Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Parkrun – impreza biegowa dla każdego

W Poznaniu, w kilku lokalizacjach co sobotę o godzinie 9:00 odbywa się impreza biegowa Parkrun (parkrun.pl) organizowana przez Fundację  Parkrun Polska.  Najbliższa naszej szkoły – Cytadela wyróżnia się ciekawą trasą, piękną przyrodą i niesamowitą atmosferą.

Zachęcamy całe rodziny do spróbowania swoich sił – regularna aktywność fizyczna wpływa bardzo dobrze na ciało i umysł.

Linii startu należy szukać w pobliżu Dzwonu Pokoju i Przyjaźni Między Narodami – 10 minut przed rozpoczęciem biegu odbywa się odprawa dla debiutantów, na której koordynator z ramienia Fundacji omówi przebieg imprezy jak i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Przed startem należy zarejestrować się na stronie internetowej parkrun.pl w celu uzyskania specjalnego kodu, który umożliwi nam udział (pomiar czasu, otrzymywanie wyników itd.). Kod wydrukowany należy mieć ze sobą na starcie.

Osoby chętne do pomocy jako wolontariusze są bardzo mile widziane – również się rejestrują
i zgłaszają chęć pomocy do organizatora (wszelkie informacje dostępne na stronie).

Warto przed rejestracją zapoznać się z regulaminem oraz upewnić, że nasz stan zdrowia pozwala na taką aktywność.

Zgodnie z regulaminem imprezy dzieci poniżej 12 roku życia muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej.

Zachęcamy do licznego udziału całymi rodzinami! Warto się ruszyć i sobotę zacząć aktywnie!

W miarę możliwości, nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły będą pojawiali się na starcie w celu ewentualnej pomocy uczestnikom.

Skip to content