Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

ROK SZKOLNY 2023/2024

Nowy rok szkolny rozpoczął się również w szkolnej świetlicy. Tutaj możemy spotkać się z koleżankami i kolegami, pobawić się, porozmawiać i miło spędzać czas.

Zapraszamy do naszej galerii!


Rok szkolny 2022/2023

17 marca obchodzimy w świetlicy Dzień św. Patryka.

Dzieci pomalowały malowanki przypominające patrona Irlandii
i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Krótsze noce,

szybciej dnieje

 już świat cały wiosennieje…

Zapraszamy do obejrzenia świetlicowej galerii plastycznej.

Walentynkowe serca z Laboratoriami Przyszłości

13 lutego dzieci na świetlicy podczas zajęć plastycznych rysowali serca z okazji zbliżających się Walentynek. Serca wykonali za pomocą Długopisów 3D-PEN, które szkoła otrzymała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Zabawy z robotami z Laboratoriów Przyszłości

17 i 24 stycznia dzieci na świetlicy mogły pobawić się robotami robotami VEX-IQ z projektu Laboratoria Przyszłości. Na koniec zostały przeprowadzone zawody, kto najszybciej pokona dystans. Wygrał Antek z klasy 1b.

Dekorujemy choinkę z pomocą Laboratoriów Przyszłości

20 grudnia2022 r. w świetlicy szkolnej podczas zajęć plastycznych uczniowie młodszych klas dekorowali choinkę. Ozdoby wykonali za pomocą Długopisów 3D-PEN, które szkoła otrzymała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Ich wykonanie nie było takim prostym zadaniem, ale uczniowie dali radę. Efekty ich pracy prezentujemy poniżej.

Życzenia Mikołajkowe!

Skąd Mikołaj wie? Tego nie wie nikt…
Mikołaj skrzętnie ukrywa się na zapleczu, w tajemnicy powiedział nam, że w swoim przepastnym worku przygotował prezenty dla wszystkich dzieci.
Niech się spełnią wszystkie mikołajkowe życzenia!
W oczekiwaniu na Mikołaja powstały nasze prace plastyczne i listy z prośbami i życzeniami.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji wychowankowie świetlicy wzięli udział w szkolnym konkursie. Podczas wspólnego tworzenia Drzewa Tolerancji dzieci przepisywały hasła, które kojarzą im się z tolerancją. Celem zajęć było przypomnienie dzieciom, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, niezależnie od jego wyglądu, pochodzenia, czy niepełnosprawności. Dzieci pamiętały również o zwierzętach i nalegały, żeby wykonać kilka zwierzątek, aby nikt nie zapomniał o szacunku również dla zwierząt. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Posiadanie takiej zabawki uczy nas empatii i opiekuńczości. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przynieśli do szkoły swoje ukochane misie. Dzieci namalowały w świetlicy portrety misia, oglądały filmy z misiem w roli głównej, bawiły się przyniesionymi misiami. Wykonaliśmy też pamiątkowe zdjęcia. Moda na misie nie przemija, bo czy jutro, czy dziś zawsze potrzebny jest Miś.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Andrzejki w świetlicy

Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią Andrzeja zamiary!
Andrzejki były okazją do zorganizowania w świetlicy zabaw i wróżb. Dzieci losowały wróżby z kapsli Tymbarku, szukały odpowiedzi na pytanie dokąd pojadą na wakacje? Kręciły butelką w poszukiwaniu dobrych wróżb, malowały swoje marzenia. Uczniowie poznali też przysłowia związane z tym dniem.
Wszystkim Andrzejom składamy serdeczne życzenia z okazji Imienin!

Pierwszy śnieg – zimowe zabawy

Świetlica przywitała pierwszy śnieg. Nie siedzimy w sali, gdy śnieg za oknem – korzystamy z okazji do dobrej zabawy. Ulepiliśmy małe  bałwany, rzucaliśmy śnieżkami do celu, wydeptywaliśmy wzory na śniegu. Radość ze wspólnej zabawy na śniegu jest ogromna.

Zabawy na boisku szkolnym

Do tego, że ruch to zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Ten slogan znamy wszyscy i wszyscy się z nim zgadzamy. Aktywność fizyczna dzieci sprzyja ich zdrowiu, wspiera odpowiedni rozwój kostno-stawowy organizmu, wspomaga koordynację ruchową i uczy dzieci współpracy grupowej. Zabawy ruchowe  wprowadzają radosny nastrój i dobre samopoczucie, dają dziecku możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu. Zabawa ruchowa jest przygotowaniem do społecznego współdziałania, uczy dziecko przystosowania się do całego zespołu, utrwala wiele pojęć i wiadomości, kształtuje nawyki kulturalne, pozytywne cechy charakteru.

