Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Jesień w bibliotece

Nadeszła jesień.

Byliśmy na jej tropie już w czasie październikowego rajdu szkolnego. Pojawiała się też na różnych lekcjach. A teraz nasze poszukiwania przeniosły się do biblioteki. I tu od razu pierwszy trop w wierszu Anny Kwiecińskiej – Utkin:

“Wróżka Jesień przejęła teraz Różdżkę Zmiany.
Ubrana w rudą suknię, szal z babiego lata,
Zza spadających liści trzepotliwej ściany
wygląda piękna pani, w owoce bogata”.

Poszukiwania trwały dalej.

Znaleźliśmy w bibliotece jesienne skarby: piękne liście i kwiaty, kasztany, żołędzie.

Jesień zagościła także w książkach. Czytaliśmy Baśń o czterech porach roku, a na jesienny spacer wybraliśmy się z Kubusiem Puchatkiem.Po zapoznaniu się z wybranymi książkami, staliśmy się twórcami kolorowych obrazów – jesiennych mandali. W opisach jesieni możemy też znaleźć takie obrazy:

“A potem przyszedł deszcz.

Zrobiło się smętnie, zimno i ponuro…”

Ale nasza jesień jest piękna i kolorowa. Wiemy też (od Kubusia Puchatka), że “każda pora roku jest dobra na to, żeby znaleźć sobie zajęcie na miłe spędzanie czasu”.

I tego wszystkim życzymy!

Skip to content