCE ZA ODWAGĘ. Dzieci wykonały kartki świąteczne, które zostaną przekazane Weteranom Wojennym.

ANDRZEJKI
W piątek 30 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

DOKARMIAMY PTAKI
Pani Katarzyna Grzybowska, mama Mai z naszej grupy, przeprowadziła w oddziale przedszkolnym ciekawe zajęcia o ptakach. Na koniec zajęć dzieci własnoręcznie wykonały karmniki dla ptaków.
Dziękujemy za super zabawę!

DZIEŃ KREDKI
W czwartek 22 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Kredki. Z tej okazji przedszkolaki dowiedziały się jak powstają kredki oraz uczestniczyły w zabawach z elementami przeliczania i klasyfikowania kredek, a podczas rysowania towarzyszyła nam piosenka „Kolorowe kredki”.

DZIEŃ PTAKÓW

Dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Europejski Dzień Ptaków, który przypada na dzień 02.10. Podczas zajęć przedszkolaki rozmawiały o ptasich zwyczajach, poznały „Przygód kilka Wróbla Ćwirka”, zagrały w pamięciową grę „Ptasie Memory” oraz układały puzzle – ptasie jaja.

DZIEŃ KRÓLIKA

26.09. to Światowy Dzień Królika. Z tej okazji dzieci z oddziału przedszkolnego rozmawiały o tych sympatycznych zwierzątkach, wykonały królicze maski, zwinnie kicając pokonały tor przeszkód. W zajęciach towarzyszyły nam króliki – zabawki przyniesione przez dzieci.

ZAJĘCIA SENSORYCZNE

Pani Adriana Jemioło, mama Karoliny i Wojtka z naszej grupy, przeprowadziła w oddziale przedszkolnym ciekawe zajęcia sensoryczne. Dzieci wykonały wiele zadań, podczas których musiały wykorzystać różne zmysły.
Dziękujemy za świetną zabawę!

DZIEŃ PIRATA

W środę 19.09. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat. W tym dniu do dzieci z oddziału przedszkolnego przybył Kapitan Morgan, który zaprosił wszystkich do świata pirackich przygód.

DZIEŃ MARZYCIELA
W poniedziałek 10.09. w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Marzyciela. Dzieci przeniosły się w krainę marzeń, gdzie bujały w obłokach. Każdy złowił „złotą rybkę”, którą zabrał do domu, aby jego marzenia się spełniły.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20.09.2018 w oddziale zerówki odbył się
Dzień Przedszkolaka.
Z tej okazji na dzieci czekało wiele niespodzianek, m.in. składanie przysięgi oraz dekorowanie kolorowych koron. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.

                                                                                                                       

ODWIEDZINY PRZEDSZKOLA

W piątek 15 czerwca oddział przedszkolny gościł Dzieci z Przedszkola nr 141 im. Dziadka Borodzieja. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zajęciach plastyczno-technicznych, na których wykonały pochodzącą z Boliwii grę zręcznościową – kulołapkę. Zajęcia zakończyły się sprawdzeniem swoich umiejętności w grze, czyli wesołą zabawą.
Dziękujemy za odwiedziny!

 
 
 
 

BAŃKI MYDLANE

W środę 30 maja dzieci z oddziału przedszkolnego uczciły swoje nadchodzące święto – Dzień Dziecka – spędzając czas na radosnej zabawie.

Więcej zdjęć

 

 

 

DZIEŃ MAMY

„Niech nam żyją wszystkie Mamy,
Dziś życzenia im składamy,
Bo tak bardzo je kochamy
Całujemy i ściskamy!”

 

Więcej zdjęć

DZIEŃ SAMOLOTÓW Z PAPIERU

26 maja to Dzień Samolotów z Papieru. W piątek dzieci z oddziału przedszkolnego nauczyły się składać papierowe samoloty, a następnie udały się na plac zabaw, gdzie urządziły pokaz latających samolotów.

Więcej zdjęć

 

 

DZIEŃ ŚLIMAKA

Ślimak swoje święto obchodzi 24.05. Aby uczcić ten dzień dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w ślimaczym wyścigu oraz wykonały papierowe ślimaki, którym nadały imiona. Dzięki wysłuchanym opowiadaniom poznały ciekawostki o życiu ślimaków.

