Szkoła Podstawowa nr 60
im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu

Międzyszkolny Mikołajkowy Konkurs Składania Robotów.

6 grudnia 2023 r. naszej  szkole odbyły się w Międzyszkolne Mikołajkowe Zawody Składania Robotów z projektu Laboratoria Przyszłości. W tym roku do rywalizacji stanęły dwuosobowe drużyny z klas siódmych i ósmych naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 35 w Poznaniu.
Uczestnicy mieli za zadanie złożyć robota według instrukcji, w jak najszybszym czasie. W rywalizacji udział wzięło 10 grup. Po krótkim wyjaśnieniu przez nauczyciela, zawodnicy przystąpili do składania robotów. Rozgrywka przebiegła płynnie. Wszystkie drużyny poradziły sobie bardzo dobrze.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni voucherami do kina. Wszyscy uczestnicy i uczniowie pomagający przy organizacji otrzymali czekoladki.

I miejsce – czas 12 minut 13 sekund
– Mateusz Wieczorek SP60
– Oliwier Nowicki SP60
II miejsce – czas13 minut 4 sekundy
– Oskar Sowa SP35
– Witold Wróblewski SP35
III miejsce – czas 13 minut 50 sekund
– Laura Ćwiklińska SP60
– Filip Grajkowski SP60


Wszystkim Gratulujemy!!!

Skip to content