Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

WIELKANOC TUŻ, TUŻ…

11-13.04.2022

Uczniowie z klas 1-3 wykonywali prace plastyczno-techniczne związane z Wielkanocą, robili wiosenne kanapki, siali rzeżuchę. W niektórych klasach udało się zorganizować wiosenne śniadanie. Nasze grzeczne dzieci odwiedził oczywiście zajączek 🙂

KIDS FARM W PRZECŁAWIU

1.04.2022

1 kwietnia uczniowie klasy 2a i 3a wybrali się na wycieczkę do Kids Farm w Przecławiu. Pierwszą atrakcją, jaka czekała na dzieci tego dnia było zwiedzanie stajni, gdzie oprócz kóz, krówki, kucyków, koni zobaczyli także źrebaka, który urodził się kilka godzin wcześniej. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych pt. „Co w jajku piszczy?”. Wykonali piękne wielkanocne wieńce i dowiedzieli się różnych ciekawostek o jajkach, a także mogli wykazać się wiedzą odpowiadając na pytania. Na zakończenie dzieci szukały jajek w ogrodzie. Udało im się znaleźć wszystkie jajka 🙂  Był to radośnie spędzony czas!

PROJEKT WIOSNA

Od 21 marca trwały intensywne poszukiwania wiosny! Chociaż marcowa pogoda bywa kapryśna to uczniowie z klas 1-3 przedstawiają dowody na to, że udało się znaleźć oznaki wiosny 🙂

Zapraszamy do oglądania relacji z naszych wiosennych działań.

SPOSÓB NA LEKTURĘ

Uczniowie klasy 3 b po poznaniu baśni Jana Christiana Andersena pt.: „Królowa Śniegu” wykonali przepiękne lapbooki, czyli teczkę z kieszonkami, karteczkami, rysunkami z najważniejszymi informacjami dotyczącymi lektury. Taka forma pracy pozwoliła uczniom na usystematyzowanie wiedzy w sposób niekonwencjonalny.

Wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem i cierpliwością, a efekty ich pracy można podziwiać poniżej:).

PĄCZKUJEMY W 3 b 😊

Historia Tłustego Czwartku dotyka jeszcze czasów starożytnych, kiedy to Rzymianie żegnali zimę i witali nadchodzącą wiosnę. 

Zwyczaj jedzenia pączków na słodko przywędrował do Polski w XVI wieku. Podczas przygotowania tych drożdżowych ciastek często wkładano do środka orzechy i migdały, a osoba, która trafiła na niespodziankę mogła cieszyć się szczęściem przez całe życie.

W tradycji chrześcijańskiej w Tłusty Czwartek należy najeść się do syta, ponieważ wiele osób wierzy, że kto zje chociażby jednego pączka, będzie miał udany rok. 

Dlatego też podtrzymując tradycję uczniowie zajadali się słodkimi pączkami😊.

luty 2022

LEKCJA EKOLOGII Z EKOPYRKIEM

Uczniowie klasy drugiej powtórzyli zasady prawidłowego segregowania śmieci, a także utrwalili, czym są działania ekologiczne. W świat ekologii zabrał ich Ekopyrek – bohater komiksu, pt. “Jak Ekopyrek, mistrz sortowania, ścigał w Poznaniu pewnego drania”. Ekopyrek nie tylko pokazał, jak należy dbać o środowisko, ale też przypomniał charakterystyczne budynki i miejsca w Poznaniu. Po wysłuchaniu przygód Ekopyrka, dzieci sprawdziły swoją  umiejętność segregacji śmieci rozwiązując quizy na tabletach.

Bohaterowie komiksu pojawili się także podczas edukacji plastycznej, a to wszystko dzięki kreatywności dzieci, które ulepiły postaci z plasteliny. Drugoklasiści zapragnęli ożywić swoje plastelinowe ludziki. W tym celu poznali aplikację Stop Motion Studio, która dała im możliwość stworzenia na tabletach klatkowych filmików, przedstawiających nowe przygody Ekopyrka i jego przyjaciół.

