Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE

6 maja chętni uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się z przygotowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego testem wiedzy o sporcie. Zadania obejmowały szeroki zakres wiedzy z przepisów gry zespołowych gier sportowych, lekkoatletyki oraz gimnastyki. Dodatkowo był okazją do sprawdzenia znajomości nazewnictwa związanego ze sportem oraz historycznych osiągnięć polskich sportowców.  Test obejmował 50 pytań na które uczestnicy musieli odpowiedzieć kolejno w trakcie upływającego czasu na odpowiedź
w każdym z nich.

Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: uczniowie klas 4 i 5 oraz klas 6, 7 i 8.

W kategorii młodszej zwyciężyła:

Maja Gałgańska z klasy 5b

II miejsce zajęła Karolina Toporek z klasy 5a

III miejsce zajęła Emilia Ptaszyńska z klasy 5b.

W kategorii starszej Zwyciężył:

Szymon Robak z klasy 8c

II miejsce zajął Jerzy Żołna z klasy 6a

III miejsce zajął Mikołaj Olejniczak z klasy 8c.

Laureatom gratulujemy, wszystkim biorącym udział dziękujemy!

Skip to content