Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 60

w Tenisie Stołowym za nami!

W środę rozegraliśmy Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym, które powoli stają się już naszą coroczną tradycją. W zawodach udział wzięło trzynaścioro uczniów, w tym dziewięciu chłopaków i cztery dziewczyny. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach, z podziałem na płeć, grając systemem każdy z każdym.

Po blisko dwugodzinnej rywalizacji tytuł Mistrzyni Szkoły Podstawowej nr 60 z zeszłego roku obroniła uczennica klasy 6a – Klara Kocińska, wicemistrzynią została Emilia Ptaszyńska z 8b, na najniższym stopniu podium stanęła Alicja Ptaszyńska z 5a, a tuż za pierwszą trójką uplasowała się Kasia Stochaj z 2b.

Wśród chłopców tytuł Mistrza Szkoły wywalczył Czarek Paszek z 7a, wicemistrzem został Tymek Paszek z 6b, a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Ksawery Geppert z 7b. Miejsce tuż za podium zajął uczeń klasy 7a – Mateusz Przeniosło.

Turniej zorganizowali wspólnie nauczyciele wychowania fizycznego w naszej szkole – Sylwia Rolnicka, Aleksandra Jankowska i Szymon Galas.

Poniżej dokładna klasyfikacja:

Dziewczyny:

1. Klara Kocińska 6a
2. Emilia Ptaszyńska 8b
3. Alicja Ptaszyńska 5a
4. Kasia Stochaj 2b

Chłopacy:

1. Czarek Paszek 7a
2. Tymek Paszek 6b
3. Ksawery Geppert 7b
4. Mateusz Przeniosło 7a
5. Maks Starkowski 7a
6. Jan Soćko 7a
7. Paweł Łuczak 7b
8. Kacper Eicke 1a
9. Dominik Pyk 6a

Skip to content