Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

ROK SZKOLNY 2020/2021

Innowacja Pedagogiczna! 

W ramach Innowacji Pedagogicznej dzieci z oddziału przedszkolnego myśląc już o wakacjach i morskich podróżach wykonały prace techniczne prezentujące niecodzienne ryby. 

Zdrowo i sportowo! 

W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego przypomniały i utrwaliły sobie zasady zdrowego odżywiania. Przez cały tydzień odbywały się zabawy sportowe, dzieci wykonywały ciekawe karty pracy oraz prace plastyczne. Nie brakowało również wierszy i piosenek o tematyce zdrowotnej i sportowej. 

Urodzinki!

11.06 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały urodziny koleżanki. Każdy złożył życzenia oraz zaśpiewał piosenki urodzinowe. 

Dzień Przyjaciela!

09.06. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Przyjaciela. Dzieci rozmawiały o tym czym jest przyjaźń, kogo można nazwać przyjacielem. Brały udział w grach i zabawach ruchowych opartych na zaufaniu do drugiej osoby i przyjaźni. Śpiewały piosenki oraz wykonały ciekawe prace plastyczne.

Innowacja Pedagogiczna! 

W ramach realizacji majowej Innowacji Pedagogicznej, pt.: ,,Być artystą”, dzieci z oddziału przedszkolnego poznały zawód krawcowej, szwaczki oraz samodzielnie wyszywały kolorowe kwiaty dla mamy. 

Dzień Muzeum!

18.05 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Muzeum! Oglądały prezentację multimedialną ,,Spacerem po Muzeum”. Poznały zawód artysty oraz kustosza. Dzieci wykonały karty pracy oraz własne gliniane dzieła sztuki. 

Mamo, tato wolę wodę!

Mija kolejny miesiąc szkolny pod akcją ,,Mamo, tato wolę wodę! Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie biorą udział w akcji. Wykonują karty pracy, prace plastyczne oraz zmieniają własne nawyki żywieniowe. 

KONSTYTUCJA 3 MAJA- wspomnienie.

Międzynarodowy Dzień Biblioteki i Bibliotekarza! 

08.05 obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bibliotek i Bibliotekarza! Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły w piątek (07.05) bibliotekę szkolną. Poznały zasady i regulamin korzystania z biblioteki. Rozmawiały na temat książek dla dzieci, wysłuchały wierszy czytanych przez P. Bibliotekarkę i wykonały ciekawe prace plastyczne. 

Międzynarodowy Dzień Tańca!

29.04. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Światowy Dzień Tańca! Poznały różne tańce ludowe oraz stroje ludowe. Śpiewały piosenki i tańczyły dowolne układy taneczne.

Innowacja Pedagogiczna!

23.04.2021 dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Być artystą” wykonały ciekawą pracę techniczną. Ich zadaniem było stworzenie pachnącego sadu, lasu, łąki za pomocą owocowych herbat.

Światowy Dzień Ziemi

22.04 2021 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Światowy Dzień Ziemi! Sadziły nasiona roślin oraz kwiaty niezapominajki. Posprzątały również cały plac zabaw. Na koniec dnia zaśpiewały wspólnie piosenkę .

Dzień Czekolady!

12.04 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Czekolady! Dowiedziały się o historii powstania czekolady oraz o ich rodzajach. Nauczyły się piosenki tematycznej oraz poznały przepis na domową czekoladę. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały słodki domowy deser!

Światowy Dzień Zdrowia

07.04 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Światowy Dzień Zdrowia! Utrwaliły informacje na temat piramidy zdrowia oraz zasady zdrowego odżywiania. Brały aktywny udział w gimnastyce oraz śpiewały piosenki o zdrowiu. Dzieci razem z rodzicami przygotowały smaczne i zdrowe posiłki.

Innowacyjny program czytelniczy “Miczytajek” – spotkania czytelnicze

W lutym i marcu odbywały się w oddziale przedszkolnym spotkania czytelnicze w ramach Innowacyjnego programy czytelniczego “Miczytajek”. Gościliśmy nauczycieli naszych starszych kolegów i koleżanek z SP 60: Panią Anitę Kucharską, Panią Agnieszkę Kowalczyk, Panią Marię Grzezińską, Pana Łukasza Pszczółkowskiego, Panią Magdalenę Żukowską oraz Panią Karolinę Piechotę. Mieliśmy okazję poznać wiele ciekawych utworów, słuchając ich aktywnie, a także angażując nasze zmysły. Wszystkim wspaniałym “Miczytajom” bardzo dziękujemy!

Urodzinki, urodzinki!!!

Nasz kolega świętował swoje 7. urodziny. Wszyscy złożyliśmy mu życzenia oraz zaśpiewaliśmy Sto lat

Urodzinki, urodzinki!

