Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON

Dnia 18 kwietnia w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny LEON.
Udział w nim wzięło 27 uczniów klas 1-3.

Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności ścisłych dzieci oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia.

Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie.

Za cierpliwość i duże zaangażowanie w rozwiązywaniu matematycznych zagadek uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy naszym najmłodszym Uczniom  i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content