Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 60 w Tenisie Stołowym- podsumowanie.

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 60 w Tenisie Stołowym za nami!

W dniu wczorajszym w naszej szkole rozegraliśmy Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym. W zawodach udział wzięło osiemnaścioro uczniów, w tym dziewięć dziewczyn i dziewięciu chłopaków. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach, z podziałem na płeć, grając systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów (każdy zagrał więc łącznie aż osiem pojedynków!).

Po ponad dwugodzinnych zmaganiach Mistrzynią Szkoły Podstawowej nr 60 została uczennica klasy 5a – Klara Kocińska, wicemistrzynią – Ewa Wójcik z 8a, na najniższym stopniu podium stanęła Emilia Ptaszyńska z 7b, a tuż za pierwszą trójką uplasowała się Natasza Wieczorek z 4a.

Wśród chłopców tytuł Mistrza Szkoły zdobył Mateusz Pawłowski z klasy 8c, wicemistrzem został Jerzy Żołna z 8a, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Igor Pawłowski z tej samej klasy. Miejsce tuż za podium zająłrównież uczeń klasy 8aKrystian Straszewski.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodki poczęstunek i drobne upominki, a najlepsza trójka w każdej kategorii ponadto – puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Turniej zorganizowali wspólnie nauczyciele wychowania fizycznego w naszej szkole – Sylwia Rolnicka, Aleksandra Jankowska i Szymon Galas.

Poniżej dokładna klasyfikacja:

Dziewczyny:

 1. Klara Kocińska 5a
 2. Ewa Wójcik 8a
 3. Emilia Ptaszyńska 7b
 4. Natasza Wieczorek 4a
 5. Anna Bąk 5a
 6. Alicja Ptaszyńska 4a
 7. Maja Gałgańska 7b
 8. Julia Jankowiak 4a
 9. Hanna Klimczak 4a

Chłopacy:

 1. Mateusz Pawłowski 8c
 2. Jerzy Żołna 8a
 3. Igor Pawłowski 8a
 4. Krystian Straszewski 8a
 5. Szymon Pawlaczyk 8b
 6. Franciszek Frąszczak 8a
 7. Tomasz Went 8a
 8. Jacek Henszke 8c
 9. Tymoteusz Paszek 5b

Skip to content