16 lutego 2022

Zabawy z lustrzanym odbiciem.

Zajęcia związane z symetrią zawsze cieszą uczniów. Dzięki nim dzieci ćwiczą rozwijanie spostrzegawczości, koncentracji, oraz koordynację wzrokowo ruchową. Pierwszaki utrwalają pojęcie symetrii na różne sposoby:

14 lutego 2022

WALEKTYNKI

Czerwony kolor i serduszka obowiązkowo pojawiały się dzisiaj w każdej klasie. Wszystkie dzieci niecierpliwie czekały na p. Grażynkę, która w tym wyjątkowym dniu została naszym listonoszem i rozdawała walentynki, które zapełniały serduszkową skrzynkę pocztową już od 11 lutego.

W każdej klasie pojawiał się dzisiaj walentynkowy akcent, np. w klasie 1a dzień upłynął pod hasłem: zakodowane walentynki!

14 stycznia 2022

Kampania “MAŁA KSIĄŻKA, WIELKI CZŁOWIEK

Czytanie może być twórczą i fascynującą przygodą? Na pewno – TAK.

Właśnie taka idea przyświeca kampanii „Mała książka – wielki człowiek”,

stworzonej przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania.

Do ogólnopolskiego projektu włączeni są uczniowie klas pierwszych – także nasi uczniowie.

I właśnie dlatego, przed feriami, uczniowie klasy  1a 1b wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Anitą Kucharską i panią Karoliną Piechotą, odwiedzili szkolną bibliotekę.

W czasie tego spotkania każde dziecko otrzymało Wyprawkę Czytelniczą, czyli:

  1. „Pierwsze abecadło” – antologię tekstów literackich,
  2. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (z częścią przeznaczoną dla rodziców oraz dla dzieci),
  3. „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania.

 Na wspólnych zajęciach pierwszoklasiści zapoznali się z Wyprawką; czytali wiersze, rozmawiali o książkach i o tym, dlaczego warto je czytać.

A na koniec… zadania do wykonania:

  • stworzenie „literobrazków” (wg inspiracji z „Kreatywnego alfabetu”) lub ilustracji do przeczytanego wiersza,
  • wykonanie kolorowanki.

Wyprawka Czytelnicza i wspólne czytanie – wszystko po to, by spotkania z książką były prawdziwą przyjemnością.

14 stycznia 2022

Szkoła Podstawowa nr 60 uczestniczy w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020. Podprojekt “UCZNIOWSKIE LABORATORIA INFORMATYCZNE” prowadzony jest w naszej szkole przez p. Monikę Kulas i uczestniczą w nim uczniowie z klas 1-3. Udział w projekcie pozwala poszerzać naszym uczniom wiedzę
w zakresie robotyki, a po jego zakończeniu szkoła wzbogaci się o dodatkowy sprzęt, z którego uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać w czasie lekcji czy zajęć dodatkowych.

10 stycznia 2022

Warsztaty bałwankowe w kl. 3b ????

„Bałwanek”

Zimą, gdy śnieżek prószy

A mróz szczypie w uszy

Dzieci bawią się na dworze

Kto ulepić bałwanka pomoże?

Ja ulepię kule dwie

To podstawa, a to brzuch

Tu potrzeba ludzi dwóch

 Trzecia kula zamiast głowy

 Nasz bałwanek już gotowy!

22 grudnia 2021

Klasa 3b w ramach Międzynarodowego Projektu Emocja, wzięła udział w zimowej odsłonie akcji „Kartki z iskierkami emocji 2021/2022”.

Celem akcji było wywołanie radości u osób, do których kartki dotrą oraz uwolnienie kreatywności i wyobraźni wykonawców kartek, a także nawiązanie współpracy z uczniami z innej placówki oświatowej na terenie Polski. Naszym partnerem w wymianie kartek byli uczniowie klasy 2 ze SZS im. Kard. A. S. Spiehy w Bobrku, w województwie małopolskim.

