Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

WARTE ZAPAMIĘTANIA- AKCJA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

Zbliża się kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na wiele sposobów staramy się czcić tę ważną dla nas Polaków datę. W związku z tym, w tym roku proponujemy inicjatywę związaną ze znanymi Polakami. 

Na czym polega akcja?

Podczas zajęć, ale również prywatnie zarówno uczniowie klas 1-8, jak i nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły tworzą specjalnie na tę okazję zaprojektowane Karty cytatów znanych Polek i Polaków. 

Takie myśli, które są uniwersalne, ważne dla naszej tożsamości, dla naszego życia, pracy którą wykonujemy, dla naszego rozwoju i są WARTE ZAPAMIĘTANIA.

Akcja nosi tytuł “Warte zapamiętania”. Kartki nie są celem samym w sobie, ale za ich pośrednictwem chcemy zmobilizować jak największą liczbę osób do rozmów na temat znanych Polek i Polaków, których wypowiedziane przez nich ważne słowa, sentencje i myśli skłaniają nas do przemyśleń, zmiany postaw i refleksji na temat życia, patriotyzmu. Zachęcamy do poznawania sylwetek znanych Polek i Polaków.

Akcja trwa od 6 do 10 listopada br. Kartki można pobrać ze strony internetowej

Strona do pobrania

lub pobrać z dyżurki szkolnej. Następnie przesłać na maila: agnieszka.brzozowska@o2.pl

lub dostarczyć do wychowawcy klasy.

Przesłane kartki zostaną udostępnione na stronie szkoły i FB, by jak najwięcej osób miało szansę je zobaczyć, przeczytać i przemyśleć.

Koordynatorzy projektu:

Sylwia Budzyńska i Agnieszka Brzozowska-Serwacińska

Skip to content