Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Rok szkolny 2022/2023

Dzień Kropki! 

15.09.2022 świetlica szkolna świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki! Uczniowie oglądali film tematyczny, uczyli się piosenek o kropkach i sami wykonali ciekawe prace plastyczne. 

Zasady ruchu drogowego! 

W minionym tygodniu dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego, śpiewały piosenki tematyczne oraz podczas zajęć technicznych wykonały makietę planu miasta z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (znaki drogowe, sygnalizacja świetlna). Zabawie nie było końca! 

Świat eksperymentów!

Na świetlicy nigdy nie ma nudy. Dzieci są ciekawe poznawania świata i chętnie biorą udział w zajęciach eksperymentalnych.

Wspomnienia z wakacji! 

Podczas zajęć świetlicowych dzieci rozmawiały na temat minionych wakacji, o miejscach, które odwiedziły a na pamiątkę tych wydarzeń stworzyły wspólnie pamiątkowy plakat. 

Witamy Pierwszaków! 

Pierwsze dni w szkole bywają trudne dla pierwszoklasistów jednak nie w naszej świetlicy! Każdy z pierwszaków otrzymał pamiątkowy medal ,,Świetlika”, brał udział w wielu zabawach integracyjnych oraz poznawał starszych kolegów. 

Rok szkolny 2021/2022

Turniej gier planszowych/karcianych!

W minionym tygodniu podczas zajęć świetlicowych odbył się turniej gier planszowych/karcianych dla chętnych uczniów! Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną rywalizację i zabawę! 

Maj miesiącem czytelnictwa!

W ramach akcji Maj miesiącem czytelnictwa, zespół świetlicy szkolnej zachęcał wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki szkolnej a uczniów z klas I do wspólnego, głośnego czytania. 

Dzień Matki!

Świetlica nigdy nie zapomina o ważnych świętach i uroczystościach! Tym razem podczas zajęć świetlicowych dzieci z klas I – III przygotowały gazetkę ścienną oraz papierowe serca i kwiaty z Okazji Dnia Mamy! 

Dzień Patrona!

Dzieci podczas zajęć świetlicowych aktywnie przygotowywały się do obchodów Dnia Patrona Szkoły. Wykonywały kukiełki, dekoracje sali oraz bawiły się w teatr!

Zabawy na świeżym powietrzu!

Dzieci spędzające czas w świetlicy wiedzą jak można się świetnie i zespołowo bawić! Potrzebny jest dobry humor i chusta animacyjna, która pobudza wyobraźnię i kreatywność najmłodszych do zabawy!

Święta Majowe!

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Majowe, dzieci podczas zajęć świetlicowych wykonały flagi, oglądały prezentację multimedialną ,,Symbole Narodowe” oraz śpiewały pieśni patriotyczne.

W oczekiwaniu na święta.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie z klas I – III wykonali ciekawe dekoracje świąteczne. 

Goście z Afryki.

Wiosna, to nie tylko piękne kwiaty, to również powrót ptaków z ciepłych krajów. Naszą świetlicę odwiedziły bociany! 

Coś z niczego…

W naszej świetlicy nie brakuje młodych odkrywców/inżynierów/kreatorów. Nawet ze zwykłego kartonu można wyczarować ciekawe przedmioty. 

Wiosenne witraże!

Podczas zajęć technicznych dzieci wykonały wiosenne kolorowe witraże w kształcie motyli. Dzięki tym witrażom wiosna na dobre zamieszkała już w świetlicy szkolnej.

Innowacja Pedagogiczna!

W ramach Innowacji Pedagogicznej – ,,Masz wybór! Profilaktyka uzależnień” dzieci poznały zagrożenia wynikające ze spożywania alkoholu. Wykonały plakat profilaktyczny, rozwiązywały rebusy oraz krzyżówki.

Wiosna oczami świetlicy!

Wiosna na dobre zagościła już w świetlicy szkolnej. Obok wspaniałych humorów oraz pięknej pogody dzieci rozwijają swoje talenty malarskie.

Wiosna puka do naszych okien!

