Wydarzenia

WYCIECZKA DO WYDZIAŁ FIZYKI UAM W POZNANIU

 

W dniu 19 maja 2018, dzięki uprzejmości pana dr hab. Jędrzeja Kocińskiego, rodzica jednego z naszych uczniów, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w bardzo pouczającej wycieczce do instytutu akustyki.

W trakcie zwiedzania komory bezechowej, jedynej takiej w Polsce, dowiedzieli się o różnych badaniach i eksperymentach dotyczących dźwięku.  Fascynujące były opowieści pana Kocińskiego dotyczące wizualizacji dźwięku. Naukowcy dowiedli, że czerwone tramwaje odbierane są jako jeżdżące głośniej niż zielone i nie wynika to z natężenia dźwięku i ilości decybeli, a jedynie z faktu, że kolor czerwony uważany jest jako bardziej agresywny. Szum ukrytego wiatraka odbierany był jako bardzo relaksujący, dopóki uczestnikom eksperymentu nie pokazano źródła hałasu. Wychowankowie mieli również „przyjemność” poznać LEONA – manekina pozwalającego ustalać źródło dźwięku. Pan Kociński opowiedział o swoim zawodzie, studiach na wydziale fizyki i różnych ścieżkach kariery zawodowej, którymi można kroczyć po ich ukończeniu.

Z pewnością była to bardzo ciekawa i inspirująca wycieczka, za co serdecznie dziękujemy!

Więcej zdjęć

DZIEŃ ZWIERZAKA

Do tego dnia uczniowie naszej szkoły przygotowywali się już od pewnego czasu. Dzień przebierańców poprzedziła, trwająca dwa tygodnie zbiórka karmy i darów przydatnych dla podopiecznych Fundacji Głosem Zwierząt. Wsparły one zwierzaki z przytulisk i schronisk prowadzących swoją działalność w okolicy Poznania.

Każda klasa przygotowała plakat informacyjny o mało znanym  egzotycznym zwierzęciu, np. Kinkażu,  BlobFish.

Dodatkowo ogłoszono konkurs na pracę plastyczną pod tytułem „Mój pupil”.

Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się:

 w kategorii klas I-III

I miejsce – Nadia Machnicka

II miejsce – Aleksandra Potera

III miejsce – Urszula Kaczor

w kategorii klas IV – VII

I miejsce – Tomasz Machnicki

II miejsce – Wiktoria Wietrzykowska

III miejsce – Jakub Ernst

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach 🙂

 

SŁODKI DZIEŃ CZEKOLADY!!!

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwóch akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski z okazji przypadającego w czwartek Dnia Czekolady.

Pierwszą z nich była całotygodniowa zbiórka słodyczy, bakalii dla dzieci z domu dziecka. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi ulubionymi przysmakami i licznie oddawali dary pragnąc wywołać uśmiech u swoich rówieśników.

Drugim wydarzeniem była degustacja ciast czekoladowych w stołówce szkolnej. Wszyscy uczniowie mieli możliwość spróbowania własnoręcznie wykonanych wypieków. Słodkie, czekoladowe „cuda” cieszyły się dużym powodzeniem i szybko znikały z talerzy.

Galeria

 

 

 

 

 

ZAKOCHANA 60-TKA!

W miniony piątek uczniowie naszej szkoły obchodzili „Szkolne Walentynki”. Z tej okazji większość z nich uczestniczyła w zajęciach ubrana na czerwono, co chroniło ich przed odpowiedzią lub niespodziewaną kartkówką.

Długo wyczekiwaną chwilą było wręczanie zbieranych przez cały tydzień Walentynek. Kurierzy Poczty Walentynkowej dostarczali wyrazy sympatii i przyjaźni, a co niektórzy oblubieńcy oprócz własnoręcznie wykonanych kartek, otrzymali również słodkie niespodzianki.

 

WIECZÓR FILMOWY!

W dniu 9 lutego uczniowie naszej szkoły rozpoczęli ferie od udziału w wieczorze filmowym. W holu szkoły wyświetlono film animowany i fantasy. Dzięki takiemu repertuarowi,  zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, mogli znaleźć coś dla siebie. Wspólne leniuchowanie na materacach, poduchach z pluszakami w dłoni było miłą zapowiedzią zbliżających się wolnych dni.

 

ZNAMY JUŻ WYNIKI WYBORÓW!!!

6 lutego odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 338 uczniów. Oddano 335 ważnych głosów. A oto wyniki głosowania:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Anna Korczyńska – 162 głosy

Zastępca Kacper Kociński – 97 głosów

Irma Olejniczak – 59 głosów

Gracjan Peil – 17 głosów

Wszystkim kandydatom gratulujemy odwagi i zaangażowania. A zwycięzcom życzymy kreatywnych pomysłów oraz owocnej współpracy.

 

 

NOWE ZA STARE!

Biblioteka szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim ogłasza w dniach 26 lutego – 5 marca zbiórkę makulatury. Zebrane w ten sposób środki będą przeznaczone na potrzeby uczniów, między innymi zakup nowych pozycji czytelniczych.

 

WYBORY W 60-TCE!!!

W środę 31 stycznia Kandydaci na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego mieli okazję zaprezentować się przed społecznością szkolną. W kilkuminutowym wystąpieniu uczniowie opowiadali o sobie, swoich zainteresowaniach oraz planach jakie zamierzają realizować po zwycięstwie w wyborach. Wystąpienia spotkały się z dużym zainteresowaniem oraz owacjami ze strony koleżanek i kolegów.

Już we wtorek 6 lutego, każdy uczeń klasy 3-7 będzie mógł oddać głos na wybranego kandydata, a są nimi:

– Kacper Kociński z klasy 5A

– Anna Korczyńska z klasy 6B

– Irma Olejniczak z klasy 4A

– Gracjan Peil z klasy 6B

 

 

Więcej zdjęć

 

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Opiekunowie czwartkowej dyskoteki, której organizatorem był Samorząd Uczniowski dziękują za ciepłe słowa i uśmiechnięte twarze jej uczestników. Na parkiecie można było zaobserwować korowody wesołych węży, zabawy w kółku, jak i rytmiczne podrygiwania indywidualistów. Energię nieustannie przesyłał nasz szkolny DJ pan Krzysztof. 

Jednocześnie gratulujemy dziewczynom, które dowiodły swojej odwagi i dziarsko zaprosiły kolegów do tańca. Mamy nadzieję, że na kolejnej zabawie chłopcy poprawią swój wynik i tym razem to oni będą królować na parkiecie.

Więcej zdjęć

 

 

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniu 22 grudnia poznaliśmy wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną ozdobę choinkową. Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Ziętek z klasy 4b oraz Julia Cygan z klasy 4c.  Dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach indywidualnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

I ruszyła, pierwsza w tym roku zabawa taneczna! W czwartek 30 listopada odbyła się szkolna dyskoteka dla klas 4 – 7. Uczniowie nie zawiedli i licznie przybyli spędzić wieczór w murach naszej szkoły. Integracyjnym tańcom i pląsom nie było końca!

 

Więcej zdjęć