Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Szkolna Liga Wolontariacka -zapisy.

Drodzy Uczniowie,

Od października rusza Szkolna Liga Wolontariacka w ramach naszego koła Przyjaciół Zwierząt.

Liga działać będzie od października 2021 do marca 2022 i obejmie sześć comiesięcznych zadań. Będą one realizowane w klasach, szkołach i domach uczniów (w zależności od sytuacji epidemiologicznej może pojawią się też zadania na terenie Starego i Nowego ZOO). Podjęte działania służyć będą zwierzętom i poznańskiemu ZOO. W latach ubiegłych uczniowie m.in. zbierali orzechy dla niedźwiedzi, grabili liście na wybiegach zwierząt, przygotowywali edukacyjne gazetki szkolne, przeprowadzali ankietę, czy przygotowywali kule ze smalcu dla zimujących ptaków.

Chętnych uczniów klas 5-8 zapraszamy do współpracy.

Opiekunowie : Aleksandra Jankowska i Iwona Kloc

Skip to content