W wykonanie kartek uczniowie włożyli dużo pracy i serca. Do paczki dołączyliśmy również list. Sami też otrzymaliśmy przepiękne kartki ze świątecznymi życzeniami. Podczas czytania życzeń przepełniły nas same pozytywne emocje.

Dziękujemy naszym partnerom „Iskierkowym” za współpracę, kartki świąteczne i listy.

21 grudnia 2021

Z okazji zbliżających się Świąt uczennice: Nina Szulc z klasy 3a oraz Aniela Tułacz z klasy 1b,
a także uczniowie z klasy 3b zaśpiewali kolędy oraz świąteczne piosenki.
Bardzo dziękujemy za przesłane nagrania, dzięki którym powstał MINI KONCERT ŚWIĄTECZNY,
który można obejrzeć po kliknięciu na poniższy obrazek.

KONCERT ŚWIĄTECZNY

11 listopada 2021

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia pamiętamy o bohaterstwie naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Upamiętniając 103 rocznicę odzyskania niepodległości uczniowie klas 1-3 przygotowali mini koncert piosenek o Polsce oraz przyłączyli się do wydarzenia “Szkoła do hymnu”. W czasie zajęć lekcyjnych uczyli się o Polsce realizując różne zadania czy oglądając filmy edukacyjne. Na koniec uczniowie wykonywali prace plastyczno-techniczne przedstawiające polskie symbole narodowe.

Zapraszamy do oglądania:

2 listopada 2021

SZKOŁA PAMIĘTA

Uczestnicząc w akcji MEiN- SZKOŁA PAMIĘTA na kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy 3b odwiedzili Cmentarz Naramowicki.

Porządkowaliśmy groby bohaterów Powstania Wielkopolskiego, jak i również groby, o których nikt już nie pamięta. Jako symbol pamięci o zmarłych zapaliliśmy znicze. Odwiedziliśmy również symboliczny Grób Dzieci Nienarodzonych.

Celem wycieczki na cmentarz było ukazanie naszym wychowankom wartości i tradycji obchodów Dnia Wszystkich Świętych oraz zwrócenie uwagi młodemu pokoleniu na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Była to wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.

20 października 2021

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1b- Marta Michalak została jedną z laureatek konkursu plastycznego organizowanego przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego
i Zawodowego w Poznaniu.

Marcie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

29 września i 1 października 2021 r.

Majsterkowanie z KNOCK KNOCK

Klasy pierwsze z okazji Dnia Chłopaka wybrały się na zajęcia organizowane przez Knock Knock. Większość dzieci pierwszy raz miała w rękach prawdziwe narzędzia, dzięki którym samodzielnie wykonała według instrukcji wyznaczone zadanie. Ponad dwie godziny pierwszaki odmierzały, piłowały, skręcały, wierciły
i składały przygotowane elementy, aby powstała mini hulajnoga!

15 września 2021 r.

DZIEŃ KROPKI

Uczniowie klas 1-3 aktywnie brali udział w realizacji zadań nawiązujących do Dnia Kropki. Przypominali sobie historię Vashti, rozmawiali o swoich talentach. Tworzyli piękne prace plastyczne i korzystali
z aplikacji Quiver-oglądali pokolorowane kropki w 3D, a także wykonywali zadania na tabletach. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć z wykorzystaniem kropkowej ramki i gadżetów. To był bardzo wesoły dzień.

13-17 września 2021 r.

Akcja “Sprzątanie świata”.

Uczniowie klas 1-3 przyłączyli się do akcji “Sprzątanie świata”. W tym tygodniu nie tylko sprzątaliśmy tereny wokół szkoły, ale też rozmawialiśmy o segregowaniu odpadów i ich szkodliwości dla środowiska.

1.09.2021 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Pasowanie.

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem uczniów klas pierwszych i ich rodziców.
W czasie uroczystości Pani Dyrektor pasowała pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 60.

Uczniowie ze starszych klas spotkali się natomiast ze swoimi wychowawcami w klasach.

Skip to content