Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA 2021 – podsumowanie.

W środę 17 marca po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.
Z tej okazji zaplanowano szereg aktywności dla społeczności szkolnej. Uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli rozpocząć dzień losując irlandzkie błogosławieństwo, korzystając z interaktywnej ruletki. Przeprowadzono lekcje tematyczne podczas zajęć języka angielskiego we wszystkich klasach. Ponadto najmłodsi uczniowie (Oddział Przedszkolny oraz klasy 1-3) uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w bibliotece szkolnej, podczas których poznawali kulturę Irlandii poprzez lekturę baśni  i słuchanie tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Mogli również wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia w przygotowanym specjalnie na tę okazję „kąciku foto”. Kulminacją działań, było przeprowadzenie konkursów tematycznych z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Z radością prezentujemy poniżej listę laureatów:

I KONKURS FOTOGRAFICZNY

KLASY 1-4

1 miejsce – Maksymilian Brzozowski klasa 2b

2 miejsce – Zofia Najdkowska klasa 2a

3 miejsce – Alicja Ptaszyńska klasa 2a

Wyróżnienie – Zofia Walczak klasa 4b

II KONKURS NA ANGLOJĘZYCZNĄ INTERAKTYWNĄ GRĘ

KLASY 5-6

1 miejsce – Adam Kaliński klasa 5a

2 miejsce – Jan Weitzel – klasa 6c

3 miejsce – równorzędne: Julia Jodłowska klasa 5b oraz Maja Skurzyńska klasa 6b

KLASY 7-8

Nagrodę otrzymuje – Małgorzata Lichota klas 8b

Gratulujemy laureatom (zapraszamy po odbiór nagród do szkoły)
i dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowane działania.

May the blessings of Saint Patrick behold you 🙂

Skip to content