Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 1 października 2021 r. obchodzimy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Odbywa się on od 2011. Pomysłodawcą tej akcji jest Andrzej Grabowski, matematyk i trener lekkiej atletyki.
Światowy Dzień Tabliczki mnożenia to dzień symboliczny. Ma on na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości.
Tego dnia, w trakcie zajęć szkolnych, chętni uczniowie klas IV, V i VI będą mogli uzyskać tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia. Poniżej jest gra, w której możesz sprawdzić swoją umiejętność mnożenia do 100.

Życzymy powodzenia oraz dobrej zabawy!

Nauczyciele matematyki oraz informatyki

Skip to content