Mimo, iż rano mróz, dzieci w świetlicy wita wiosenne słońce. W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne, wystawy oraz gazetki tematyczne.

W naszej świetlicy nie ma nudy! Każdy czy to mały, czy to duży znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Tłusty Czwartek!

Tradycja jest tradycją, dzieci o tym dobrze wiedzą! Z okazji Tłustego Czwartku podczas zajęć świetlicowych wspólnie wykonywane i pieczone były smaczne ciasteczka!

Czas karnawału!

W minionym tygodniu podczas zajęć świetlicowych dzieci miały okazję wziąć udział w wielu zabawach i grach karnawałowych! Każdy znalazł coś dla siebie! Było dużo muzyki, śmiechu oraz tańców!

Światowy Dzień Kota!

Jak co roku 17.02 w świetlicy szkolnej obchodzony był Światowy Dzień Kota! Uczniowie czytali ciekawostki o kotach, oglądali film przyrodniczy oraz wykonywali ciekawe prace plastyczne. Wszystkim wielką niespodziankę sprawił gość, który podglądał z zaciekawieniem dzieci przez okno – był to Kot z sąsiedztwa!

Walentynki!

14.02. świetlica szkolna obchodziła Dzień Świętego Walentego! Każdy mógł wziąć udział w grach i zabawach tematycznych oraz wykonać tajemniczą walentynkę!

Dzień Języka Ojczystego!

Świetlica szkolna zaprasza wszystkich uczniów klas I – III do świętowania Dnia Języka Ojczystego! W tym dniu w świetlicy szkolnej będzie można sprawdzić się w umiejętnościach radzenia sobie z ,,łamańcami językowymi” oraz innymi ciekawostkami jakie zawiera nasz język ojczysty!

Innowacja Pedagogiczna!

W ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej ,,Masz wybór!- profilaktyka uzależnień uczniowie klas II zgłębili wiedzę na temat zagrożeń płynących z posiadania oraz zażywania narkotyków. Uczniowie wykonali ciekawe karty pracy, plakaty oraz uczyli się asertywności podczas scenek rodzajowych.

Bezpieczne ferie!

Dzieci z klas I – III przed rozpoczęciem ferii zimowych utrwaliły numery alarmowe oraz poznały sposoby jak bezpiecznie można spędzać czas wolny!

Świat emocji!

Dzieci z klas I – III pogłębiły wiedzę na temat emocji, dzieliły się swoją wiedzą na ten temat oraz odgrywały scenki dramowe z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych sylwet przedstawiających różne stany emocjonalne człowieka.

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą!

Gdy na dworze deszcz i wiatr dzieci z klas I – III potrafią w sali stworzyć prawdziwe boisko do gry w piłkę nożną! Wystarczą kartony, rolki papierowe trochę wyobraźni i każdy może poczuć się jak na prawdziwych trybunach!

Świąteczne pierniczki!

Podczas zajęć świetlicowych dzieci z zapałem i z wielką radością dekorowały świąteczne pierniczki!

Dekoracje świąteczne!

Chcąc przyspieszyć czas oczekiwania do świąt uczniowie chętnie i z zapałem tworzą dekoracje świąteczne.

Językowe kółko świetlicowe!

Przedświąteczny czas motywuje dzieci do poznawania wielu ciekawych informacji jak, np. nauka zwrotów świątecznych i ich symboli w różnych językach. Takie możliwości daje dzieciom świetlicowe kółko językowe!

Zakrętkowy zawrót głowy!

Działania świetlicy nigdy nie kończą się jednorazowo! Uczniowie nadal pamiętają o zbieraniu nakrętek na szczytne cele! Gratulujemy systematyczności w działaniach!

Wyniki świątecznego konkursu!
Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I – III za udział w grudniowym konkursie na ozdobę świąteczną!

