Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Dzień Sportu

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu. Klasy zostały podzielone na dwie grupy: klasy 4-6 i 7- 8. Jedna z grup miała  pokonać trasę wyznaczoną na mapie i rozwiązać po drodze zadania  związane z językiem angielskim z różnych przedmiotów. Druga zaś w tym czasie uczestniczyła w rozgrywkach w piłkę nożną, rzucankę siatkarską i piłkę ręczną. W rywalizacji pomiędzy klasami chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę. Po rozgrywkach zespołowych chętni uczniowie klas 7-8 wzięli  udział w konkurencjach lekkoatletycznych na nowopowstałej bieżni i skoczni, a mianowicie w biegu na 60 m i skoku w dal.  Następnie uczniowie mogli w salach lekcyjnych chwilę odpocząć i posilić się ciastem przygotowanym przez mamy lub samych uczniów i uzupełnić braki wody w organizmach. Po krótkim odpoczynku klasy 7-8 udały się w teren, a klasy 4-6 uczestniczyły w grach w dwa ognie, rzucance siatkarskiej i unihokeju. Następnie podobnie jak ich starsi koledzy mogli wziąć udział w skoku w dal i biegu na 60 m. Na szczęście pomimo niekorzystnych prognoz pogody imprezę udało się przeprowadzić do końca. 2 czerwca podczas krótkiego apelu Pani Dyrektor wręczyła klasom dyplomy za udział w imprezie, a uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w biegu na 60 m i skoku w dal dyplomy i nagrody.

Skip to content