Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Akcja “ADOPTUJ RYSIA NA DZIEŃ ZIEMI”

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele
22 kwietnia obchodzimy po raz pięćdziesiąty pierwszy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem Restore our Earth – Przywróć naszą Ziemię. Z tej okazji proponujemy udział w wyjątkowej akcji  ukierunkowanej na przywracanie ginących elementów przyrody w naszym kraju. Planujemy wesprzeć działania WWF na rzecz reintrodukcji rysi, których w Polsce żyje zaledwie około 150 sztuk. Dzięki staraniom WWF do natury w ostatnich latach wróciło kilkadziesiąt osobników tego wyjątkowego gatunku europejskiego kota (szczegóły pod linkiem: https://liblink.pl/xROoWDUT7Q Chcielibyśmy zatem, aby nasza szkoła adoptowała rysia. Zachęcamy do bezinteresownego włączenia się do tej akcji. W jaki sposób?  W szkole, w dyżurce przygotowana została skarbonka. Proponujemy, aby zainteresowane osoby (uczniowie, rodzice, nauczyciele) wrzucały do niej symboliczne 2 złote. Kwota nie jest duża, ale jesteśmy liczną społecznością i wspólnie z drobnej cegiełki jesteśmy w stanie zebrać imponującą sumę pieniędzy i zdziałać wiele dla przyrody Polski i tym samym naszej Ziemi.  Zbiórka potrwa do 5 maja włącznie. Zebrane fundusze przekażemy organizacji WWF na adopcję rysia przez naszą szkołę. Organizatorem akcji jest p. Beata Kierzkowska.

Skip to content