Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Miasteczko Ruchu Drogowego

Dzięki inicjatywie Rady Osiedla Naramowice przy naszej szkole powstało Miasteczko Ruchu Drogowego. To plac, który umożliwia dzieciom podczas zabawy na łatwe i przyjemne przyswajanie przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach. W miasteczku można znaleźć sytuacje, jakie mogą spotkać użytkownika drogi (rowerzystę) na prawdziwych drogach. I tak, mamy tu: rondo, przejazd kolejowy, przeróżne skrzyżowania, przejścia dla pieszych, znaki drogowe. To idealne miejsce do nauki dzieci przepisów ruchu drogowego i prawidłowego zachowania się na drogach w roli rowerzysty. W minionym tygodniu uczniowie klas piątych mieli okazję  sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu wychowania komunikacyjnego  zdobywając kartę rowerową.

WYCIECZKA DO TORUNIA KLAS 7C I 8B

15 października uczniowie klas 7c i 8b wraz z wychowawcami, Panią Agnieszką Brzozowską-Serwacińską oraz Panem Łukaszem Pszczółkowskim, przy wsparciu Pana Patryka Gawłowskiego, uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, będącego pamiątką z tego wyjazdu.

Uczniowie klas 6 na zajęciach techniki wykonali makiety osiedla. Nie zapomnieli o miejscach rekreacji dla całych rodzin. Prace były bardzo ciekawe i twórcze.

Skip to content