KSIĄŻKOWA BIŻUTERIA – zaproszenie do udziału w konkursie

Świąt związanych z biblioteką i czytelnictwem jest sporo. Niektóre z nich (np. Dzień Bibliotek) obchodzimy w maju.

Ogłaszamy więc konkurs: “Książkowa biżuteria”, czyli tworzenie artystycznych zakładek do książek.

Zachęcamy do tworzenia własnych, niepowtarzalnych zakładek.

Technika i sposób wykonania dowolny, o tym decyduje wyobraźnia twórcy, ale zakładka musi być płaska, aby można było włożyć ją do książki. Chcemy, aby na zakładce znalazły się elementy związane z naszą szkołą, bo w tym roku obchodzimy 190 – lecie jej istnienia.

Zaproszenie kierujemy do uczniów wszystkich klas (I – VIII).

Prace będą oceniane w kategoriach:

– klasy I-III,

– klasy IV-V,

– klasy VI-VIII.

Na uczestników czekają nagrody.

Prace należy oddać Pani Magdalenie Żukowskiej lub Pani Agnieszce Brzozowskiej-Serwacińskiej do 28 maja 2023 r.

Zakładki do książek mają długą historię. A może są wśród was ich kolekcjonerzy?

Zdjęcie takiej kolekcji można przysłać Pani Magdalenie Żukowskiej lub Pani Agnieszce Brzozozowskiej-Serwacińskiej na Teams.

Czekamy na prace!