Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

DEBATY OKSFORDZKIE

4 czerwca nasza Szkoła przystąpiła do obrony tytułu mistrza Poznania w Debatach Oksfordzkich i walki o puchar Prezydenta Miasta Poznania. Rozgrywki miały miejsce w murach szkoły V Liceum Ogólnokształcącego im. Klaudyny Potockiej. Po wielu starciach nasza drużyna zameldowała się w finale tychże mistrzostw i wraz ze Szkołą Podstawową nr 58 przystąpiła do ostatecznej debaty na temat „W interesie Indii leży dążenie do ujednolicenia systemu edukacji”.  

Niniejsza debata była bardzo żywiołowa i wyrównana. Ostatecznie grono sędziowskie zaprezentowało następujący werdykt: 2,5 do 2,5 (duże punkty) oraz 26:24 (małe punkty) na korzyść drużyny opozycji, która prezentowała Szkołę Podstawową nr 58. Niezmiernie gratulujemy naszym oponentom i mamy nadzieję na rewanż w przyszłym roku szkolnym i to, że tym razem puchar wróci do nas, bowiem tytuł wicemistrza Poznania, który do nas trafił – choć jest dostojny i równie ważny, to nie ukrywamy, ale mamy apetyt na więcej ? 

Ponadto chcielibyśmy także wspomnieć, że najlepszym debatantem całego turnieju był uczeń z naszej Szkoły, czyli Ignacy Ciszewski. Serdecznie gratulujemy Ignacemu uzyskania tytułu MVP, a także jego kolegom i koleżankom Franciszkowi D., Mateuszowi Jodłowskiemu oraz Annie Dziamskiej, bo wszyscy oni zaprezentowali się kapitalnie prezentując szeroki wachlarz umiejętności powiązanych z retoryką i stosowną argumentacją oraz mową niewerbalną ?

Poniżej przedstawiamy fotorelację z sobotniego turnieju.

Skip to content