Narodowe Święto Niepodległości

Polskie święto państwowe obchodzone co roku 11 Listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, już od  początku listopada prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z  symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Dzieci wspólnie przygotowały prace plastyczne – flagi, godło, kotyliony w barwach narodowych.

Z pięknych prac powstała gazetka ścienna.

Jestem jesiennym artystą

Po raz kolejny jesień zainspirowała dzieci ze świetlicy szkolnej do stworzenia cudownych prac. Dzieci realizując temat: Jesienne inspiracje plastyczne, wykonały prace z kolorowych, zasuszonych liści. Powstały ciekawe jesienne prace, które możemy obejrzeć w świetlicy. Wyobraźnia nie zna granic, a pomysłów jest wiele. Do wykonania prac posłużyły również zebrane materiały, jak rolki po papierze, puzzle, kolorowy karton i bibuła, z których powstały piękne prace plastyczne.

Dzień Kropki! 

15.09.2022 świetlica szkolna świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki! Uczniowie oglądali film tematyczny, uczyli się piosenek o kropkach i sami wykonali ciekawe prace plastyczne. 

Zasady ruchu drogowego! 

W minionym tygodniu dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego, śpiewały piosenki tematyczne oraz podczas zajęć technicznych wykonały makietę planu miasta z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (znaki drogowe, sygnalizacja świetlna). Zabawie nie było końca! 

Świat eksperymentów!

Na świetlicy nigdy nie ma nudy. Dzieci są ciekawe poznawania świata i chętnie biorą udział w zajęciach eksperymentalnych.

Wspomnienia z wakacji! 

Podczas zajęć świetlicowych dzieci rozmawiały na temat minionych wakacji, o miejscach, które odwiedziły a na pamiątkę tych wydarzeń stworzyły wspólnie pamiątkowy plakat. 

Witamy Pierwszaków! 

Pierwsze dni w szkole bywają trudne dla pierwszoklasistów jednak nie w naszej świetlicy! Każdy z pierwszaków otrzymał pamiątkowy medal ,,Świetlika”, brał udział w wielu zabawach integracyjnych oraz poznawał starszych kolegów. 

Rok szkolny 2021/2022

Turniej gier planszowych/karcianych!

W minionym tygodniu podczas zajęć świetlicowych odbył się turniej gier planszowych/karcianych dla chętnych uczniów! Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną rywalizację i zabawę! 

Maj miesiącem czytelnictwa!

W ramach akcji Maj miesiącem czytelnictwa, zespół świetlicy szkolnej zachęcał wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki szkolnej a uczniów z klas I do wspólnego, głośnego czytania. 

Dzień Matki!

Świetlica nigdy nie zapomina o ważnych świętach i uroczystościach! Tym razem podczas zajęć świetlicowych dzieci z klas I – III przygotowały gazetkę ścienną oraz papierowe serca i kwiaty z Okazji Dnia Mamy! 

Dzień Patrona!

Dzieci podczas zajęć świetlicowych aktywnie przygotowywały się do obchodów Dnia Patrona Szkoły. Wykonywały kukiełki, dekoracje sali oraz bawiły się w teatr!

Zabawy na świeżym powietrzu!

Dzieci spędzające czas w świetlicy wiedzą jak można się świetnie i zespołowo bawić! Potrzebny jest dobry humor i chusta animacyjna, która pobudza wyobraźnię i kreatywność najmłodszych do zabawy!

Święta Majowe!

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Majowe, dzieci podczas zajęć świetlicowych wykonały flagi, oglądały prezentację multimedialną ,,Symbole Narodowe” oraz śpiewały pieśni patriotyczne.

W oczekiwaniu na święta.

Podczas zajęć plastycznych uczniowie z klas I – III wykonali ciekawe dekoracje świąteczne. 

Goście z Afryki.

Wiosna, to nie tylko piękne kwiaty, to również powrót ptaków z ciepłych krajów. Naszą świetlicę odwiedziły bociany! 

Coś z niczego…

W naszej świetlicy nie brakuje młodych odkrywców/inżynierów/kreatorów. Nawet ze zwykłego kartonu można wyczarować ciekawe przedmioty. 