Wyniki konkursu:
I miejsce:
Aleksandra Wronowicz – klasa Ib
Zofia Machyńska klasa II
Jan Machyński klasa II
II miejsce:
Gabriela Jakubowska klasa Ib
Beata Telatycka klasa IIIb
III miejsce:
Alicja Ptaszyńska klasa IIIa
Kacper Stolarek klasa II
wyróżnienia:
Liliana Bartosik klasa Ia
Mateusz Rumak klasa Ia
Alicja Nowak klasa Ib
Karolina Kaszubiak klasa II

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej!
zespół świetlicy szkolnej

Świetlicowe kółko językowe!

Nie tylko podczas tradycyjnych lekcji można zdobywać wiedzę i umiejętności dotyczące języków obcych. Świetlicowe kółko językowe przez zabawę pomaga dzieciom rozwijać pamięć i słownictwo.

Światowy Dzień Misia!

25.11.21 wraz z uczniami w świetlicy szkolnej pojawiły się misie! Dzieci poznały historię święta, czytały ciekawostki o misiach, śpiewały piosenki i oglądały filmy przyrodnicze. Na każdego czekała ciekawa karta pracy do wykonania.

Jesienne zabawy!

Gdy na zewnątrz deszcz i wiatr w świetlicy szkolnej miło płynie czas – zabawy konstrukcyjne!

Innowacja Pedagogiczna!

W ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej ,,Masz wybór! – profilaktyka uzależnień, uczniowie z klas I – III pogłębiali swoją wiedzę na temat korzyści i zagrożeń płynących z Internetu. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy tematyczne, wykonały ciekawy plakat oraz prace plastyczne.

Wyniki konkursu!


Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I-III za udział w świetlicowym konkursie, pt.: ,,Zwierzak z origami. Lista zwycięzców:

I miejsce: Beata Telatycka klasa IIIB
          Alicja Pacholczyk klasa II
II miejsce: Alicja Ptaszyńska klasa IIIA
           Filip Nowacki klasa IB
III miejsce: Zofia Machyńska klasa II
            Jan Machyński klasa II
wyróżnienie: Natan Dykiert klasa II


Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Odwiedziny w schronisku!

Serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli klas I – III i świetlicy szkolnej za udział w akcji zbierania karmy oraz pledów/koców dla zwierząt ze schroniska. Już 2 raz wszystkie rzeczy zostały przekazane schronisku w Gnieźnie.
Wasze małe serca drodzy uczniowie, zmieniają świat na lepszy!

Symbole Narodowe!

W minionym tygodniu tematem wprowadzającym do cyklu zajęć związanych ze Świętem 11 listopada była Polska. Dzieci utrwaliły znaczenie symboli narodowych, legendy powstania państwa Polskiego. Wykonały karty pracy dotyczące najważniejszych miast Polski.

Świat zmysłów!

Tematem jednych z zajęć prowadzonych w świetlicy szkolnej był świat zmysłów. Dzieci chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach związanych ze zmysłami. Brały aktywny udział w zajęciach sensorycznych.

Dary Jesieni!


W minionym tygodniu dzieci podczas zajęć praktycznych prowadzonych na świetlicy szkolnej rozwijały swoją wyobraźnię tworząc postaci z kasztanów! Czasem wystarczą dary natury by pobudzić kreatywność najmłodszych i usprawnić motorykę ręki.

Innowacja pedagogiczna!


W ramach innowacji pedagogicznej ,,Masz wybór! – profilaktyka uzależnień, dzieci realizowały temat dotyczący szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki tematyczne, rebusy, stworzyli plakat informujący o skutkach palenia papierosów.

Dzień Papieski!


W poniedziałek 18.10.21 tematem przewodnim zajęć w świetlicy szkolnej były obchody Dnia Papieskiego. Chętne dzieci zapoznały się z historią upamiętnienia wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża – pierwszego papieża z Polski! Pracą techniczną jaką wykonały dzieci były gołębie – symbol pokoju i pojednania.

Październik miesiącem zwierząt!

W październiku dzieci aktywnie biorą udział w akcji zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska. Poznają życie różnych zwierząt oraz wykonują ciekawe prace techniczne.

Aktywna świetlica!

W naszej świetlicy nie ma nudy! Każdy znajdzie coś dla ciała oraz duszy. Można grać w gry stolikowe jak i ruchowe. Najważniejszy jest jednak czas jaki można spędzić z przyjaciółmi!

