WYCIECZKA DO TORUNIA KLAS 7C I 8B

15 października uczniowie klas 7c i 8b wraz z wychowawcami, Panią Agnieszką Brzozowską-Serwacińską oraz Panem Łukaszem Pszczółkowskim, przy wsparciu Pana Patryka Gawłowskiego, uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, będącego pamiątką z tego wyjazdu.

Uczniowie klas 6 na zajęciach techniki wykonali makiety osiedla. Nie zapomnieli o miejscach rekreacji dla całych rodzin. Prace były bardzo ciekawe i twórcze.

Rok szkolny 2020/2021

EGZAMIN KLAS ÓSMYCH

25 maja 2021 roku rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Dzisiaj nasi uczniowie pisali test z języka polskiego. Przed nimi matematyka i język angielski.

TRZYMAMY ZA NICH KCIUKI I ŻYCZYMY IM POWODZENIA!!!

Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez okręgową komisje egzaminacyjną i ogłoszone 2 lipca 2021 r. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca 2021 r.

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU NA ILUSTRACJĘ “WAŻNEGO WYDARZENIA HISTORYCZNEGO”

Aby obejrzeć prace – KLIKNIJ TUTAJ

Wyniki konkursu “Jestem bohaterem literackim”

Miło nam ogłosić, że w szkolnym konkursie „Jestem bohaterem literackim” jury w składzie: Elżbieta Janeda, Magdalena Żukowska, Liliana Lemańczyk, Sandra Kowalczyk oraz Łukasz Pszczółkowski uznało, że:

Pierwsze miejsce zdobył Mieszko Rosadziński 4b

Drugie miejsce zajęła Karolina Toporek 5a

Trzecie miejsce Maksymilian Pawłowski 4b

Wyróżnienia otrzymują:
-Ula Kaczor 5b,
-Maja Gałgańska 5b,
-Mirabela Gałuszka 6b,
-Jolanta Maślanka 6b,
-Patryk Różański 7b,
-Milena i Jan Weitzel 4a, 6c.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za nadesłanie bardzo ciekawych prac.

Kliknij na zdjęcie

Konkurs ekologiczny „Cztery pory roku z OZE”

31 marca zakończył się szkolny etap  konkursu ekologicznego dla dzieci i młodzieży promujący OZE pt.: ” Cztery pory roku z OZE” dla klas 4-8 szkół podstawowych.

Uczniowie klas 7-8 wykonali  kalendarz promujący odnawialne źródła energii , a uczniowie klas 4-6  wykonalni prace plastyczne w formie plakatu na temat promowania odnawialnych źródeł energii nawiązującego do nazwy „CZTERY PORY ROKU Z OZE” oraz do swojego regionu. Komisja konkursowa wyłoniła 3 prace z każdej kategorii , które przeszły do etapu wojewódzkiego.

Do etapu wojewódzkiego przeszły prace : K. Kocińskiego , W. Pawłowskiej, M. Derwich, J. Maślanki , D. Urbanowskiej, E. Ptaszyńskiej.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt AZOREK

Pod koniec roku kalendarzowego 2020 uczniowie i rodzice z klasy 5A razem z wychowawczynią, panią Lilianą Lemańczyk, zorganizowali zbiórkę na leczenie podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azorek”
w Obornikach. Pieniądze wraz z samodzielnie wykonaną kartką okolicznościową zostały przekazane schronisku. Wszystkim zwierzakom – tym pozostającym pod opieką „Azorka”, tym, którymi opiekujemy się w naszych domach, i tym, które żyją na wolności – przez cały rok życzymy jak najlepiej!

Podziękowanie

LIGA WOLONTARIACKA

Pani Aleksandra Jankowska i pani Iwona Kloc nawiązały współpracę z zoo ligą wolontariacką.

prezentacja – wolontariat

Zaczytana lekcja ze słowiańskimi mitami

23 października 2020 uczniowie klasy 5b i 6c uczestniczyli w ramach projektu Zaczytana Przerwa w warsztatach dotyczących mitologii słowiańskiej, prowadzonych przez Panią Magdalenę Żukowską i Pana Łukasza Pszczółkowskiego. Dzieci poznawały mity z różnych stron świata, a szczególnie te dotyczące Słowian. Zaczytana Przerwa przerodziła się w Zaczytaną Lekcję. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Słowodziej fundacji AITWAR, w którym nasza szkoła bierze udział.

Europejski Dzień Języków w SP60

W tym roku Europejski Dzień Języków w naszej szkole świętowaliśmy 28.09.2020. Uczniowie wszystkich klas otrzymali zadania, z których świetnie się wywiązali. Efekty ich pracy mogliśmy podziwiać na korytarzach naszej szkoły, na których pojawili się przedstawiciele różnych narodowości (wykonani przez uczniów na kartonowych arkuszach). Postacie te symbolizują wielojęzyczność, wielokulturowość, różnorodność oraz jedność europejską.

Ponadto uczniowie klas 4-8 projektowali maskotkę Europejskiego Dnia Języków. Klasy wykazały się w tym zadaniu ogromną  kreatywnością. Zespół Nauczycieli Języków Obcych wybrał spośród nich jedną, która będzie od przyszłego roku maskotką-symbolem obchodów tego dnia w SP60.

Projekt wykonała uczennica klasy 5a- Karolina Toporek.

W ramach obchodów EDJ w naszej szkole został również zorganizowany konkurs na plakat promujący wielojęzyczność. Oto wyniki:

I miejsce – Oliwia  Owczarczak kl. 8b

II miejsce – Małgorzata Lichota kl. 8b

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i kreatywność ????

Zespół Nauczycieli Języków Obcych

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie Świata w naszej szkole odbywało się w terminie od 17 września do 30 września. W tym roku w ramach ogólnej akcji uczniowie wraz z wychowawcami zajęli się porządkowaniem terenów dookoła szkoły tzn.: pielono klomby, trawniki i boiska. W akcji udział wzięły następujące klasy:

• Klasa 3b wychowawca p Piechota
  • Klasa 4a wychowawca p Ogrodowczyk
  • Klasa 4b wychowawca p Kierzkowska
  • Klasa 5a wychowawca p Lemańczyk
  • Klasa 5b wychowawca p Jankowska
  • Klasa 6a wychowawca p Kowalczyk
  • Klasy 7a i 7c wychowawca p Rolnicka
  • Klasa 7b wychowawca p Brzozowska – Serwacińska

Wychowawcom i uczniom bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji i za wysiłek włożony w porządkowanie terenów dookoła szkoły.

Organizator: Maria Grzezińska