26.03. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały zbliżające się urodziny kolegów z grupy. Wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki urodzinowe i złożyły życzenia. 

Międzynarodowy Dzień Teatru!

26.03 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Międzynarodowy Dzień Teatru. Z ciekawością oglądały film edukacyjny – ,,Spacerem po teatrze”. Poznały różne rodzaje przedstawień teatralnych (teatr cieni, lalek itp.). Dzieci również poznały nowe zawody i osoby, które pracują i tworzą wspólnie teatr (aktorzy, scenarzysta, sufler, kostiumograf itp.). Na koniec dnia dzieci wykonały swoje kukiełki i bawiły się w teatr. 

Innowacja Pedagogiczna – Wielkanocne jajka!

25.03. w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Być artystą!” dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały dekoracje świąteczne. Zadaniem dzieci było udekorowanie małych, styropianowych jajek za pomocą świątecznych serwetek. Ten rodzaj i sposób dekorowania jajek świątecznych bardzo spodobał się dzieciom, wywołując na ich twarzach zachwyt i radość. 

Rakietowy zawrót głowy!

Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały historię lotów kosmicznych. Rozmawiały na temat tego, jaką planetę chciałyby zwiedzić, czy w kosmosie istnieją inne formy życia. Dzieci  na zajęciach technicznych wykonały własne rakiety i bawiły się w loty kosmiczne. 

W układzie słonecznym!

W minionym tygodniu (22.03 – 26.03) dzieci z oddziału przedszkolnego poznały świat Układu Słonecznego. Oglądały filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, uczyły się piosenek o planetach i innych ciałach niebieskich. Wykonały ciekawe prace plastyczne. 

Dzień Matematyki!

12.03.2021 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały dzień matematyki!. Utrwaliły poznane do tej pory cyfry. Rozwiązywały zadania matematyczne dotyczące dodawanie i odejmowania w zakresie 10.

Gość!

25.02.2021 oddział przedszkolny odwiedziła Pani Pielęgniarka Szkolna. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach dotyczących dbania o higienę osobistą oraz o jamę ustną . Dzieci wykonały karty pracy, brały udział w Quizie wiedzy o higienie, gdzie nagrodą było puszczanie baniek mydlanych!

Projektanci mody!

26.02.2021 w ramach Innowacji Pedagogicznej ,,Być artystą”, dzieci z oddziału przedszkolnego zamieniły się w projektantów mody. Każdy na własnym t-shircie lub białym materiale, za pomocą flamastrów do tkanin tworzył swój wzór, rysunek. Dzieci poznały również zawód jakim jest projektant mody.

Świat sztuki!

W minionym tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego poznały świat jakim jest sztuka. Poznały zawód malarza, rzeźbiarza i same zamieniły się na chwilę w artystów.

BAL KARNAWAŁOWY
– przeżyjmy to jeszcze raz!

7.02.2021 Dzień Kota

Środowy poranek rozpoczął się nietypowo. Dzieci przyszły przebrane za kotki. Miauczenia, mruczenia, machania ogonkami nie było końca. Dzieci wspaniale bawiły się podczas „kociej gimnastyki” i „kocich zabawach” oraz przy wykonywaniu różnych prac plastycznych. Wykonały piękne kucurki z tektury i włóczki, a także maski. Poznały różne gatunki kotów i ciekawostki o nich. Opowiadały o swoich domowych, kocich pupilach i opiece nad nimi.

Walentynki!

W piątek 12.02.2021 r. przedszkolaki obchodziły Walentynki. Przygotowania do tego dnia trwały cały tydzień, gdyż już od poniedziałku dzieci mogły wrzucać do skrzynki pocztowej swoje kartki walentynkowe. Listów było bardzo dużo! Wśród nich znalazły się także kartki dla wszystkich dzieci ze słodkim lizaczkiem w kształcie serduszka od dwóch walentynek. Hm… ciekawe kim są te tajemnicze wielbicielki? ????

Balik karnawałowy!

10.02.2021 w sali oddziału przedszkolnego odbył się balik karnawałowy. Dzieci przebrały się na swoje ulubione postacie z bajek, brały udział w grach i zabawach karnawałowych.

Tłusty czwartek!

Dzieci z oddziału przedszkolnego zapoznały się z tradycją związaną z tłustym czwartkiem. Poznały zawód jakim jest piekarz oraz sposoby i przepisy na wykonanie smacznych pączków. Oczywiście w tym dniu nie zabrakło pączków również przy wspólnym posiłku.

W świecie muzyki!