Wyniki konkursu – ,,Jesienny artysta”

I miejsce:
– Liberek Kalina kl. Ib
– Najdkowska Zofia kl. IIIa
– Turek Alicja kl. IIIb
II miejsce:
– Kaszubiak Karolina kl. II
– Nabiałek Olga i Ptaszyńska Alicja kl. IIIa
– Ryszkowska Zuzanna kl. Ia
III miejsce:
– Bartosik Lilianna kl. Ia
– Pieczyńska Oliwia kl. II
– Szulc Nina kl. IIIa
– Telatycka Beata kl. IIIb
Wyróżnienia:
– Jakubowska Gabriela kl. Ib 
– Michalak Marta kl. Ib
– Nowacki Filip kl. Ib
– Wronowicz Aleksandra kl. Ib

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zespół świetlicy szkolnej

Dzień Chłopaka!

30.09.w świetlicy obchodzony był Dzień Chłopaka! Każdy mógł sprawdzić się w wielu ciekawych zadaniach oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Konkurs – Jesienny Artysta!

Dziękujemy wszystkim za udział w pierwszym w tym roku świetlicowym konkursie, pt.: ,,Jesienny artysta! Prace jakie otrzymałyśmy są wspaniałe i bardzo kreatywne. W kolejnym tygodniu postaramy się wybrać zwycięzców konkursu.

Miasteczko.

W minionym tygodniu dzieci bardzo kreatywnie wykorzystały przyniesione kartony i wykonały ciekawy plan miasta wraz z budowlami i ruchem drogowym. Czasem wystarczą kartony by pobudzić dziecięcą wyobraźnię i chęć do wspólnego tworzenia.

Wspólna nauka.

Na świetlicy uczniowie z klas I-III oprócz wspaniałej zabawy mają również czas i możliwość do nauki, zdobywania wiedzy oraz odrabiania lekcji.

Jesień!

W tym tygodniu tematem przewodnim zajęć w świetlicy była Jesień. Dzieci miały okazję poznać różne dary jesieni, wykonać ciekawe prace plastyczne, techniczne, poznać wiersze i utwory muzyczne. Odbyły się również zajęcia profilaktyczne na temat różnych gatunków grzybów i ich zbierania.

Projekt!

Świetlica realizuje projekt ,,Przysłowia mądrością narodów!

Innowacja pedagogiczna.

Szanowni Państwo dzieci w tym tygodniu aktywnie brały udział w zajęciach dotyczących realizacji Innowacji pedagogicznej ,,Masz wybór! – profilaktyka uzależnień. Wspólnie rozmawialiśmy na temat zagrożeń, dzieci wymieniały się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Następnie uczniowie w grupach wykonali plakaty profilaktyczne. Uświadamiając społeczność lokalną uczniowie w parach na wieczkach od słoików wymyślali hasła profilaktyczne, które umieścili na swoich posesjach.

Międzynarodowy Dzień Kropki! 

15.09.2021 najmłodsi wspólnie świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki!Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne oraz techniczne. To był wspaniały i niezapomniany dzień! 

Bądź bezpieczny na drodze!

Podczas zajęć świetlicowych dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego, opowiadały o własnych doświadczeniach, śpiewały piosenki oraz wykonały pracę techniczną – sygnalizacja świetlna. 

Nakręć się!

Najmłodsi nie zapominają o innych i dumnie biorą udział w akcji zbierania nakrętek dla potrzebujących dzieci. Akcja trwa cały rok! Zachęcamy wszystkich starszych i młodszych do przynoszenia nakrętek do świetlicy. 

Zdrowe posiłki! 

Świetlica to również miejsce, gdzie dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowej i zbilansowanej diety. Wspólnie spożywają posiłki w miłej atmosferze. 

Integracja!

Świetlica to wspaniałe miejsce na nawiązywanie nowych przyjaźni. Dzieci z klas pierwszych coś już o tym wiedzą i wspólnie spędzają czas na zabawie. 

GALERIA ŚWIETLICOWYCH PRAC

Skip to content