Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Wyniki konkursu

PAWEŁ EDMUND STRZELECKI – PATRON 2023 ROKU

Decyzją Sejmu RP oraz Rady Miasta Poznania jednym z patronów 2023 roku jest Paweł Edmund Strzelecki, wybitny Polak i Wielkopolanin, podróżnik, geolog, geograf, badacz i odkrywca, filantrop. Jako pierwszy Polak indywidualnie okrążył świat w celach naukowych, odwiedził wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.  Włączając się w wydarzenia i inicjatywy, które mają upamiętnić i przybliżyć mieszkańcom stolicy Wielkopolski tę niezwykłą postać w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na wykonanie lapbooka poświęconego osobie Pawła Edmunda Strzeleckiego. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i dociekliwością badawczą projektując niezwykłe prace. Wysiłek młodych badaczy został nagrodzony upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców SP 60. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zapału i pomysłowości. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu oraz fotorelacją poniżej.

Skip to content