Wiosenne witraże!

Podczas zajęć technicznych dzieci wykonały wiosenne kolorowe witraże w kształcie motyli. Dzięki tym witrażom wiosna na dobre zamieszkała już w świetlicy szkolnej.

Innowacja Pedagogiczna!

W ramach Innowacji Pedagogicznej – ,,Masz wybór! Profilaktyka uzależnień” dzieci poznały zagrożenia wynikające ze spożywania alkoholu. Wykonały plakat profilaktyczny, rozwiązywały rebusy oraz krzyżówki.

Wiosna oczami świetlicy!

Wiosna na dobre zagościła już w świetlicy szkolnej. Obok wspaniałych humorów oraz pięknej pogody dzieci rozwijają swoje talenty malarskie.

Wiosna puka do naszych okien!

Mimo, iż rano mróz, dzieci w świetlicy wita wiosenne słońce. W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne, wystawy oraz gazetki tematyczne.

W naszej świetlicy nie ma nudy! Każdy czy to mały, czy to duży znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Tłusty Czwartek!

Tradycja jest tradycją, dzieci o tym dobrze wiedzą! Z okazji Tłustego Czwartku podczas zajęć świetlicowych wspólnie wykonywane i pieczone były smaczne ciasteczka!

Czas karnawału!

W minionym tygodniu podczas zajęć świetlicowych dzieci miały okazję wziąć udział w wielu zabawach i grach karnawałowych! Każdy znalazł coś dla siebie! Było dużo muzyki, śmiechu oraz tańców!

Światowy Dzień Kota!

Jak co roku 17.02 w świetlicy szkolnej obchodzony był Światowy Dzień Kota! Uczniowie czytali ciekawostki o kotach, oglądali film przyrodniczy oraz wykonywali ciekawe prace plastyczne. Wszystkim wielką niespodziankę sprawił gość, który podglądał z zaciekawieniem dzieci przez okno – był to Kot z sąsiedztwa!

Walentynki!

14.02. świetlica szkolna obchodziła Dzień Świętego Walentego! Każdy mógł wziąć udział w grach i zabawach tematycznych oraz wykonać tajemniczą walentynkę!

Dzień Języka Ojczystego!

Świetlica szkolna zaprasza wszystkich uczniów klas I – III do świętowania Dnia Języka Ojczystego! W tym dniu w świetlicy szkolnej będzie można sprawdzić się w umiejętnościach radzenia sobie z ,,łamańcami językowymi” oraz innymi ciekawostkami jakie zawiera nasz język ojczysty!

Innowacja Pedagogiczna!

W ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej ,,Masz wybór!- profilaktyka uzależnień uczniowie klas II zgłębili wiedzę na temat zagrożeń płynących z posiadania oraz zażywania narkotyków. Uczniowie wykonali ciekawe karty pracy, plakaty oraz uczyli się asertywności podczas scenek rodzajowych.

Bezpieczne ferie!

Dzieci z klas I – III przed rozpoczęciem ferii zimowych utrwaliły numery alarmowe oraz poznały sposoby jak bezpiecznie można spędzać czas wolny!

Świat emocji!

Dzieci z klas I – III pogłębiły wiedzę na temat emocji, dzieliły się swoją wiedzą na ten temat oraz odgrywały scenki dramowe z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych sylwet przedstawiających różne stany emocjonalne człowieka.

W czasie deszczu dzieci się nie nudzą!

Gdy na dworze deszcz i wiatr dzieci z klas I – III potrafią w sali stworzyć prawdziwe boisko do gry w piłkę nożną! Wystarczą kartony, rolki papierowe trochę wyobraźni i każdy może poczuć się jak na prawdziwych trybunach!

Świąteczne pierniczki!

Podczas zajęć świetlicowych dzieci z zapałem i z wielką radością dekorowały świąteczne pierniczki!

Dekoracje świąteczne!

Chcąc przyspieszyć czas oczekiwania do świąt uczniowie chętnie i z zapałem tworzą dekoracje świąteczne.

Językowe kółko świetlicowe!

Przedświąteczny czas motywuje dzieci do poznawania wielu ciekawych informacji jak, np. nauka zwrotów świątecznych i ich symboli w różnych językach. Takie możliwości daje dzieciom świetlicowe kółko językowe!

Zakrętkowy zawrót głowy!

Działania świetlicy nigdy nie kończą się jednorazowo! Uczniowie nadal pamiętają o zbieraniu nakrętek na szczytne cele! Gratulujemy systematyczności w działaniach!

