Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W SP 60 – RELACJA

W poniedziałek 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji przygotowano kiermasz charytatywny muffinek, z którego dochody przeznaczono na zakup dziecięcej i młodzieżowej literatury anglojęzycznej do biblioteki szkolnej. Inicjatywa okazała się wielkim sukcesem. Organizatorzy zebrali kwotę 800 złotych, za którą zakupiono ponad 20 tytułów autorów takich, jak  m.in.  William Shakespeare, Charles Dickens, J.K. Rowling, J.R.R. Tolkien, Mark Twain, L.M. Montgomery. Dziękujemy serdecznie uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej i nauki języka angielskiego przez czytanie literatury anglojęzycznej w oryginale.

Skip to content