Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego ,,Lust auf Lesen”- dwoje naszych uczniów w finale!!!

Miło mi  poinformować, że uczniowie naszej szkoły odnoszą sukcesy w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego,, Lust auf Lesen” organizowanym przez PSNJN i Goethe – Institut w Warszawie.

 Etap szkolny konkursu miał miejsce  11 lutego 2021 roku i przystąpiły do niego 4 osoby: Weronika Pawłowska (klasa 8a), Małgorzata Lichota (klasa 8b), Kacper Kociński (klasa 8a) oraz Michał Gos (klasa 8a).  Cała Czwórka uzyskała bardzo wysokie wyniki, przechodząc tym samym do  II etapu konkursu, etapu regionalnego.

Etap regionalny odbył się 11 marca w formie online, jego uczestnicy  pracowali na platformie ZOOM, pod bacznym okiem obserwatorów i organizatorów konkursu. Dwoje uczniów: Weronika Pawłowska i Kacper Kociński przeszli do ostatniego etapu, czyli do finału konkursu, który odbędzie się 24 kwietnia (część ustna) oraz 25 kwietnia (część pisemna). Serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki w finale:)

Viel Erfolg !!! ????

                                                                                                       Ewelina Miga

Skip to content