Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

CodeWeek 2023

W dniach 9-20 października br. odbędzie się kolejna 11 edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem – ścigają się w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Wyjątkowy jest nie tylko zasięg tej akcji, ale również czas jej trwania: Europejski Tydzień Kodowania to jedyny taki tydzień, który trwa 16 dni! Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Celem Europejskiego Tygodnia Kodowania jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększenie świadomości społecznej tej temat.

W tym roku w naszej szkole na lekcjach informatyki będziemy tworzyć animację lub grę, w której tematem przewodnim będzie akwarium.

Skip to content