08.02.2021 dzieci z oddziału przedszkolnego zagłębiły się w świat muzyki. Poznały różne rodzaje instrumentów, bawiły się rytmem i wykonały własne instrumenty muzyczne.

01.02. – 5.02.2021 Eksperymentujemy, badamy, doświadczamy

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zabawach badawczych, rozwijając w ten sposób swoją naturalną pasję odkrywania świata poprzez ciekawe eksperymenty. Uczyły się prowadzenia obserwacji oraz wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń. Wiele radości dostarczyło dzieciom badanie właściwości wody za pomocą zmysłów, poznawanie smaków: słony, słodki, kwaśny oraz zabawy z masą porcelanową.

Gdy po deszczu wyjrzy słońce!

Dzieci z oddziału przedszkolnego nigdy się nie nudzą i aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

Gdy pada deszcz!

Gdy za oknem deszcz pada, dzieci z oddziału przedszkolnego się nie przejmują, gdyż aktywnie spędzają czas na zabawach konstrukcyjnych, rozwijając wyobraźnię i kreatywność.

Poznajemy węgiel!

29.01.2021 w ramach Innowacji Pedagogicznej dzieci z oddziału przedszkolnego poznały ciekawy materiał do rysowania jakim jest węgiel. Zapoznały się z jego historią powstawania na Ziemi jak również właściwościami i zastosowaniem w życiu codziennym. Cała grupa wykonała ciekawe prace plastyczne bawiąc się węglem.

Urodzinki, urodzinki!

22.01.2021 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały urodziny kolegi. Wspólnie zaśpiewały 100 lat, wręczyły kartkę urodzinową z własnymi podpisami.

Dzień Kubusia Puchatka!

18.01.2021 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Kubusia Puchatka. Uczyły się piosenek, słuchały opowiadań czytanych przez nauczyciela oraz wykonywały prace techniczne.

„Czyste powietrze wokół nas – program przedszkolnej edukacji antynikotynowej”

Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie uczestniczyły w programie dotyczącym edukacji antynikotynowej. Zapoznały się z różnymi źródłami dymów szkodliwych dla środowiska i zdrowia. Tworzyły plakaty, znaczki zakazujące palenia papierosów, tabliczki „NIE PAL PRZY MNIE”, kolorowały Dinusia, a także śpiewały o nim piosenkę.

Literowy zawrót głowy!

Dzieci z oddziału przedszkolnego bawiąc się gazetami szukały nowych wyrazów, utrwalając przy tym umiejętność czytania oraz pisania wykonując karty pracy.

Matematyka z plusem!

W II tygodniu ferii dzieci poprzez zabawę utrwalały działania matematyczne w zakresie 10 oraz wykonywały ciekawe karty pracy.

Bezpieczne zabawy na śniegu.

Dzieci z oddziału przedszkolnego poprzez wspólne wykonywanie plakatów utrwalały zasady i reguły bezpiecznych zabaw na śniegu.

 II tydzień ferii zimowych

Ferie wcale nie muszą być nudne – o tym przekonały się po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego. Czas w zerówce mija bardzo szybko, kreatywnie i twórczo.  

Urodzinki, urodzinki!

W pierwszym tygodniu ferii dzieci świętowały urodziny koleżanki z grupy oraz aktywnie wykonywały matematyczne karty pracy.

I tydzień ferii zimowych!

Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie brały udział w zajęciach opiekuńczych w I tygodniu ferii. Realizowały zadania dotyczące akcji – Mamo, tato wolę wodę!, jak również aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu.

Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie brały udział w zajęciach plastyczno -technicznych rozwijając swoją kreatywność i twórczość!

Świąteczny czas

 22.12. 2020 dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w wigilii klasowej. Śpiewały kolędy, piosenki świąteczne oraz wykonywały własnego pomysłu szopki betlejemskie. 

Gliniane ozdoby świąteczne!

18.12.2020 dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach Innowacji Pedagogicznej – ,,Być artystą” miały okazję zapoznać się z zawodem garncarza. Dzieci poznały nowy materiał do zajęć plastycznych jakim jest glina.
Z dużym zaangażowaniem i kreatywnością zabrały się do pracy twórczej – ozdoby świąteczne.

W oczekiwaniu na święta!

Dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie biorą udział w przygotowaniach do zbliżających się świąt. Nie tylko poznają tradycje i obyczaje, ale również wykonują ciekawe prace techniczne.

Literkowe zabawianki 01.12.2020 r.

Nauka czytania to nie tylko rozszyfrowywanie znaczków zygzaczków w książce, ale wspaniała zabawa z literkami. Poprzez układanie wyrazów z literek do obrazków uczyliśmy się czytać. Utrwaliliśmy także naszą wiedzę o samogłoskach i spółgłoskach.

