Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Miasteczko Ruchu Drogowego

Dzięki inicjatywie Rady Osiedla Naramowice przy naszej szkole powstało Miasteczko Ruchu Drogowego. To plac, który umożliwia dzieciom podczas zabawy na łatwe i przyjemne przyswajanie przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach. W miasteczku można znaleźć sytuacje, jakie mogą spotkać użytkownika drogi (rowerzystę) na prawdziwych drogach. I tak, mamy tu: rondo, przejazd kolejowy, przeróżne skrzyżowania, przejścia dla pieszych, znaki drogowe. To idealne miejsce do nauki dzieci przepisów ruchu drogowego i prawidłowego zachowania się na drogach w roli rowerzysty. W minionym tygodniu uczniowie klas piątych mieli okazję  sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu wychowania komunikacyjnego  zdobywając kartę rowerową.

Skip to content