Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

O projekcie:

Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca… można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, niezależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach. W 2020 r. tydzień kodowania trwał od 10 do 25 października.

W ramach tego projektu na lekcjach informatyki prowadzone były zajęcia z programowania w języku scratch.

Celem projektu jest:

  • upowszechnienie kodowania;
  • pokazanie, że kodowanie nie jest trudne, a realizacja aktywności związanych z kodowaniem nie wymaga dostępu do stacjonarnego sprzętu komputerowego;
  • rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia;
  • rozwijanie umiejętności pracy w zespołach;
  • upowszechnianie europejskiej inicjatywy jaką jest Code Week.

Partnerem projektu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Skip to content