Wyniki świątecznego konkursu!
Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I – III za udział w grudniowym konkursie na ozdobę świąteczną!

Wyniki konkursu:
I miejsce:
Aleksandra Wronowicz – klasa Ib
Zofia Machyńska klasa II
Jan Machyński klasa II
II miejsce:
Gabriela Jakubowska klasa Ib
Beata Telatycka klasa IIIb
III miejsce:
Alicja Ptaszyńska klasa IIIa
Kacper Stolarek klasa II
wyróżnienia:
Liliana Bartosik klasa Ia
Mateusz Rumak klasa Ia
Alicja Nowak klasa Ib
Karolina Kaszubiak klasa II

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej!
zespół świetlicy szkolnej

Świetlicowe kółko językowe!

Nie tylko podczas tradycyjnych lekcji można zdobywać wiedzę i umiejętności dotyczące języków obcych. Świetlicowe kółko językowe przez zabawę pomaga dzieciom rozwijać pamięć i słownictwo.

Światowy Dzień Misia!

25.11.21 wraz z uczniami w świetlicy szkolnej pojawiły się misie! Dzieci poznały historię święta, czytały ciekawostki o misiach, śpiewały piosenki i oglądały filmy przyrodnicze. Na każdego czekała ciekawa karta pracy do wykonania.

Jesienne zabawy!

Gdy na zewnątrz deszcz i wiatr w świetlicy szkolnej miło płynie czas – zabawy konstrukcyjne!

Innowacja Pedagogiczna!

W ramach realizacji Innowacji Pedagogicznej ,,Masz wybór! – profilaktyka uzależnień, uczniowie z klas I – III pogłębiali swoją wiedzę na temat korzyści i zagrożeń płynących z Internetu. Dzieci rozwiązywały krzyżówki, rebusy tematyczne, wykonały ciekawy plakat oraz prace plastyczne.

Wyniki konkursu!


Dziękujemy wszystkim uczniom z klas I-III za udział w świetlicowym konkursie, pt.: ,,Zwierzak z origami. Lista zwycięzców:

I miejsce: Beata Telatycka klasa IIIB
          Alicja Pacholczyk klasa II
II miejsce: Alicja Ptaszyńska klasa IIIA
           Filip Nowacki klasa IB
III miejsce: Zofia Machyńska klasa II
            Jan Machyński klasa II
wyróżnienie: Natan Dykiert klasa II


Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Odwiedziny w schronisku!

Serdeczne podziękowania dla uczniów i nauczycieli klas I – III i świetlicy szkolnej za udział w akcji zbierania karmy oraz pledów/koców dla zwierząt ze schroniska. Już 2 raz wszystkie rzeczy zostały przekazane schronisku w Gnieźnie.
Wasze małe serca drodzy uczniowie, zmieniają świat na lepszy!

Symbole Narodowe!

W minionym tygodniu tematem wprowadzającym do cyklu zajęć związanych ze Świętem 11 listopada była Polska. Dzieci utrwaliły znaczenie symboli narodowych, legendy powstania państwa Polskiego. Wykonały karty pracy dotyczące najważniejszych miast Polski.

Świat zmysłów!

Tematem jednych z zajęć prowadzonych w świetlicy szkolnej był świat zmysłów. Dzieci chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach związanych ze zmysłami. Brały aktywny udział w zajęciach sensorycznych.

Dary Jesieni!


W minionym tygodniu dzieci podczas zajęć praktycznych prowadzonych na świetlicy szkolnej rozwijały swoją wyobraźnię tworząc postaci z kasztanów! Czasem wystarczą dary natury by pobudzić kreatywność najmłodszych i usprawnić motorykę ręki.

Innowacja pedagogiczna!


W ramach innowacji pedagogicznej ,,Masz wybór! – profilaktyka uzależnień, dzieci realizowały temat dotyczący szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki tematyczne, rebusy, stworzyli plakat informujący o skutkach palenia papierosów.

Dzień Papieski!


W poniedziałek 18.10.21 tematem przewodnim zajęć w świetlicy szkolnej były obchody Dnia Papieskiego. Chętne dzieci zapoznały się z historią upamiętnienia wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża – pierwszego papieża z Polski! Pracą techniczną jaką wykonały dzieci były gołębie – symbol pokoju i pojednania.

Październik miesiącem zwierząt!

