Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, które zapoczątkowane zostało w 2003 roku, kiedy to na amerykańskim rynku wydawniczym pojawiła się książka dla dzieci pod tytułem „The Dot” z języka angielskiego kropka – autorstwa Petera H. Reynoldsa. Niniejsze święto można celebrować na wiele sposobów, my w naszej szkole połączyliśmy elementy tradycyjne z nowoczesnymi. W rezultacie uczniowie przychodzili ubrani w oryginalne stroje z kropkami, które wyrażały ich osobowość, a na lekcjach plastyki u p. Agnieszki Brzozowskiej-Serwacińskiej malowali swoje talenty w kropkach. Prace zostały zaprezentowane na „drzewie talentów”. Również na lekcjach chemii pod okiem pani Faustyny Poznań uczniowie świętowali dzień kropki. W ramach podsumowania tematu lekcji, uczniowie wykonywali zadania polegające na łączeniu kropek. W klasach siódmych uczniowie nazywali sprzęt laboratoryjny, którego szkic ujrzeli po połączeniu kropek. A w klasach ósmych zadaniem uczniów było nazwanie kwasu, którego wzór otrzymali po połączeniu kropek. Pod okiem p. Anity Kucharskiej uczniowie klasy 2a rysowali i wycinali kropki.

Skip to content