Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Tenis stołowy- zajęcia w Parku Rekreacyjno-Sportowym fairPlyace.

W dniu 8.05.2023 podczas zajęć SKS z tenisa stołowego dzieci uczęszczające na zajęcia pozalekcyjne wybrały się na kilkugodzinną wycieczkę do pobliskiego Parku Rekreacyjno-Sportowego fairPlyace.
Podczas pobytu w ośrodku sportowym na uczniów czekało sporo zaplanowanych atrakcji. W programie ujęte było zwiedzanie zarówno strefy przeznaczonej dla sportów rakietkowych (squash, badminton, tenis, tenis stołowy), jak i mieszczących się na terenie obiektu trzygwiazdkowego hotelu, siłowni fitness, sal konferencyjnych, czy też strefy wypoczynkowej (bilard, dart, piłkarzyki).

Uczniowie wraz z opiekunem – Szymonem Galasem wręczyli właścicielom obiektu uroczyste zaproszenia od Pani Dyrektor Marioli Głuszczak na obchody 190-lecia szkoły. Na każdego z uczniów czekał także słodki poczęstunek. Ponadto podczas wyjścia odbyło się kilka spotkań – m.in. z współwłaścicielem obiektu – Jakubem Rękosiem, który opowiedział ciekawostki o budowie ośrodka, jego architekturze oraz planach rozbudowy na przyszłość, a także z Renatą Gumulą – byłą reprezentantką Polski, zawodniczką Ekstraklasy i medalistką Mistrzostw Polski w tenisie stołowym oraz Karoliną Wiśniewską – właścicielką mieszczącego się w obiekcie gabinetu Masażu i Relaksacji To Be Fit. Dzięki temu dzieci mogły poznać tajniki pracy fizjoterapeuty i masażysty oraz obejrzeć na żywo treningi tenisa (m.in. Mistrzyni Świata w tenisie plażowym – Sylwii Mikołajczuk) i grę pokazową tenisa stołowego pomiędzy Renatą Gumulą i zawodnikiem klubu KR-S fairPlayce Invest House Plus Poznań – Leszkiem Walkowiakiem.

Wyjście do ośrodka fairPlayce było wydarzeniem współtowarzyszącym obchodom 190-lecia szkoły i zostało zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego
– Aleksandrę Jankowską, Sylwię Rolnicką i Szymona Galasa.

Skip to content