Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

CodeWeek

W dniach 17-21 października br. odbędzie się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole. Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę
z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego
i logicznego myślenia.

W 2020 roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw. W ubiegłym roku Polska zakończyła z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i trzecim miejscem na podium. Nasza szkoła też się do tego przyczyniła.

W tym roku w naszej szkole w ramach projektu CodeWeek na lekcjach informatyki będziemy animować litery i napis. Związane one będą z naszą szkołą i 190 rocznicą jej powstania. Liczymy na ciekawe animacje. Na poziomie każdej klasy wybierzemy najlepszą pracę. Koordynatorem jest pani Agnieszka Brzozowska-Serwacińska

Skip to content