Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Relacja z rocznicy Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia 2022 r. przypadała 104. rocznica Powstania Wielkopolskiego, czyli udanego zrywu wolnościowego, który miał na celu przyłączenie Prowincji Poznańskiej do Polski. Warto dodać, że od pewnego czasu, niniejsze wydarzenie słusznie urosło do rangi Narodowego Święta.

Tego też dnia, w centrum Poznania przy pomniku Powstańców Wielkopolskich (zbieg ul. Królowej Jadwigi oraz Wierzbięcice) zorganizowane zostały obchody tego Święta, w których uczestniczył gospodarz miasta – Prezydent Jacek Jaśkowiak, marszałek województwa wielkopolskiego – Marek Woźniak, przedstawiciele 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego i również nasza Szkoła. Zapraszamy do zapoznania się poniżej z fotorelacją.

Skip to content