ROK SZKOLNY 2023/2024

W środę obchodziliśmy coroczne święto – Walentynki. Z racji tego, że w tym roku przypadało ono na okres ferii zimowych – w naszej szkole obchodziliśmy je w zeszłym tygodniu. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która przez wiele dni działała na terenie szkoły, a w bibliotece powstał specjalny walentynkowy kącik literacki, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych szkolnych czytelników.

Zapraszamy do fotorelacji.

Rok szkolny 2022/2023

W czasie grudniowego Tygodnia Wielokulturowości Samorząd Uczniowski sprzedawał ciasto w czasie długich przerw. Zarobione w ten sposób pieniądze zasiliły fundusze, które przekazujemy cyklicznie naszej uczennicy z Kenii – Deborze. Deborah Nashipae Lemita – Fundacja Mogę się uczyć (mogesieuczyc.pl)

Cieszy bardzo fakt, że udało się w ten sposób zebrać 643 zł.

Wszystkim zaangażowanym w tę akcję osobom – sprzedającym, kupującym i przygotowującym te pyszności  – serdecznie dziękujemy.

Konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój sal lekcyjnych. Większość zespołów klasowych wzięła w nim udział. Uruchomiliśmy też internetowe głosowanie na najpiękniejszy wystrój. Miło nam ogłosić, że po podliczeniu waszych serduszek (czyli głosów):

miejsce pierwsze zajęła klasa 6b (1825 serduszka),

miejsce drugie klasa 8b (1600 serduszek),

Miejsce trzecie klasy 4a i 7b (215 serduszek).

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim zaangażowanym uczniom bardzo dziękujemy za dbałość o piękno naszej szkoły.

Link do zdjęć: Link do zdjęć:

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Do głównych celów działalności SU należą:

1. Promowanie i rozwijanie wśród uczniów samorządności na rzecz podejmowania wspólnych decyzji w sprawach szkoły.
  2. Przedstawianie dyrekcji, radzie pedagogicznej oraz radzie rodziców wniosków, opinii i potrzeb uczniów we wszystkich sprawach szkoły.
  3. Zwiększanie aktywności uczniowskiej, rozwijanie zainteresowań uczniów i realizowanie własnych pomysłów dla wspólnego dobra.
  4. Promowanie wiedzy na temat praw uczniów i czuwanie nad ich przestrzeganiem.
  5. Organizowanie i zachęcanie uczniów do działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej, rozrywkowej, naukowej w szkole.
  6. Udział w akcjach charytatywnych, organizacja zbiórek dla potrzebujących, praca w ramach wolontariatu.

Zapraszamy do współpracy!

Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły!

Łukasz Pszczółkowski