 

Więcej zdjęć

 

DZIEŃ ŻÓŁWIA

W środę 23 maja dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Żółwia. W tym nietypowym dniu przedszkolaki, podczas zabaw i wykonywania zadań, poznały żółwie zwyczaje. W zajęciach towarzyszyły nam żółwie – zabawki przyniesione przez dzieci.
 
 

Więcej zdjęć

MARZYCIELSKA POCZTA

Marzycielska Poczta to dobroczynna akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci z całej Polski. Dzieci z oddziału przedszkolnego z radością dołączyły do akcji i własnoręcznie przygotowały kartkę, która została wysłana do Martynki.

Więcej zdjęć

 

WIZYTA W BIBLIOTECE

We wtorek 8 maja w całym kraju obchodzony był Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego rozmawiały o zawodzie bibliotekarza i jego miejscu pracy. Odwiedziły szkolną bibliotekę, aby złożyć życzenia oraz wręczyć kwiatki Pani Ewie. Na miejscu dzieci dowiedziały się m. in. jak korzysta się z wypożyczalni książek oraz wysłuchały „Ballady o uprzejmym rycerzu”.
Wizyta była bardzo ciekawa, a dla wielu przedszkolaków pierwsza w życiu.

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Niech Wam jajeczko dobrze smakuje,
bogaty zajączek uśmiechem czaruje.
Mały kurczaczek spełni marzenia
wiary, radości, miłości, spełnienia.

Wesołych Świąt życzy oddział przedszkolny!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE SZATY KRÓLA

W poniedziałek 5 marca dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały musical profilaktyczny pt. „Nowe szaty króla” w wykonaniu teatru muzycznego Forte. Podczas przedstawienia było wiele momentów, w których dzieci reagowały śmiechem i brawami. Adaptacja baśni H. Ch. Andersena pokazała młodym widzom, że o wartości człowieka nie decyduje zasobność portfela i metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy drugiego człowieka.

 

 

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Dzieci z oddziału przedszkolnego z radością uczciły święto tych prehistorycznych stworzeń.

 

 

 

DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA NOWĄ WYKŁADZINĘ W KLASIE

 

 

 

DOKARMIAMY PTAKI

Dzieci z oddziału przedszkolnego podczas kreatywnej i pożytecznej zabawy wykonały z szyszek karmniki dla ptaków. Podczas zimowych spacerów będziemy z przyjemnością obserwować ptaki, które przylecą do naszej stołówki na drzewie.

 

SERCE ZA ODWAGĘ

Oddział przedszkolny dołączył do ogólnopolskiej akcji przedświątecznej SERCE ZA ODWAGĘ. Dzieci wspólnie wykonały kartkę świąteczną, która zostanie przekazana Weteranom Wojennym. W ten symboliczny sposób podziękowaliśmy żołnierzom Podziemia Niepodległościowego, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Więcej zdjęć

 

 

ODLICZAMY DNI DO ŚWIĄT

W piątek 1 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły odliczanie dni do świąt Bożego Narodzenia. Pomaga im w tym kalendarz w kształcie Gwiazdora. Każdego dnia inne dziecko odcina odpowiedni fragment jego brody. Dzięki temu w naszej grupie już panuje świąteczna atmosfera.

 

 

DZIEŃ KREDKI

W środę 22 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Kredki. Z tej okazji wszyscy radośnie zaśpiewali piosenkę „Kolorowe kredki” oraz uczestniczyli w zabawach z elementami przeliczania i klasyfikowania kredek. Poprzez rysowanie dzieci  rozwijały swoją wyobraźnię oraz wyrażały emocje.
W tym dniu w oddziale przedszkolnym było wesoło i kolorowo.

Więcej zdjęć

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego przebrały się w piękne stroje, aby uczcić Dzień Postaci z Bajek. Podczas zajęć rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą, naśladowały sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów oraz tworzyły własne scenki teatralne. Wesołym zabawom i tańcom nie było końca.