Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Międzyszkolny Turniej w „Dwa Ognie” klas 4 o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 60 w Poznaniu

24 kwietnia gościliśmy w murach naszej szkoły reprezentacje klas czwartych z sąsiadujących z nami szkół, które rywalizowały ze sobą w Międzyszkolnym Turnieju w Dwa Ognie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 60 w Poznaniu.  Do zmagań oprócz nas  przystąpiły SP 35 (Osiedle Łokietka), SP 48 (Sarmacka)  SP 93 (Umultowo).  Turniej otworzyła Pani dyrektor Mariola Głuszczak życząc wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

            Turniej przebiegał w dobrej i przyjemnej atmosferze.  Uczniowie naszej szkoły pierwszy mecz rozegrali z reprezentacją SP 35 odnosząc w nim zwycięstwo, następnie pokonali SP48 i w ostatnim, decydujący o zajęciu pierwszego miejsca meczu spotkali się z SP 93,która również wygrała wszystkie mecze. Podczas tego meczu emocje sięgały zenitu, uczniowie klas starszych głośnym dopingiem wspierali naszą drużynę.

            Ostatecznie okazaliśmy się niezbyt gościnni, bo nie pozwoliliśmy aby puchar opuścił mury naszej szkoły???? Nasi czwartoklasiści pokonali SP 93 i tym samym zajęli I miejsce w całym turnieju. Reprezentowali na:

Lena Kwaśniewska – kapitan zespołu, Maja Gałgańska, Olga Nabiałek, Julia Jankowiak, Natasza Wieczorek, Hania Klimczak, Adrian Frąckowiak, Tymon Giżycki, Jakub Majchrzak, Ignacy Nietopiel, Maciej Wiewiór i Wojciech Warczewski.

Turniej został przeprowadzony w ramach obchodów 190 – lecia naszej szkoły.

Gratulujemy !!!

Skip to content