Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

Dzień Gier Planszowych to coroczne święto miłośników planszówek- obchodzone 10 października. Uczniowie z klas 1-3 przynieśli swoje ulubione planszówki i grali w nie w czasie lekcji. Była to dla nich nie tylko świetna zabawa w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy, ale też wspaniała lekcja m.in. planowania, przewidywania, spostrzegawczości, zręczności, liczenia oraz zasad fair play.

Do obchodów Dnia Gier Planszowych włączyła się również świetlica szkolna.

Dodatkowo w szkolnej bibliotece pojawiły się plansze szachowe, bierki i zegary szachowe, dzięki czemu uczniowie z klas 4-8 mogli rozgrywać partie szachowe. Ta forma aktywności w czasie przerw wielu uczniom przypadła do gustu, więc szachowe plansze zagoszczą w bibliotece na dłużej.

Skip to content