Andrzejki 30.11.2020 r.

Kim będę, gdy dorosnę? Co mnie czeka w przyszłości? Kto pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się? Jak będzie miała na imię moja wielka miłość? Na te pytania otrzymaliśmy odpowiedzi podczas wróżb andrzejkowych.

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT
– PODSUMOWANIE

POSTACIE Z DYŃ

13.11 dzieci z oddziału przedszkolnego złamały stereotyp strasznych Dyń wykonywanych często na Halloween! Pobudzając swoją kreatywność, twórczość i pomysłowość w ramach Innowacji Pedagogicznej, dzieci wykonały wesołe postaci z dyń. Poznały również sposób sadzenia, uprawy dyni oraz zawód jakim jest ogrodnik.

11 Listopada w klasie „0”

10.11.2020 dzieci z oddziału przedszkolnego poznały Symbole Narodowe, odśpiewały hymn państwowy oraz zapoznały się z fragmentem historii Polski – Świętem 11 Listopada. Wspólnie wykonały ciekawe prace techniczne.

Zbieramy karmę dla zwierząt ze schroniska

Dzieci z oddziału przedszkolnego od 04.10 do 31.10 aktywnie brały udział w akcji zbierania karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. W tym roku pomoc otrzymało ,,Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie – URBIS”! W małych ciałach, wielkie serca!

Dzień Postaci z Bajek 06.11.2020 r.

06.11.2020 dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Postaci z Bajek. Dzieci opisywały postaci, za które się przebrały, brały udział w konkursach: ,,Z jakiej postaci z bajki to cień”, ,,Z jakiej bajki pochodzi dany utwór muzyczny”, ,,Jaka to bajka”- zagadki. Wykonywały karty pracy oraz tańczyły w rytm piosenek z dowolnych bajek dla dzieci.

Dzień Pyry 23.10.20202 r.

23.10.2020 w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Pyry, połączony z realizacją Innowacji Pedagogicznej ,,Być artystą”. Dzieci poznały historię przybycia do Europy ziemniaka. Poznały zawód jaki wykonuje rolnik oraz etapy uprawy ziemniaka. Nauczyły się piosenki o ziemniaku oraz wykonały pracę techniczną ,,Cudak ziemniaczany”. Na koniec dnia dzieci brały udział w podchodach, szukając ukrytych ziemniaków na boisku szkolnym.

09.10 w oddziale przedszkolnym świętowaliśmy urodziny naszego kolegi Ismaela. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki oraz bawiliśmy się w zabawy urodzinowe!

Dzień Zwierząt 02.10.2020

Dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Zwierząt! Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia pupili dzieci przyniesionych z domu, wykonywaliśmy prace plastyczne i techniczne oraz śpiewaliśmy piosenki tematyczne. Dzieci zapoznały się z zawodem weterynarza oraz z pracą jaką wykonuje. 

Dzień Chłopaka 30.09.2020

Chłopcy mieli dziś swoje święto, dlatego wszystkie dziewczynki życzyły im dużo uśmiechu, radości i wspaniałych przyjaciół. Śpiewały „Sto lat” oraz obdarowały chłopców upominkami. Rodzicom dziękujemy za wspaniałe prezenty i słodkości dla wszystkich dzieci.

Dzień Farmaceuty 25.09.2020        

Dziś przedszkolaki zapoznały się z pracą farmaceuty. Dowiedziały się, że zawód ten jest potrzebny oraz bardzo odpowiedzialny – podanie niewłaściwego leku może zagrażać życiu człowieka. Dzieci poznały leki występujące w różnych postaciach (syropy, tabletki, maści, krople), które przyjmować można tylko zgodnie z zaleceniami lekarza i pod opieką osoby dorosłej. Poznaliśmy również zastosowanie rumianku, lawendy, mięty i aloesu.

25.09.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie świętowały urodziny koleżanki z grupy, wszystko w atmosferze śpiewów i tańców! 

Europejski Dzień Języków

25.09.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego przyłączyły się do szkolnego Dnia Języków Obcych, tworząc plakat jednego z przedstawicieli krajów europejskich – BELGIA!  

Być Artystą!

23.09.2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego, w ramach innowacji pedagogicznej, wcieliły się w rolę małych artystów tworząc z masy solnej oraz z darów jesieni ciekawe prace techniczne! 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2020 r.

20.09.dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście świętowały Dzień Przedszkolaka! Dzieci aktywnie spędziły czas na zabawie, śpiewie i tańcu! 

Dzień Kropki 15.09.2020 r.

Dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Kropki. Wykonywały prace plastyczno – techniczne i bacznie wypatrywały kropek wokół siebie.

Skip to content