W październiku dzieci aktywnie biorą udział w akcji zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska. Poznają życie różnych zwierząt oraz wykonują ciekawe prace techniczne.

Aktywna świetlica!

W naszej świetlicy nie ma nudy! Każdy znajdzie coś dla ciała oraz duszy. Można grać w gry stolikowe jak i ruchowe. Najważniejszy jest jednak czas jaki można spędzić z przyjaciółmi!

Wyniki konkursu – ,,Jesienny artysta”

I miejsce:
– Liberek Kalina kl. Ib
– Najdkowska Zofia kl. IIIa
– Turek Alicja kl. IIIb
II miejsce:
– Kaszubiak Karolina kl. II
– Nabiałek Olga i Ptaszyńska Alicja kl. IIIa
– Ryszkowska Zuzanna kl. Ia
III miejsce:
– Bartosik Lilianna kl. Ia
– Pieczyńska Oliwia kl. II
– Szulc Nina kl. IIIa
– Telatycka Beata kl. IIIb
Wyróżnienia:
– Jakubowska Gabriela kl. Ib 
– Michalak Marta kl. Ib
– Nowacki Filip kl. Ib
– Wronowicz Aleksandra kl. Ib

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zespół świetlicy szkolnej

Dzień Chłopaka!

30.09.w świetlicy obchodzony był Dzień Chłopaka! Każdy mógł sprawdzić się w wielu ciekawych zadaniach oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Konkurs – Jesienny Artysta!

Dziękujemy wszystkim za udział w pierwszym w tym roku świetlicowym konkursie, pt.: ,,Jesienny artysta! Prace jakie otrzymałyśmy są wspaniałe i bardzo kreatywne. W kolejnym tygodniu postaramy się wybrać zwycięzców konkursu.

Miasteczko.

W minionym tygodniu dzieci bardzo kreatywnie wykorzystały przyniesione kartony i wykonały ciekawy plan miasta wraz z budowlami i ruchem drogowym. Czasem wystarczą kartony by pobudzić dziecięcą wyobraźnię i chęć do wspólnego tworzenia.

Wspólna nauka.

Na świetlicy uczniowie z klas I-III oprócz wspaniałej zabawy mają również czas i możliwość do nauki, zdobywania wiedzy oraz odrabiania lekcji.

Jesień!

W tym tygodniu tematem przewodnim zajęć w świetlicy była Jesień. Dzieci miały okazję poznać różne dary jesieni, wykonać ciekawe prace plastyczne, techniczne, poznać wiersze i utwory muzyczne. Odbyły się również zajęcia profilaktyczne na temat różnych gatunków grzybów i ich zbierania.

Projekt!

Świetlica realizuje projekt ,,Przysłowia mądrością narodów!

Innowacja pedagogiczna.

Szanowni Państwo dzieci w tym tygodniu aktywnie brały udział w zajęciach dotyczących realizacji Innowacji pedagogicznej ,,Masz wybór! – profilaktyka uzależnień. Wspólnie rozmawialiśmy na temat zagrożeń, dzieci wymieniały się swoimi doświadczeniami i obserwacjami. Następnie uczniowie w grupach wykonali plakaty profilaktyczne. Uświadamiając społeczność lokalną uczniowie w parach na wieczkach od słoików wymyślali hasła profilaktyczne, które umieścili na swoich posesjach.

Międzynarodowy Dzień Kropki! 

15.09.2021 najmłodsi wspólnie świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki!Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne oraz techniczne. To był wspaniały i niezapomniany dzień! 

Bądź bezpieczny na drodze!

Podczas zajęć świetlicowych dzieci utrwaliły zasady ruchu drogowego, opowiadały o własnych doświadczeniach, śpiewały piosenki oraz wykonały pracę techniczną – sygnalizacja świetlna. 

Nakręć się!

Najmłodsi nie zapominają o innych i dumnie biorą udział w akcji zbierania nakrętek dla potrzebujących dzieci. Akcja trwa cały rok! Zachęcamy wszystkich starszych i młodszych do przynoszenia nakrętek do świetlicy. 

Zdrowe posiłki! 

Świetlica to również miejsce, gdzie dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowej i zbilansowanej diety. Wspólnie spożywają posiłki w miłej atmosferze. 

Integracja!

Świetlica to wspaniałe miejsce na nawiązywanie nowych przyjaźni. Dzieci z klas pierwszych coś już o tym wiedzą i wspólnie spędzają czas na zabawie. 

GALERIA ŚWIETLICOWYCH PRAC

Skip to content