Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Projekt został zrealizowany w klasie 3b i zakończony 2.12.2020 r.

PROJEKT EKOLOGICZNY  Z FAJNIAKAMI w 3b
cz. 4 „Ekozakątek, eksperymenty z powietrzem” .

Ostatnia część ekoprojektu skupiała się na kwestiach związanych z segregowaniem śmieci oraz analizowaniem jak długo rozkładają się śmieci w środowisku. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że śmiecenie to poważny problem. 
Na zajęciach online dzieci sprawdzały, czy powietrze istnieje- próbowały nadmuchać balon w butelce. Okazało się, iż jest to trudne, właśnie dlatego, że w butelce znajduje się powietrze! Uczniowie sprawdzali też działanie samodzielnie robionych fajniakowych „dmuchajek”. Okazało się, że choć powietrza nie widać to można je wprawić w ruch. Na koniec dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania pt. „Ekozakątek” i narysowały z czym kojarzy im się powietrze. 


PROJEKT EKOLOGICZNY  Z FAJNIAKAMI w 3b
cz. 3 „Oszczędzaj kropelkę eksperymenty z wodą” .

Tym razem głównym tematem zajęć była woda. Najpierw uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „Oszczędzaj kropelkę” i wymieniali się  pomysłami: jak można oszczędzać wodę. Dzieci oglądały również kilka eksperymentów, które pozwoliły im poznać i zrozumieć właściwości wody. Jeden z eksperymentów- „Magiczny woreczek” udało się przeprowadzić w czasie lekcji online. Chętni uczniowie w domu wykonali eksperyment „Woda w słoiku” i przedstawił wnioski z obserwacji. Na koniec uczniowie uczniowie rysowali to, z czym kojarzy im się woda.   


PROJEKT EKOLOGICZNY  Z FAJNIAKAMI w 3b
cz. 2 „Zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa- ogień” .

Tematem drugich zajęć był ogień. Uczniowie oglądali i omawiali eksperymenty związane z ogniem, a także wysłuchali fragmentu książki o przygodach Fajniaków. Niestety pogoda (brak słońca) i konieczność zdalnego nauczania popsuły plany związane z wykonaniem eksperymentu na szkolnym boisku. Przebieg eksperymentu dzieci oglądały podczas zajęć online, ale postarają się go wykonać pod opieką nauczyciela, kiedy wrócą do szkoły. Na koniec uczniowie wykonali prace plastyczne i narysowali to, co kojarzy im się z ogniem. 

PROJEKT EKOLOGICZNY  Z FAJNIAKAMI w 3b
cz. 1 „Kochajcie zieleń- eksperymenty z ziemią” 


Klasa 3b po raz trzeci przyłączyła się do akcji przygotowanej przez sieć sklepów Biedronka. Tym razem poznajemy przygody Fajniaków, którzy pomagają nam zrozumieć tajemnice przyrody. Będziemy realizować zadania związane z czterema żywiołami. W części pierwszej realizowaliśmy tematy związane z ziemią: wykonywaliśmy i oglądaliśmy eksperymenty, czytaliśmy opowiadanie „Kochajcie zieleń” i omawialiśmy jego treść, dzieci w domu będą się starały wykonać eksperyment pod tajemniczą nazwą: „Ukorzenione jajko”. 

Prace plastyczne:

 Eksperyment WULKAN:

Galeria prac plastycznych: LINK.

Skip to content